Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

sedan

Średnia ocena: 6.43/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

10.38/10.64
6.08/8.10
7.84/8.09

Oceny FORDA ESCORT

Szymon2014-06-04

jest niezawodny , tani i elastyczny , idealny dla studenta .
Zależnie od obrotów , jak go kręcimy do 6000 obr/min to wrzucamy następny bieg akurat na 4500 czyli gdy mamy największą moc - 75KM wtedy nawet nieźle przyśpiesza , jak na taki mały silniczek ( ale pali nawet powyżej 15 l/100 km w mieście)
Zawieszenie raczej miękkie i wygodne , całkiem przyjemnie się jedzie 1200 km nawet po naszych drogach , w wersji sedan jest miejsce bagażu i pasażerów , jednak gdy mamy komplet z tyłu to zmniejsza się drastycznie widoczność w lusterku środkowym
Karoseria lubi rdzewieć , a zderzaki są kruche , jednak całe auto jest debilo odporne , ciężko coś zniszczyć , a gdy nawet to już zrobimy , to łatwo to naprawić ( i w miarę tanio)
Bardzo pięknie się prowadzi , nie wyrzuca z zakrętów , jednak jeśli chcemy pojeździć bokiem - to też się da , odpowiednio ręcznym manewrując ( niema tak jak w tylnonapędowym BMW , ale zabawa zimą też jest przednia)

2008-08-12

Ogólnie jestem zadowolony. Auto nie do zdarcia. Zrobiłem 80000km i tylko rozsypało mi się sprzęgło.
Silnik nie do zajechania, przyspieszenie ogólnie dobre. Przy właczonej klimatyzacji trochę sie muli. Dla dobrej dynamiki trzeba nie schodzić z obrotami poniżej 2500
Bez obciążenia mozna jechać. Z obciążeniem auto tak siedzi, że przy wjeździe na kamień trze o spód. Fotele średnie. Da się jechać.
Wykończenie dno. Wszystko skrzypi jak nie wiem. U mnie lata zamek od bagażnika, wyrobił się i tak mnie to denerwuje, ze nie wiem. Z przodu jak wsiada wysoki kierowca to nogę prawą w łydce ma obitą na 100%, u mnie aż krew leciała. Kto komponował tu deskę. Masakra.
Trzyma się dobrze drogi pod warunkiem, że opony są dobre. Układ hamulcowy nisko- krzywią się często tarcze i przy hamowaniu samochód drży.

2009-07-14

Szczerze to już myślę o sprzedaży i kupnie Forda Mondeo Combi w benzynie !
ten model ma słaby zryw, musi się rozbujać zanim pójdzie ładnie na trasie. Jest to duży defekt.
Z tym to jest nie tak zle.
Z tym jest spoko.
suma sumarum tego modelu osobiście niepolecam ! Lepiej wziąć Forda Mondeo Combi z 2002r. Są w przestępnej cenie. Pozdrawiam

Michał2010-11-17

Bardzo wygodny z dużym bagażnikiem i oszczędny. Brak wspomagania trochę utrudnia manewry na parkingu (ale można się przyzwyczaić).

1,3 bez komentarza
nadsterowny,słaba przyczepność na mokrej nawierzchni na zakrętach{Fulda,Pirelli} układ kierowniczy podczas parkowania tragedia

Średnie oceny FORD ESCORT

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Golf.

Ford Escort

Ford Escort

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

użytkownik: Szymon

Ford Escort 1400 75KM 1995r. sedan (limuzyna)

jest niezawodny , tani i elastyczny , idealny dla studenta .

Czasem trzeba uważać na belkę tylną ( łączenie dachu z resztą ) bo na niektórych ( rzadko występujących u nas) wyjazdach/ zakrętach , możemy nie widzieć innego auta , ale poza tym wszystko w porządku .

Nigdy mnie nie zawiódł , spokojnie można mieć popsuty wahacz (wygięty) i dojeżdżać , natomiast jego koszt to 108 PLN z przesyłką , a wymiana w warsztacie to ok 40 PLN , wymienić łączniki stabilizatora możemy bez potrzeby specjalistycznego sprzętu ( łomik , lewarek , klucz oczkowy i imbusowy ) , generalnie ciężko coś zamontować nie tak.

Zależnie od temperatury silnika , cóż przy - 25*C jest już problem na zimnym , ale jak jest już ciepły silnik to problem znika . Ciepło łatwo się rozprowadza po wnętrzu auta.

Całą elektryka działa bez zarzutów .

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969