Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie (strona 5)

Opinie o samochodach Ford Escort

Średnia ocena: 7.03/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

8.96/10.46
6.79/8.14
7.81/9.33

Oceny FORDA ESCORT

2011-02-15

Bardzo taki, ale wygodny i nadal stylowy samochód. Daje duży komfort nawet podczas długich podróży. Świetny samochód rodzinny.
Moja wersja jest mało elastyczna - tylko 70KM. Silnik "klekocze", ale to miłe wrażenie, szczególnie dla tych, którzy lubią starsze diesle, jednak jest bardzo wytrzymały. Mimo wieku, trasy do Chorwacji nie są problemem.
Zawieszenie świetnie dopasowane do tego modelu. DOskonale trzyma się drogi nawet z obciążeniem. Fotele są natomiast welurowe, nisko umieszczone, z dużym siedziskiem, dające świetny komfort nawet w długich trasach. Nie jest to kubełek, ale przeznaczenie tego samochódu jest inne.
Przestronny i dobrze wykończony - teraz już nie produkują z takich materiałów. Problemem jest jednak korozja, jak we wszystkich Fordach.
Auto świetne i bardzo wygodne w prowadzeniu nawet na długich trasach. Świetna widoczność dookoła dzięki czemu łatwo się parkuje, mimo że to kombi. Kiepskie hamulce, ale może to tylko subiektywne odczucie.

Stanisław2008-09-27

Wielki bagażnik to niewątpliwa zaleta. Wysokie zużycie paliwa przy nikłych osiągach wpływa bardzo źle na opinię o tym samochodzie.
Jak na 75 KM jest strasznie mułowaty. Na wyższych biegach dość dobrze przyspiesza (np. przy wyprzadzaniu), jednak jeśli obroty spadną poniżej 1500 ciężko rozpędzić go bez redukcji. Ciężko chodzą biegi (szczególnie 2 i 3).
Cicho pracujący silnik to niebywała zaleta tego samochodu.
W momencie kiedy uzyskamy dużą przestrzeń z przodu tracimy ją z tyłu. Bagażnik wersji kombi bardzo pakowny. Jakość materiałów dość dobra - w porównaniu do escortów w lat wcześniejszych wyśmienita. Po karoserii widać upływ czasu (szybko się zestarzała).
Podczas hamowania dziwnie podskakuje, układ kierowniczy pracuje precyzyjnie, mocno przechyla sie na zakrętach.

2008-06-25

Pomimo tego, że jest to już 18-letnie auto, to jeździ się nim super. Wszędzie się zmieści i jest bezawaryjne. Jak go sprowadziłam z Niemiec to tylko go zarejestrowałam, wymieniłam olej, filtry i jazda!
Ponieważ silnik ma 105 KM jest świetny w zbieraniu się z miejsca. Wystarczą mocne opony i dobre hamulce. Slnik ze skrzynią biegów dobrze wspópracuje, jeśli zdarzy nam się pomyłka przy wrzucaniu biegów a samochód w danym momencie ma swoją prędkość to w skrzyni biegów odczuwa się, ż...
Ford Escort najeży do aut o średniej wielkości dlatego łatwo nim wszędzie zaparkować. Wydawałoby się, że niemiecki samochód powinien być sztywny, jednak z tą opinią nie mogę się zgodzić. Mój samochód podczas prowadzenia jest bardzo płynny i dobrze się prowadzi, jest lekkim autem ...

2008-08-14

Ogólnie dobre auto. Na gazie nawet ekonomiczne. Trochę denerwujące drobne usterki no i wchodząca już po 10 latach rdza (tylne nadkola i progi)
Jak to na gazie, trochę wołowaty. Przyspieszanie przy dużych prędkościach(np od 100 km/h przy wyprzedzaniu kiepskie, a załadowany to już prawie wcale)
Z przodu naprawdę bardzo wygodnie (a mam 188cm wzrostu) z tyłu ciaśniej. W 5 osób to już ciężkawo i ciasnawo. W miarę cicho, a ewentualne dźwięki nie były uciążliwe
Z przodu dobra przestronność, trochę gorzej z tyłu. Duży bagażnik, nawet z kołem zapasowym (zbiornik gazu toroidalny). JAkość wykończenia na dobrym poziomie
Prowadził sę dobrze, precyzyjny układ kierowniczy. Hamulce ok. Bardzo wiele zależy od stanu części eksploatacyjnych. U mnie zawsze były na tip top. Parkowanie łatwe, bo wszystko było dobrze widać (nie to co w nowych - gdzie widoczność do tyłu jest kiepska)

2010-02-25

Rdza, słaby silnik, wygodny, przestronny.
Bardzo mułowaty silnik 1.3... Jedyny plus to bezawaryjność (silnik na łańcuchu). Małe wycieki,zlikwidowane po zmianie uszczelki pod zaworami. Hałas raczej do zniesienia.
Jak wspominałem brak inwestycji w zawieszenie, dało się we znaki szczególnie przy obciążeniu w 5 osób. Auto lekko darło na progach wydechem. Komfortowe mimo zużycia. Fotele wygodne zarówno z przodu jak i z tyłu.Brak zagłówków z tyłu(wada).
Miejsca sporo, łatwe składanie foteli, jednak brak płaskiej podłogi i to sporo odstaje. Bagażnik bardzo ładowny i pojemny. Ergonomia wysoko. Plastiki mega twarde ale podatne na zarysowania. Fotele miłe w dotyku. Karoseria - dramat. Rdza w tylnych nadkolach, okolice wlewu paliwa i niewielkie o...
brak wspomagania, więc trochę na parkingu się namęczymy, brak inwestycji w układ zawieszenia i kierowniczy więc ocena nie do końca obiektywna.

Średnie oceny FORD ESCORT

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Frontier.

Ford Escort

Ford Escort

Nissan Frontier

Nissan Frontier

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969