Ford Fiesta opinie, oceny użytkowników, Ford Fiesta spalanie 1.3 (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Fiesta

1.3

Średnia ocena: 7.11/10

Ford Fiesta spalanie (l/100km)

7.52/7.54
5.89/6.84
6.76/7.08

Oceny FORDA FIESTA

Grzegorz2008-07-18

Bardzo fajne autko za małe pieniądze, bardzo dobrze spisuje się jako pierwszy samochód. Z takich małych tanich samochodów jest chyba najlepszy jeśli chodzi o wyposażenie i silnik. Słabą stroną tego auta są tylko i wyłącznie blachy jeśli auto nie było dbane, jeśli ktoś szanował ten...
Jak na pojemność 1.3l jest naprawde czym pojechać i jak wyprzedzić. Silniczek bardzo dobrze daje sobie rade z tym nadwoziem. Jeśli mamy do wyboru silniki 1.1 a 1.3 to brać 1.3 bo różnica jest odczuwalna i spalanie takie samo.
Ja akurat niezabardzo moge się wypowiadać na temat zawieszenia tego auta bo w mojej sztuce jeździłem na seryjnym jakieś 2 tygodnie, teraz jest nisko i twardo :)
Bolączką fiesty są rdzewiejące blachy jeśli ktoś nie dbał o samochód, najbardzoej narażonym elementem jest wlew paliwa. Jeśli ktoś dbał o samochód ten problem nie występuje.
Jedyną wadą układu kierowniczego jest krzyżak kolumny kierowniczej który trzeba wymieniać przynajmniej raz na rok. Nie jest to droga sprawa bo koszt naprawde dobrego krzyżaka to ok. 80zł a wymiana jest banalnie prosta.

Michał2011-02-12

Polecam jako auto miejskie, dobry stosunek jakości i oferowanych możliwości do ceny. Tylko wybierzcie inny silnik. Ten zdecydowanie nie daje rady.
Bardzo mała moc silnika i kiepskie osiągi oraz elastyczność, ale za to w miarę niskie spalanie.
Dobre zawieszenie, trwałe i niskie koszty części zamiennych, przeciętne wyciszenie wnętrza.
W pięciodrzwiowej wersji jest naprawdę dużo miejsca w środku. Bagażnik również oferuje przy tym dużą i pakowną przestrzeń. Wnętrze jak na te lata ładne, bez fajerwerków, ale na dobrym poziomie, plastiki jak w autach tej klasy twarde, ale nie drażnią tandetnym wyglądem. Nic nie skrzy...
Mimo zainstalowanego wspomagania kierownica chodzi ciężej niż podobnej klasy autach miejskich, poza tym standard - prowadzenie i hamulce na dobrym poziomie.

2010-02-20

jak na mój pierwszy samochodzik to piękne wspomnienie. Nie nawalał, wszędzie dowiózł, ale te niedogodności związane z małym luksusem to drobiazg, fiesta 17 latka to juz przyjaciel a nie auto.
Biegi wchodziły ogólnie poprawnie, czasami jedynka sie zacinała i ruszłam z dłójki, silnik klekocze, ale co wymagac od 17 latka, a przyspieszenie, jak się chciało to i BMW dała rade, zipiąc i z małą zapaścia :)
gadała głośno, bo lubiła:)z pełnym obciążeniem dawała rade, trzeba ja było tylko rozruszać.
dla mnie byla jak limuzyna ;) wystarczało, gorzej z 3 osobami, ale nikt nie narzekał.

Adam2008-02-10

Bardzo dobre bezawaryjne auto .
* Większych problemów z wypszedzaniem nie ma , ale nie jest to rakieta. * Silnik chodzi równiutko i cicho.
* Kupując Forda musimy wiedzieć , że zawsze będzie miał twarde zawieszenie. * Auto jest stosunkowo małe , ale wewnątrz czujemy się komfortowo. * Fordoskie radio sterowane w kierownicy , to naprawdę miłe rozwiązanie.
* Wystarczająca przestrzeń do komfortowego prowadzenia. * Siedzenie tylne raczej dla dwóch osób. * Bagażnik nie jest największy , ale wystarczający dla małej rodziny. * Panuje opinia , że blachy są mało odporne na korozję , ALE JA SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM.
* Obciążony trzyma się drogi wyśmienicie. * Prowadzi się przyjemnie - bardzo dobre wspomaganie.

sylwia2008-08-14

Fajny samochód tylko musi być podkręcony jak mój bo seria nie ma wyglądu i nie da się nią jeżdzić!
Lekko podkręcony.
Do wyciszenia nie wliczam nagłośnienia.
Brak rdzy.
Jest to samochód po tuningu, dlatego zaznaczylem wysokie właściwości układu kierowniczego i prowadzenia auta, parkowanie niestety trochę gorzej ponieważ auto jest bardzo niskie.Mozna obejrzeć na :http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=412955869 lub http://www.najauto.pl/profil/ogloszeni...

Średnie oceny FORD FIESTA

4.7/10
4.5/10
4.7/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Ford Fiesta brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Corsa.

Ford Fiesta

Ford Fiesta

Opel Corsa

Opel Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Fiesta

Ford Fiesta 1300 0KM 1994r. hatchback

małe autko to i widoczność dobra

Moja fiestka była nie do zdarcia, raz latem nie chciała odpalić, za 15 razem odpalila i juz jeździła dobrze. Proste auto samemu można reperowac drobiazgi. Nie miala ABSów, klimy, i wielu innych luksusów ale wspominam ja z sentymentem. Mały bolidek, wszędzie sie zmieścila i jak chciala to śmigala 120/h, co prawda trzęsła sie wtedy i szalała, ale nie zawiodła nigdy. a i 5 osób wygodnie sie w nim rozsiadało :)

wymieniałam tylko hamulce, amorki, drążek kierowniczy. Ponoć układ kierowniczy byl do wymiany cały, ale drążek wystarczył i jeździła bez stuków. Oczywiście w zawieszeniu półosie tez był do wymiany.

Szybko ogrzewała w mrozy i chłodziła latem, nie było awarii z wentylacją

jaka elektronika w fieście, światła działały to wszystko grało :)

Ford Fiesta: coupe, hatchback, kombi, mini-van, pick-up, sedan (limuzyna), van

Ford Fiesta: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Fiesta: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Fiesta: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987