Ford Fiesta opinie, oceny użytkowników, Ford Fiesta spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Ford Fiesta

Średnia ocena: 7.23/10

Ford Fiesta spalanie (l/100km)

7.55/8.27
5.88/6.66
6.80/7.39

Oceny FORDA FIESTA

2011-04-24

Ogólnie samochód ma nowoczesna linię i ładnie się prezentuje. Dobrze sie nim jeździ. Słabe fotele (wyprofilowanie i materiały) oraz słabe nagłośnienie audio.
W miarę zwinne autko do jazdy po miescie.
Fotele przednie są za słabo wyprofilowane. W porównaniu z innymi autami, nawet podobnej klasy, fotele słabo trzymają pasażera na zakrętach. Zwłaszcza słabe wyprofilowanie siedziska, jedzie się jak na taborecie.
Jesli chodzi o linię karoserii, auto fajnie wygląda w ciemnych kolorach przy pięciodrzwiowej wersji na alufelgach. Jesli chodzi o materiały obiciowe to oceniam średnio. Nie jest to welur, ani jakaś super tkanina. Dość szybko się brudzi, materiał czuć sztucznością. Ale za to wzór na tka...
Samochód jak na te klasę i te cenę jest OK. Prowadzi sie fajnie i jest dość dynamiczny.

Piotr2013-03-27

Podsumowując...Jak na auto tej klasy nie ma za bardzo się do czego przyczepić. Auto jest dosyć wygodne,dobrze się go prowadzi.Doskonale radzisobie w mieście jak i poza miastem.Spalanie rewelacja.Według mnie wadami tego auta jest słabe przyśpieszenie na czwartym i piątym biegu ,poza tym aut...
silnik w miarę elastyczny,przy czym musi mieć odpowiednią temperaturę ,skrzynia biegów pracuje bez zarzutów,silnik jest trochę słaby pewnie jednostka 1,6 lepiej sobie radzi i byłaby w sam raz ,ale idzie się przyzwyczaić
zawieszenie doskonale wybiera nierówności ,chociaż należy uważać na większych nierównościach (mała średnica kół) wnętrze słabo wyciszone. fotele dosyć wygodne ,mogłoby być lepiej
jak na takie małe autko miejsca z przodu i z tyłu wystaczająco dużo.schowków nie za dużo ale mi akurat to nie przeszkadza.jakość plastków średnia,u mnie narazie korozji brak. włączniki ,zegary doskonale widdoczne i łatwo dosstępne
auto doskonale się prowadzi,dobrze trzyma się nawierzchni,nie wynosi na zakrętach ,świetne ,czułe hamulce ,wspomaganie kierownicy jest w sam raz

Andrzej M.2008-02-11

Po trzynastu latach mimo wymienionych usterek jestem z auta zadowolony. Zawsze udawało się dojechać i wrócić. Jeździło się w miarę komfortowo. Jednak auto w tym wieku to trochę gadżet dla hobbystów - wszystko wymaga regularnej kontroli, ale jeśli się dba, to nie trzeba obawiać się pe...
Czegóż można oczekiwać po 50 KM, ale można się przyzwyczaić. Za to niewiele pali nawet w zimie. Problemem jest wzrastające po 10 roku zużycie oleju - ok 0,25 l na 1000 km.
Przy trzech dorosłych osobach (pokaźnych rozmiarów) tylne chlapacze tarły na nierównościach o asfalt, poza tym - mucha nie siada.
Auto wygodne i z przodu i z tyłu, wszystkie przyrządy widoczne i dostępne bez specjalnej gimnastyki. Za to blacharka nie zabezpieczona przed korozją - jak nie zamontuje się nadkoli, to szybko ma się dziury w błotnikach. Wymagana dobra konserwacja i to jak najwcześniej.
Zawieszene nie bardzo przystosowane do naszych drogich dróg. Prowadzi się dobrze - również na śliskiej drodze, ale bardzo mała żywotność elementów zawieszenia - wahacze, końcówki drążków, przekładnia kierownicy. Poza tym mógłby być krótszy promień skrętu.

Michał2011-02-12

Polecam jako auto miejskie, dobry stosunek jakości i oferowanych możliwości do ceny. Tylko wybierzcie inny silnik. Ten zdecydowanie nie daje rady.
Bardzo mała moc silnika i kiepskie osiągi oraz elastyczność, ale za to w miarę niskie spalanie.
Dobre zawieszenie, trwałe i niskie koszty części zamiennych, przeciętne wyciszenie wnętrza.
W pięciodrzwiowej wersji jest naprawdę dużo miejsca w środku. Bagażnik również oferuje przy tym dużą i pakowną przestrzeń. Wnętrze jak na te lata ładne, bez fajerwerków, ale na dobrym poziomie, plastiki jak w autach tej klasy twarde, ale nie drażnią tandetnym wyglądem. Nic nie skrzy...
Mimo zainstalowanego wspomagania kierownica chodzi ciężej niż podobnej klasy autach miejskich, poza tym standard - prowadzenie i hamulce na dobrym poziomie.

2010-02-20

jak na mój pierwszy samochodzik to piękne wspomnienie. Nie nawalał, wszędzie dowiózł, ale te niedogodności związane z małym luksusem to drobiazg, fiesta 17 latka to juz przyjaciel a nie auto.
Biegi wchodziły ogólnie poprawnie, czasami jedynka sie zacinała i ruszłam z dłójki, silnik klekocze, ale co wymagac od 17 latka, a przyspieszenie, jak się chciało to i BMW dała rade, zipiąc i z małą zapaścia :)
gadała głośno, bo lubiła:)z pełnym obciążeniem dawała rade, trzeba ja było tylko rozruszać.
dla mnie byla jak limuzyna ;) wystarczało, gorzej z 3 osobami, ale nikt nie narzekał.
Moja fiestka była nie do zdarcia, raz latem nie chciała odpalić, za 15 razem odpalila i juz jeździła dobrze. Proste auto samemu można reperowac drobiazgi. Nie miala ABSów, klimy, i wielu innych luksusów ale wspominam ja z sentymentem. Mały bolidek, wszędzie sie zmieścila i jak chciala to ...

Średnie oceny FORD FIESTA

5.1/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem Ford Fiesta brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Corsa.

Ford Fiesta

Ford Fiesta

Opel Corsa

Opel Corsa

Ford Fiesta: coupe, hatchback, kombi, mini-van, pick-up, sedan (limuzyna), van

Ford Fiesta: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Fiesta: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Fiesta: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987