Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Focus

2001r.

Średnia ocena: 8.19/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

Oceny FORDA FOCUS

2010-02-17

Praktycznie nie mam się do czego przyczepić. Tak jak wcześniej wspomniałem słabymi punktami tego samochodu są ogrzewanie zimą i komfort jazdy na dłuższych trasach na tylnej kanapie.
Przyspieszenia do 100 km/h nie jest może rewelacyjne ale za to elastyczność jest naprawdę dobra a ta jest najważniejsza przy wyprzedzaniu zwłaszcza w tym silniku bo od niskich obrotów już ciągnie aż miło.
Niestety wyciszenie tego samochodu nie jest jego mocną stroną. Również wygoda na tylnych siedzeniach na dłuższe trasy nie za dobra. Z tyłu kanapa w ogóle nie jest wyprofilowana i siedzi się jak na taborecie.
jak dla mnie to przestrzeni jest w tym samochodzie wystarczająco jedynie plastiki mogły by być lepsze ( łatwo je zarysować )

Michał2008-04-28

Silnik ma wystarczający moment obrotowy tylko w zakresie 3000 - 5000 obrotów / minutę. Nie ma sensu kręcić go wyżej bo auto już nie jedzie. Spalanie ~8l / 100 km - akceptowalne.
Zawieszenie Bilstein + Eibach, więc nie oceniam seryjnego zawieszenia.
Nie za bardzo rozumiem kwestię aranżacji, ale kwiatków i firanek nie wożę.

2010-07-14

Wygodne, ekonomiczne, rzadko zawodzi. Minusem jest klima i nawiew. Polecam autko jako rodzinne kombi lub jako dojazdówka do pracy na zakupy. Wilorakość zastosowań.
90 konny silnik w zupełności wystarcza aby rozbujać autko, w miarę dynamiczne, wyprzedza się bez większych problemów, duży moment obrotowy ułatwia wjazdy pod górkę.
Wygodne fotele kierowcy i pasażera, lekko kubełkowe trzymają w zakrętach.
Autko w środku wygodne i ergonomiczne, brak jedynie możliwośći jakiejkolwiek aranżacji, (problem z instalacją CB), za mało schowków, brak podświetlenia głównego schowka, brak linii prostych w wykończeniu.
Auto trzyma się na drodze jak na szynach. Układ kierowniczy wygodny - daje wyczuć powierzchnię drogi. Troszkę za mały promień skrętu.

Andrzej2010-07-17

Polecam foczkę mk1 ponieważ przy dobrej eksploatacji każdy użytkownik będzie zadowolony polecam 1,8 TDDI 90KM
Dynamiczny silniczek na 90 kucyków zbiera się pięknie nawet załadowany. W porównaniu do Vcety B 1,7TD 82koniki to Fordzik (Foczka mk1) to rakieta. Bardzo ekonomiczny.
Polecam warto go kupić ja nigdy nie chciałem Forda a tu zaskoczenie kupiłem i jestem zadowolony.
Polecam blachy ocynk cichutko pracuje wyciszenie świetne zawieszenie pracuje bez zarzutu.
Świetne autko mimo opinii że ford nic nie wart. Jedynym minusem jest to że ma niskie zawieszenie i podjazd pod krawężniki jest utrudniony. Gdyby był wysokości Opla Vectry B było by cacy.

Marcin2009-08-04

Silnik elastyczny i oszczędny. Przy ekonomicznej jeździe zszedłem do 5.3l/100km w cyklu mieszanym i trochę klimy. Przyśpieszenie przyzwoite jak na tak duże auto i 90KM silnik. Na autostradzie 190km/h daje radę. Ale optymalnie 160/170 i spokojnie można jechać.
Szału nie ma. Ale tragedii też nie. Miejsca jest dość. Resorowanie w miarę. Przy solidnym obciążeniu dość siada. No i przy dużych prędkościach jest głośno.
Wizualnie auto jest bardzo ładne. Bagażnik po złożeniu tylnych siedzeń jest naprawdę duży i długi. Wiem bo korzystałem przy przeprowadzce. Rewelacja!
Generalnie ok. Mały skręt pozwala na dość łatwe jak na kombi parkowanie. Bardzo dobra widoczność!

Średnie oceny FORD FOCUS

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Ford Focus

Ford Focus

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Focus

użytkownik: Michał

Ford Focus Trend 1600 Zetec-SE 100KM 2001r. hatchback

Gdyby nie drobne przypadłości i słaby silnik (chociaż w zupełności wystarcza on większości kierowców [100 KM, 150 Nm]) auto dostałoby 10. Zawieszenie i układ kierowniczy zasługuje na 10, komfort również. Ogólną ocenę obniża również średniej jakości elektryka i szansa na szybkie zużycie delikatnego zawieszenia i droga jego naprawa.

Widoczność do przodu OK, poza parkowaniem: nie widać końca maski więc nie można ocenić odległości; trzeba parkować na wyczucie. Tył nie jest pionowy, więc też nie do końca wiadomo gdzie się kończy.

Zawieszenie Bilstein + Eibach, więc nie oceniam seryjnego zawieszenia.

Nie za bardzo rozumiem kwestię aranżacji, ale kwiatków i firanek nie wożę.

Nie przeprowadziłem żadnych napraw, brak usterek. Wymiana paska rozrządu droga, bo konieczny jest demontaż jednej z podpór silnika.

Mimo, że silnik nagrzewa się szybko ciepłe powietrze dociera do nawiewu nieco później. Klimatyzacja OK.

Słaba stabilizacja napięcia na wolnych obrotach, widocznie przygasające światła nawet przy minimalnym spadku obrotów poniżej nominalnych (po zdjęciu nogi z gazu obroty nieco spadają poniżej nominalnych - standard w Fordzie Focus). IMO to powoduje częste przepalanie się żarówek (średnio 1 na 2 miesiące).

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991