Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Focus

2002r.

Średnia ocena: 8.56/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

Oceny FORDA FOCUS

2010-01-20

Polecam auto rodzinne (wczasy i bagaże to nie problem) w miarę niezawodne ( produkcja w Niemczech) raz oszczędne - nie chcesz pakować PLN w auto - poszukaj a znajdziesz
silnik ok - nigdy mnie nie zawiódł - jest turbo więc z wyprzedzaniem nie miałem żadnych kłopotów - na trasie brakuje 6-tego biegu ale to już w nowszych modelach
resorowanie w porządku , największe zastrzeżenia mam do foteli - niestety nie są wygodne , bardzo męcząca jest dłuższa jazda - poprzednio jeździłem nissanem primerą P10 i mogłem jechać 1000km i kręgosłup wytrzymywał a w focusie najwyżej 300 - 400km
Auto sprowadziłem z Włoch , wyprodukowane w Niemczech (Vin) i nie mam żadnych zastrzeżeń do zabezpieczenia antykorozyjnego auta - ze zdumieniem czytałem , że w focusach "leci" blacha - auto ma już 7 lat i nic
auto świetnie trzymające się drogi, hamulce (przód i tył tarcze) bez zarzutu, parkowanie oceniam trochę gorzej bo - wiadomo kombi ale bez przesady - dużo zależy od umiejętności kierowcy auto stosunkowo wąskie i średnio długie (4,5m0 więc jak jest luka to można zaparkować

2010-02-21

Wady napewno są ale jest ich mnie od zalet i są mało uciążliwe.Wielką zaletą tego auta jest ekonomiczność i funkcyjność w życiu zwykłego KOWALSKIEGO , który lubi weekendowe wypady z niemałym bagażem .
Wersja którą posiadam(TDDI90KM)Mk1 elastyczność dobra , silnik ładnie pracuje. MOC mi wystarcza ,choć silniki tdci 116KM bardziej elastyczne zupełnie inna bajka-czuje sie moc w pedale mimo td.Podczas wyprzedzania nie ma problemów .
jedyna wada to praca silnika która po przekroczeniu pewnej bariery denerwuje(W WERSJI DISEL)Słabe wyciszenie pracy silnika.Fotele wygodne przód jak i tylna kanapa bardzo wygodna.
Miejsca z przodu sporo.Tył rownież pozwala na przewóz 3 osób, bez wiekszego dyskomfortu w stylu jakichkolwiek odrętwień.Mareriały wykończeniowe w mojej ocenie jak na samochód w takiej klasie SUPER.Łatwy i szybki demontaż siedzeń co pozwala w krótkim czasie powiekszyć i tak spory bagaż...
Autko prowadzi się dobrze-posiadam felgi 14"oraz szersze opony-co zwieksza przyczepność.Układ kier. oraz wspomaganie ok.

2008-09-05

samochód jest moim zdaniem udany. ciężko się do czegoś doczepić.
od silnika 1.6 dużo wymagać nie można.
świetny układ jezdny nie wpływa na komfortowe podróżowanie więc śmiało można wybrać się w dłuższą podróż.
w środku auta przestrzeni nie brakuje. bagażnik teoretycznie mógłby być pojemniejszy ale jak by ten samochód wtedy wyglądał.
sprawia wiele radości prowadzącemu, chociaż awaryjne hamowanie z powyżej 130 km/h wywołuje wibracje odczuwalne na kierownici no i przede wszystkim spada ich efektywność.

Rysiek2009-07-11

Samochód jest super w porównaniu z innymi samochodami w tej klasie(nawet młodszymi). Jedynym problemem jest brak mechaników, którzy by sobie poradzili z tym nowoczesnym Dieslem common rail. mój silnik jest sprawny w 90% i od dwóch lat nie mogę znaleźć mechanika, który mi pomorze - wszyscy...
nie ma różnicy czy 60-120km czy 80-120, czy 120-160km, czy 160-180km,samochód cały czas przyspiesza
trochę skrzypią plastiki, odrobinę plaku i po problemie.
drak otworu na narty pod łokietnikiem w tylnych siedzeniach
zimę 2008/2009 przejeździłem na letnich oponach Kraków - Nowy Sącz. a ford jak po szynach. super prowadzenie i przyczepność.

Wcześniej miałem nowego Opla Astrę i Vectrę i jeśli chodzi o bezawaryjność to Focus potwierdza to co wychodzi w testach czyli poprostu tylko jeździć i jeździć... :-))
Tak naprawdę to silnik bez zarzutu. Ocena 5 w nie których miejscach jest spowodowana tylko i wyłącznie mocą silnika poprostu mogłoby być więcej, ale tak też jest ok.
Szału nie ma, ale jest ok poprostu.
W swojej klasie napewno jest liderem, trochę brakuje różnych schowków, ale cóż teraz dopiero jest na nie moda u producentów.
W porównaniu do Opla Astry i Vectry to jest to cuf technologiczny. Bezawaryjny i przyjemny w użytkowaniu.

Średnie oceny FORD FOCUS

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Ford Focus

Ford Focus

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Focus

Ford Focus 1800 tdci 100KM 2002r. kombi

widocznośc na b. dobrym poziomie , niestety jestem osobą wysoką (ok.1,9m) i wewnętrzne lusterko wsteczne nie ma odpowiedniego zakresu - nie mogę go ustawić do mojego wzrostu - jakieś przeoczenie projektantów ( może chińczycy)

auto kupiłem z przebiegiem 105 000km więc od razu wymieniłem rozrząd - a potem z powodu tej nieszczęsnej autostrady musiałem wymienić akumulator ( zwarcie) i alternator - po za tym przeglądy mniej więcej co rok - jak się stosuje zasady jazdy dieslem z turbiną - to nie ma sie o co martwić - ja polecam

diesel to i ogrzewanie działa dopiero jak się silnik dobrze rozgrzeje - zimą trzeba przejechać ok. 15 - 20 km Niestety duża przednia szyba paruje na potęgę - mimo wymiany filtra kabinowego (raz w roku) trzeba stale mieć włączoną klimatyzację - dlatego szkoda że w moim egzemplarzu brakuje ogrzewanej przedniej szyby

padł alternator i akumulator (140000km) ale to był wynik jazdy po autostradzie - betonce na trasie Wrocław - Drezno (od granicy z niemcami w stronę Wrocławia 60 km trasy wybudowanej jeszcze przez niemców)

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991