Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Focus

sedan

Średnia ocena: 8.32/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

8.56/9.00
6.49/8.00
7.53/9.00

Oceny FORDA FOCUS

2008-02-06

Auto nie sprawia kłopotów, zdarzają się drobne usterki, np. komputer pokładowy, ogrzewanie przedniej szyby. Komputer przestał wskazywać średnie wartości spalania, prędkości, wymiana na nowy kosztuje ok. 300 zł System ogrzewania przedniej szyby jest naprawdę super ale nie wszystkie wł...
Silnik jest optymalnie dobrany do codziennej jazdy, zapewnia bardzo przyzwoite osiągi i elastyczność przy umiarkowanym apetycie na paliwo. Nie jest to oczywiście silnik dający sportowe wrażenia z jazdy.
Jakość materiałów pozostawia trochę do życzenia, o ile tapicerka na siedzeniach jest ok. to już plastiki na drzwiach lubią sobie potrzeszcześ, nie jest to bardzo uciążliwe ale przy wyłączonym radiu może irytować bardziej wrażliwych. W moim autku kierownica jest obszyta czymś co ma ...
Auto jeździ jak po szynach, widoczność przy parkowaniu tyłem jest troszkę słaba bo jest to sedan. Mój samochód nie posiada ABS ale hamulce są bez zarzutu, układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny, a siła wspomaganie dobrana w sam raz, ma się poczucie pełnego panowania nad kołami.

michał2010-02-18

Da się polubić to autko, choć wiadomo ma wady. Przede wszystkim zawieszenie, ale to wina naszych polskich dróg niestety.
jak na zwykłego diesla nie jest źle. Elastyczność całkiem, całkiem. Silnik standardowo głośny, ale po rozgrzaniu nawet znośny.
Nie oceniam foteli tylnych bo nie jeździłem. Fotele przednie nie są dobrze dopasowane. Po dłuższej jeździe kręgosłup to odczuwa. No a przy pełnym obciążeniu-trochę dobija...
Zastrzeżenia mam do bagażnika jak i do zwiększenia przestrzeni bagażowej, przez złożenie tylnych oparć. po otwarciu bagażnika jest niewielki prześwit, a przy złożonych oparciach to już wogóle jakaś pomyłka-bardzo wąsko; i wys. i szer.nic nie przeciśnie się.
Oczekiwałem lepszego prowadzenia,a widoczność do tyłu-jak to w sedanie-prawie zerowa(zwłaszcza wieczorem, jak deszczyk popada:((....)

2008-08-04

Odczuwalny spadek mocy przy włączonej klimatyzacji. O przyśpieszeniu to możemy mówić na 2 lub 3 biegu ( do 100km/h )
Fotele przednie nie posiadają podparcia lędźwiowego i słabo trzymają na zakrętach. W fotelach tylni przydała by się regulacja kąta pochylenia.
Bagażnik bardzo pojemny aległęboki i o małym otworze załadunkowym i wysokim progu. Karoseria niestety raz w roku jest w ramach gwarancji naprawiana
Brak widoczności przodu samochodu wymusza albo podniesienie się, albo trzeba wysiąść i zobaczyć, czy jeszcze można podjechać do przodu nie urywając ogranicznika z przodu

2008-02-05

Jestem kierowcą, który nie wymaga z samochodu wyczynu jedynie konfortu i niezawodności, to daje mi Focus. Pilnuję przeglądów, dobrego oleju.
Silnik 1.6 w tym pojeżdzie to minimum, Trudno wymagać,żeby silnik 100KM z Focusa zrobił "Tygrysa"
Uwzględniając wiek i przebieg pojazdu konfort jazdy bez zastrzeżeń. Szczególnie przy jeżdzie z dwoma osobami. Optymalna jazda na dłuższe trasy to 4 osoby.
Z uwagi że jest to nadwozie typ sedan to drzwi bagażnika za mały prześwid
Pojazd bardzo dobrze trzyma się drogi, na łukach nie odczuwa się nadsterowności. Utrudniona widoczność do tyłu w czasie parkowania.

2010-07-17

niestety nim zacznie pracować turbina trzeba chwilke zaczekać tak zwana dziura ale potem całkiem fajnie ciągnie skrzynia bardzo plynnie pracuje biegi bez wysilku wchodza silnik jak na diezla bardzo cichy
bardzo ładnie sie prowadzi nawet z kompletem pasażerów
ilosc miejsca wystarczająca bagaznikspory ale ze to sedan ograniczona wielkość luku załadunkowego ale miejsca w bagażniku bardzo duzo jakosc materiałów bardzo dobra bo mam wersię GHIJA
bardzo dobrze się prowadzi zawieszenie super

Średnie oceny FORD FOCUS

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Ford Focus

Ford Focus

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Focus

Ford Focus sedan 1600 Zetec SE 100KM 2004r. sedan (limuzyna)

Moje potrzeby samochód ten zaspokaja całkowicie. Mistycznie określiłbym, że auto to, to dzieło z duchem niemieckim. Poprzednio miałem daewoo lanosa. I chociaż to nie ta klasa, ale silnik też 1.6 i palił więcej - to miał kopyto a auto miało ducha który przyciągał i dawał o sobie znać ( podświadomie )

Widoczność do przodu ograniczają słupki, do tyłu jest problem ale rozwiązują go czujniki parkowania.

Awaria pompy wspomagania spowodowała wyciek oleju na pasek wielorowkowy, co spowodowało jego przedwczesne zużycie. Pomimo statecznej jazdy niezrozumiała jest awaria napinaczy i łożysk prowadzących pasek wielorowkowy.

OK. Niraz trzeba wiedzieć jak ustawić parametry chociaż jest to klimatyzacja automatyczna

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991