Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Ford Focus

Średnia ocena: 8.12/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

8.92/9.76
6.76/7.75
7.79/8.82

Oceny FORDA FOCUS

2010-01-20

Polecam auto rodzinne (wczasy i bagaże to nie problem) w miarę niezawodne ( produkcja w Niemczech) raz oszczędne - nie chcesz pakować PLN w auto - poszukaj a znajdziesz
silnik ok - nigdy mnie nie zawiódł - jest turbo więc z wyprzedzaniem nie miałem żadnych kłopotów - na trasie brakuje 6-tego biegu ale to już w nowszych modelach
resorowanie w porządku , największe zastrzeżenia mam do foteli - niestety nie są wygodne , bardzo męcząca jest dłuższa jazda - poprzednio jeździłem nissanem primerą P10 i mogłem jechać 1000km i kręgosłup wytrzymywał a w focusie najwyżej 300 - 400km
Auto sprowadziłem z Włoch , wyprodukowane w Niemczech (Vin) i nie mam żadnych zastrzeżeń do zabezpieczenia antykorozyjnego auta - ze zdumieniem czytałem , że w focusach "leci" blacha - auto ma już 7 lat i nic
auto świetnie trzymające się drogi, hamulce (przód i tył tarcze) bez zarzutu, parkowanie oceniam trochę gorzej bo - wiadomo kombi ale bez przesady - dużo zależy od umiejętności kierowcy auto stosunkowo wąskie i średnio długie (4,5m0 więc jak jest luka to można zaparkować

2010-07-15

Przewaga plusów góruje na wadami autka. Brakuje może niektórych funkcji ale przy dobrym obchodzeniu się auto odwdzięczy się długim bezproblemowym żywotem.
Silnik mało elastyczny w porównaniu do nowoczesnych diesli woli wysokie obroty. Skrzynia biegów pracuje lekko i precyzyjnie. Przyśpieszenia zaskakują pozytywnie na biegach 1-3 kręci do 7000 obrotów. od 60 do 120 na 4-ce to w tym aucie pomyłka tak jak od 80-120 na piątce. Te przyspieszenia n...
Jest to sekcja subiektywnej oceny. Twarde zawieszenie nie każdemu odpowiada bo auto przy poprzecznych nierównościach podskakuje. Obciążenie nie bardzo zmienia charakterystykę zawieszenia. Przednie fotele trzymają dobrze tylne w tym modelu mogły by być lepsze. Auto dobrze wyciszone choć prz...
Z przodu bardzo dużo miejscia jak na tą klasę.Z tyłu dla osób dorosłych brakuje trochę miejsca na nogi, no i trzy osoby z tyły to tylko na krótki dystans. Bagażnik bajka. Ergonomia i schowki tu focus 1 nas nie rozpieszcza. Karoseria nie tłuczona wygląda jak z fabryki.
W tej wersjii silnika bardzo dobrze trzyma się drogi, Zawieszenie raczej twarde. Przy naprawdę dużych prędkościach lub/i śliskiej nawierzchni może być podsterowny. Precyzyjność układu kierowniczego zależy od jakości opon (im lepsze i nowsze tym auto bardziej precyzyjnie reaguje). Wspoma...

2008-02-06

Auto nie sprawia kłopotów, zdarzają się drobne usterki, np. komputer pokładowy, ogrzewanie przedniej szyby. Komputer przestał wskazywać średnie wartości spalania, prędkości, wymiana na nowy kosztuje ok. 300 zł System ogrzewania przedniej szyby jest naprawdę super ale nie wszystkie wł...
Silnik jest optymalnie dobrany do codziennej jazdy, zapewnia bardzo przyzwoite osiągi i elastyczność przy umiarkowanym apetycie na paliwo. Nie jest to oczywiście silnik dający sportowe wrażenia z jazdy.
Jakość materiałów pozostawia trochę do życzenia, o ile tapicerka na siedzeniach jest ok. to już plastiki na drzwiach lubią sobie potrzeszcześ, nie jest to bardzo uciążliwe ale przy wyłączonym radiu może irytować bardziej wrażliwych. W moim autku kierownica jest obszyta czymś co ma ...
Auto jeździ jak po szynach, widoczność przy parkowaniu tyłem jest troszkę słaba bo jest to sedan. Mój samochód nie posiada ABS ale hamulce są bez zarzutu, układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny, a siła wspomaganie dobrana w sam raz, ma się poczucie pełnego panowania nad kołami.

2012-08-14

zalety-komfort,wygoda,niezawodność wady-brak obszycia kierownicy,maska silnika otwierana kluczem,miękka tapicerka na podłodze bagażnika
jazda po mieście wymaga częstej zmiany biegów,silnik musi mieć swoje obroty,skrzynia bez zarzutu,biegi same wchodzą,silnik pracuje bardzo przyzwoicie i w miarę cicho,przyspieszenie do 100 jak na 90KM jest b.przyzwoite od80-120 szok
auto jest sprowadzone z Francji więc jak na nasze realia jest trochę za miękkie,przy obciążeniu potrafi dobić,wyciszenie jest dobre przy 160 można normalnie rozmawiać
miejsca z przodu jest b.dużo a z tyłu zależy od ustawienia przodu,schowków wystarczy,obszerność wnętrza jest ogromna,jakość materiałów wykończeniowych mogła by być lepsza ale śladów zużycia nie zauważyłem,na karoserii nie ma żadnych śladów korozji,podwozie też wygląda dobrze,...
Prowadzi się fantastycznie nawet na zakrętach przy dużych prędkościach idzie jak po szynie,układ kierowniczy bardzo sprawny,ABS na początku stresuje ale to kwestia przyzwyczajenia,przy parkowaniu trochę licha widoczność do tyłu jak,to w kombi

Rafal2010-02-05

W roku 2000 to hit w klasie kompakt.Do dziś daje przyjemność z jazdy. Dla niektórych wadą może być zużycie paliwa ale z drugiej strony to benzyniak z kopem i masą blisko 1300 kg.
Silnik 1,8 16V daje poczucie że ma się drobny zapas mocy w razie czego. Szkoda, że nie robili wtedy skrzyń 6-biegowych. Dźwięk silnika może się podobać.
Nie zbyt wiele razy podróżowałem w pełni obciążony, ale nie pamiętam abym miał jakieś negatywne odczucia. Po prostu tylnie zawieszenie wielowachaczowe świetnie się spisuje.Przy dużych prędkościach słychać pęd powietrza wokół lusterek (<150km/h).
Miejsca w środku sporo,więcej niż w Golf IV.Materiały zadowalające:welurowa tapicerka,miękkie obicie przednich drzwi.
Nie ma co komentować prowadzenia Focusa,to jego atut.Zawieszenie nie jest za miękkie,rewelacyjnie działające wspomaganie(czyli z oporem dającym pewność czucia pojazdu).W roku 2000 r Golf i Astra byli daleko w tyle w kwestii prowadzenia i układu jezdnego.

Średnie oceny FORD FOCUS

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Ford Focus

Ford Focus

Peugeot 508 SW

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991