Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie 1.8 (strona 3)

Opinie o samochodach Ford Focus

1.8

Średnia ocena: 7.94/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

9.68/10.13
7.16/8.08
8.45/8.93

Oceny FORDA FOCUS

2010-02-17

Praktycznie nie mam się do czego przyczepić. Tak jak wcześniej wspomniałem słabymi punktami tego samochodu są ogrzewanie zimą i komfort jazdy na dłuższych trasach na tylnej kanapie.
Przyspieszenia do 100 km/h nie jest może rewelacyjne ale za to elastyczność jest naprawdę dobra a ta jest najważniejsza przy wyprzedzaniu zwłaszcza w tym silniku bo od niskich obrotów już ciągnie aż miło.
Niestety wyciszenie tego samochodu nie jest jego mocną stroną. Również wygoda na tylnych siedzeniach na dłuższe trasy nie za dobra. Z tyłu kanapa w ogóle nie jest wyprofilowana i siedzi się jak na taborecie.
jak dla mnie to przestrzeni jest w tym samochodzie wystarczająco jedynie plastiki mogły by być lepsze ( łatwo je zarysować )

2008-02-21

Według mnie samochód bardzo udany. Mit o tym, że "ford nic nie wart" w tym przypadku nie ma żadnego uzasadnienia. Być może jestem sczęśliwym podiadaczem bezawaryjnego egzemplarza, ale mam wrażenie, że to na prawdę solidne auto.
Pomimo niewielkiej jak na dzisiejsze czasy mocy autko przyspiesza bardzo żwawo, dając poczucie szybszego niż jest w rzeczywistości. Bardzo dobra elastyczność silnika.
Natsawy zawieszenia dla mnie (i nie tylko) rewelacyjne. Jeżdżąc na codzień różnymi zsamochodami jestem pod wrażenuiem, pomimo przebiegu.
Miejsca w środku wystarczy, jak w każdym kompakcie. W końcu nie jest to limuzyna dla prezesa. Jakość materiałów nie rzuca na kolana, ale nawet przy przebiegu ponad 100 tyś. km nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Spasowanie bardzo dobre.
W klasie kompaktów dla mnie numer jeden i to bez jakiejkolwiek dyskusji. VW Golf może tylko pomażyć o takiej trakcji.

Mało awaryjny nie licząc drobnych problemów z korozją nadwozia, doskonałe wielowachaczowe zawieszenie tylnej osi i precyzja układu kierowniczego. Duży rozstaw osi jak na klasę kompakt w latach 1998-2004. Ogrzewana przednia szyba - świetna rzecz na zimę.
Dobra elastyczność silnika 1.8. Skrzynia biegów kompletnie nie nadaje się do sportowej jazdy. Próba bardzo szybkiej zmiany biegów, często kończy się drobnym ale nieprzyjemnym zgrzytem.
Wygodne fotele przednie. Zawieszenie najlepsze w klasie kompakt. Sprężyste, sztywne, a za razem komfortowe, prawie niewrażliwe na obciążenie. Wyciszenie samochodu przeciętne.
Przód: zbyt wypukły zamykany schowek nie przeszkadza pasażerom tylko jeśli mają fotel odsunięty maksymalnie w tył. Z tyłu: jak to w kompakcie, ale za sprawą długiego rozstawu osi dużo lepiej niż np. w Golfie IV lub Oktavii I. Karoseria: słabe zabezpieczenie antykorozyjne nadwozia
Stosunkowo mała średnica zawracania. Precyzyjny układ kierowniczy, niestety pompa wspomagania czasem wymaga regeneracji już po 120 tys km. Dobra widoczność ze wszystkich stron.

michał2010-02-18

Da się polubić to autko, choć wiadomo ma wady. Przede wszystkim zawieszenie, ale to wina naszych polskich dróg niestety.
jak na zwykłego diesla nie jest źle. Elastyczność całkiem, całkiem. Silnik standardowo głośny, ale po rozgrzaniu nawet znośny.
Nie oceniam foteli tylnych bo nie jeździłem. Fotele przednie nie są dobrze dopasowane. Po dłuższej jeździe kręgosłup to odczuwa. No a przy pełnym obciążeniu-trochę dobija...
Zastrzeżenia mam do bagażnika jak i do zwiększenia przestrzeni bagażowej, przez złożenie tylnych oparć. po otwarciu bagażnika jest niewielki prześwit, a przy złożonych oparciach to już wogóle jakaś pomyłka-bardzo wąsko; i wys. i szer.nic nie przeciśnie się.
Oczekiwałem lepszego prowadzenia,a widoczność do tyłu-jak to w sedanie-prawie zerowa(zwłaszcza wieczorem, jak deszczyk popada:((....)

2010-02-21

Wady napewno są ale jest ich mnie od zalet i są mało uciążliwe.Wielką zaletą tego auta jest ekonomiczność i funkcyjność w życiu zwykłego KOWALSKIEGO , który lubi weekendowe wypady z niemałym bagażem .
Wersja którą posiadam(TDDI90KM)Mk1 elastyczność dobra , silnik ładnie pracuje. MOC mi wystarcza ,choć silniki tdci 116KM bardziej elastyczne zupełnie inna bajka-czuje sie moc w pedale mimo td.Podczas wyprzedzania nie ma problemów .
jedyna wada to praca silnika która po przekroczeniu pewnej bariery denerwuje(W WERSJI DISEL)Słabe wyciszenie pracy silnika.Fotele wygodne przód jak i tylna kanapa bardzo wygodna.
Miejsca z przodu sporo.Tył rownież pozwala na przewóz 3 osób, bez wiekszego dyskomfortu w stylu jakichkolwiek odrętwień.Mareriały wykończeniowe w mojej ocenie jak na samochód w takiej klasie SUPER.Łatwy i szybki demontaż siedzeń co pozwala w krótkim czasie powiekszyć i tak spory bagaż...
Autko prowadzi się dobrze-posiadam felgi 14"oraz szersze opony-co zwieksza przyczepność.Układ kier. oraz wspomaganie ok.

Średnie oceny FORD FOCUS

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Ford Focus

Ford Focus

Peugeot 508 SW

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991