Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Ford Focus

Średnia ocena: 8.12/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

8.91/9.76
6.76/7.75
7.79/8.82

Oceny FORDA FOCUS

Adi2014-01-26

Zalety: -silnik który jest ekonomiczny i jednocześnie w razie potrzeby pozwoli użyć pełnej mocy do długiego wyprzedzania -wnętrze bardzo wygodne -można spokojnie kupić to auto nawet z tak dużym przebiegiem. Wady: lakier. Potrafi odchodzić ale na szczęście nie ma ani grama korozji...
podczas jazdy czasem brakuje tego szóstego biegu no ale trudno.. duża elastyczność na trójce możemy toczyć się w mieście 30km/h ale w razie potrzeby szybkiego przyspieszania możemy dociągnąć do setki.
Moim zdaniem pod względem zawieszenia samochód zachowuje się agresywnie(twardy przód) co może trochę wpływać na komfort jazdy ale jeśli chcemy płynąć po szosie to od tego jest np. C5.Mi takie ustawienie przypadło do gustu. Wyciszenie jak na autko tej klasy całkiem dobre. Fotele wygodne...
Wnętrze niebanalne ale proste w obsłudze wszystkie przyrządy na wyciągnięcie ręki dużo miejsca na nogi. W 5 osób można spokojnie zajechać na Korsykę:) Duży bagażnik o ergonomicznym kształcie.
Focus pewnie się prowadzi, układ kierowniczy jest raczej sztywny hamulce bez zarzutu, nigdy nie było z nimi problemów. parkowanie zależy od umiejętności.

XX2010-02-20

Silnik poprawny, jak na 1,6 benzyna radzi sobie nieżle
wersja trend posiada sztywniejsze zawieszenie i przednie fotele kubełkowe, które bardzo dobrze trzymają na boki
w moim nie wystąpiła korozja, gdyż był on salonowy, bezwypadkowy. W innych egzemplarzach najczęściej zauważyłem korozję na zgrzewie blach zewnętrznych z ramą w dolnej części drzwi i klapy bagażnika. Zgrzewy są tam pokryte silikonowym lub podobnym zabezpieczeniem. Dostaje się tam wod...
Do dynamicznego charakteru Focusa świetnie pasują jego właściwości jezdne. Dzięki znakomicie zestrojonemu zawieszeniu i układowi kierowniczemu Focus dynamicznie pokonuje wszystkie zakręty, odznaczając się przy tym stabilnym zachowaniem nadwozia, wysoką precyzją prowadzenia i zapewniając...

Mariusz2010-02-17

Doskonały kompakt, ze świetnie dobranym silnikiem, hamulcami i układem jezdnym. Wysoka niezawodność. Wystarczająco miejsca dla 4 osobowej rodziny. Kompaktowe "auto dla ludu" z pewnością nie dorównuje jakością wykończenia, prowadzenia i dynamiką temu Fordowi. Jeżeli w przyszł...
136KM i moment obrotowy ponad 320Nm pod maską w kompaktowym aucie to coś, co zupełnie mi odpowiada. Taka moc daje mi pewność, że pod pedałem gazu mam zapas mocy, który pozwoli mi zareagować w sytuacjach "awaryjnych".
Jedyne, czego można się tutaj przyczepić to hałas w kabinie. Co prawda nie jest źle, ale mogłoby być trochę lepiej ;-) Świetne fotele przednie z dobrym trzymaniem bocznym. Tylna kanapa, jak w kompakcie zawsze jest trochę mała.
Na tylnej kanapie wystarczająco dużo miejsca nad głową i na nogi (Mam 185cm wzrostu). Na naszych drogach wycierają się progi w dolnych rogach, tylnych drzwi. Trzeba też zwrócić uwagę na blachę pod chlapaczami. Drobne kamienie które dostaną się między chlapacz, a blachę potrafią zro...
Doskonałe prowadzenie i trzymanie w zakrętach. Czasami, przy skrętach na bardzo nierównej nawierzchni, słychać stuki w układzie kierowniczym.

2010-02-17

Praktycznie nie mam się do czego przyczepić. Tak jak wcześniej wspomniałem słabymi punktami tego samochodu są ogrzewanie zimą i komfort jazdy na dłuższych trasach na tylnej kanapie.
Przyspieszenia do 100 km/h nie jest może rewelacyjne ale za to elastyczność jest naprawdę dobra a ta jest najważniejsza przy wyprzedzaniu zwłaszcza w tym silniku bo od niskich obrotów już ciągnie aż miło.
Niestety wyciszenie tego samochodu nie jest jego mocną stroną. Również wygoda na tylnych siedzeniach na dłuższe trasy nie za dobra. Z tyłu kanapa w ogóle nie jest wyprofilowana i siedzi się jak na taborecie.
jak dla mnie to przestrzeni jest w tym samochodzie wystarczająco jedynie plastiki mogły by być lepsze ( łatwo je zarysować )

2008-02-21

Według mnie samochód bardzo udany. Mit o tym, że "ford nic nie wart" w tym przypadku nie ma żadnego uzasadnienia. Być może jestem sczęśliwym podiadaczem bezawaryjnego egzemplarza, ale mam wrażenie, że to na prawdę solidne auto.
Pomimo niewielkiej jak na dzisiejsze czasy mocy autko przyspiesza bardzo żwawo, dając poczucie szybszego niż jest w rzeczywistości. Bardzo dobra elastyczność silnika.
Natsawy zawieszenia dla mnie (i nie tylko) rewelacyjne. Jeżdżąc na codzień różnymi zsamochodami jestem pod wrażenuiem, pomimo przebiegu.
Miejsca w środku wystarczy, jak w każdym kompakcie. W końcu nie jest to limuzyna dla prezesa. Jakość materiałów nie rzuca na kolana, ale nawet przy przebiegu ponad 100 tyś. km nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Spasowanie bardzo dobre.
W klasie kompaktów dla mnie numer jeden i to bez jakiejkolwiek dyskusji. VW Golf może tylko pomażyć o takiej trakcji.

Średnie oceny FORD FOCUS

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Ford Focus

Ford Focus

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991