Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie 1.8 (strona 4)

Opinie o samochodach Ford Focus

1.8

Średnia ocena: 7.94/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

9.68/10.13
7.16/8.08
8.45/8.93

Oceny FORDA FOCUS

2010-07-14

Tankując dobre paliwo silnik jest bezawaryjny, jedynie wspomniane wyżej koło zamachowe jest słabszym punktem tego samochodu. Trzeba pilnować rantów tylnych drzwi i odpowiednio wcześniej zareagować (korozja)
200000 km przebiegu bez problemów (tylko wymiana koła zamachowego i rozrusznika)
Pusty, z pełnym obciążeniem czy kompletem pasażerów jedzie jak po sznurku wyciszenie wnętrza powinno być ciut lepsze
Jak na swoją klasę z tego okresu produkcji niech ktoś znajdzie coś lepszego, Golf? Nieeeeee :)
parkowanie kombi - wiadomo :) pomagają czujniki parkowania (samodzielny montaż) Prowadzenie, układ kierowniczy - wzór dla innych hamulce - są ok. bez rewelacji

2010-02-20

tylko 7 za tą rdzewiejącą karoserie, poza tym fajne autko, bardzo mi się podoba i do dziś mam sentyment
silnik całkiem mocny, ze spaleniem buta nie było problemu, spalanie na długiej trasie 6,7 po mieście powyżej 9 litrów, po postoju parę dni nie pracował na takich obrotach jak powinien i często gasł
mój miał sportowe zawieszenie wiec zupełnie inaczej się jeździ niż normalnym, ale fotele przednie bardzo wygodne, z tyłu nie siedziałem
z przodu bardzo wygodnie, przełączniki pod ręką, sterowanie radiem przy kierownicy jest super, blacha gnije w oczach, nawet pod deską rozdzielczą ogniska rdzy dla tego dałem 1
bardzo dobrze trzymał się drogi( miał sportowe zawieszenie. układ kierowniczy ok tylko ta wyjąca pompa i wyciek, parkowanie ogranicza mała tylna szyba i szerokie tylne słupki

2011-02-15

nigdy więcej forda, umęczył mnie totalnie
no niestety dośc czesto mi gasł silnik jak się rozgrzała, serwis nie potrafił tej usterki usunac ( na jałowym biegu)
jazda z kompletem osób dość trudna, chyba za miękki i za słaby na 5 osób, nie wspominając o bagażach
karoseria -3 razy na gwarancji poprawiano lakier-horror
auto dość, dobrze trzyma się nawierzchni poza tym ze mocno nim buja na nierównościach, niestety w moim modelu w układzie kierowniczym ciągle coś pykało przy dokonywaniu skrętów jeśli dokonałam regulacji kierownicy tzn. wyciągnęłam kierownicę do siebie, nikt nie był w stanie tego zl...

2010-07-14

Wygodne, ekonomiczne, rzadko zawodzi. Minusem jest klima i nawiew. Polecam autko jako rodzinne kombi lub jako dojazdówka do pracy na zakupy. Wilorakość zastosowań.
90 konny silnik w zupełności wystarcza aby rozbujać autko, w miarę dynamiczne, wyprzedza się bez większych problemów, duży moment obrotowy ułatwia wjazdy pod górkę.
Wygodne fotele kierowcy i pasażera, lekko kubełkowe trzymają w zakrętach.
Autko w środku wygodne i ergonomiczne, brak jedynie możliwośći jakiejkolwiek aranżacji, (problem z instalacją CB), za mało schowków, brak podświetlenia głównego schowka, brak linii prostych w wykończeniu.
Auto trzyma się na drodze jak na szynach. Układ kierowniczy wygodny - daje wyczuć powierzchnię drogi. Troszkę za mały promień skrętu.

2009-04-09

Za te pieniądze, po dokładnym sprawdzeniu, nie kupisz lepszego auta. Focusy są raczej dobrze wyposażone, ciężko trafić na sztukę bez klimy, a podgrzewana przednia szyba to najlepszy "bajer" w tym aucie. Poza tym rewelacyjne zawieszenie i hamulce.
Całkiem fajny silnik. Mógłby trochę mniej palić.
Gdyby nie te szumy od lusterka kierowcy...
Funkcjonalne i wygodne nadwozie, wciąż atrakcyjny wtgląd.
Najlepszy układ jezdny w klasie. Poprawiony dopiero w Focusie 2.

Średnie oceny FORD FOCUS

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Ford Focus

Ford Focus

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991