Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie (strona 10)

Opinie o samochodach Ford Focus

8.13/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

miasto 8.90/9.76 6.86
trasa 6.75/7.75 5.26
cykl mieszany 7.77/8.82 6.04

Focus

OCENY FORDA FOCUS

8 punktów ze względu na mały silnik (1.4). Obecnie posiadam ten sam rocznik, z tym samym wyposażeniem, również kombi, ale silnik 1.6cm3 (100KM). Jestem bardzo zadowolony, nie mam zamiaru go zmieniać. Jest to samochód, który b. dobrze znam i mam jak najlepsze o nim zdanie. Pozdrawiam wszystk...
nie ma co wymagać od pojemności 1.4
Bardzo wygodne i komfortowe wnętrze, zaś wersja kombi czyni z tego \\\\\\"TWARDZIELA\\\\\\" niezły środek transportu...
Samochód kupiony w polskim autoryzowanym salonie, serisowany przez cały okres użytkowania w jednym salonie. Cena nie była wygórowana, osoba która go kupiła może być zadowolona, gdyż samochód był w b.dobrym stanie, zadbany, godny polecenia.

Brakuje kontroli trakcji i na 1-ce chcąc z buta ruszyć ciężko opanować 280/300 Nm momentu obrotowego. W mieście chciałoby się mieć skrzynię 6 biegową-ciaśniejsze przełożenia biegów i nieco niższa 4-ka, bo co chwilę trzeba zrzucać na trójkę. Ale do tego można sie przyzwyczaić.
Zawieszenie pierwsza klasa. Super wygodne fotele o sportowej charakterystyce (wersja Platinium) Wyciszony jest dobrze, ale TDCI i tak jest dobrze słyszany w środku. CO ciekawe dieselowski klekot dobiego przy niskich prędkościach przy 120-150 km/h słychać przyjemny mruk silnika
Trzyma się drogi jak żadne inne auto w tej klasie..

Samochód jest niezawodny, wygodny i bezpieczny. Do mankamentów zaliczyłbym spore zużycie paliwa w warunkach miejskich oraz słabe wyciszenie.
Nie ma żadnych problemów z jazdą na 5 biegu z szybkością 60 km/h, auto dobrze przyspiesza na wysokich obrotach.
Samochód jest byt głośny przy szybkości wyższej od 110-120 km/h, niewygodne sa w nim (twarde) tylne siedzenia.
Wnętrze auta jest wystarczająco obszerne zarówno z przodu jak i z tyłu, przełączniki są w zasięgu ręki kierowcy, a zegary dobrze widoczne.
Świetnie trzyma się drogi, natychmiast reaguje na ruchy kierownicy, kierownica obraca się bardzo lekko, nie wynosi na zakrętach.

Polecam foczkę mk1 ponieważ przy dobrej eksploatacji każdy użytkownik będzie zadowolony polecam 1,8 TDDI 90KM
Dynamiczny silniczek na 90 kucyków zbiera się pięknie nawet załadowany. W porównaniu do Vcety B 1,7TD 82koniki to Fordzik (Foczka mk1) to rakieta. Bardzo ekonomiczny.
Polecam warto go kupić ja nigdy nie chciałem Forda a tu zaskoczenie kupiłem i jestem zadowolony.
Polecam blachy ocynk cichutko pracuje wyciszenie świetne zawieszenie pracuje bez zarzutu.
Świetne autko mimo opinii że ford nic nie wart. Jedynym minusem jest to że ma niskie zawieszenie i podjazd pod krawężniki jest utrudniony. Gdyby był wysokości Opla Vectry B było by cacy.

Na krótkie wakacje dla 4 osobowej rodziny. na trasie ekonomiczny przy średniej prędkosci 100 km/h pali 5,8 l.
Brakuje mocy przy wyprzedzaniu konieczne branie korekty przy decyzji o wyprzedzaniu.
Fotele niewygodne dłuższa jazda (300km - 500km) odczuwalne zmęczenie i ból w plecach. przy 120km/h rozmowa telefoniczna utrudniona przy 140km/h nawet z zestawem.
Po włożeniu fotelików i przy ustawieniu fotela dla osoby powyżej 180cm wzrostu - na nogi dzieci pozostaje ok 5 cm
Większy opór niż w Oplu Combo. W okresie zimowym podczas hamowania czasem dobiegają odgłosy tak jakby metal tarł o tarcze - ale to prawdopodobnie wina okładzin. Słaba widoczność przy parkowaniu tyłem.

ŚREDNIE OCENY FORD FOCUS

6.5/10
6.5/10
6.4/10
5.3/10

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Almera.

Ford

Focus

Nissan

Almera

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991