Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie diesel (strona 2)

Opinie o samochodach Ford Focus

Średnia ocena: 7.86/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

Oceny FORDA FOCUS

2012-08-14

zalety-komfort,wygoda,niezawodność wady-brak obszycia kierownicy,maska silnika otwierana kluczem,miękka tapicerka na podłodze bagażnika
jazda po mieście wymaga częstej zmiany biegów,silnik musi mieć swoje obroty,skrzynia bez zarzutu,biegi same wchodzą,silnik pracuje bardzo przyzwoicie i w miarę cicho,przyspieszenie do 100 jak na 90KM jest b.przyzwoite od80-120 szok
auto jest sprowadzone z Francji więc jak na nasze realia jest trochę za miękkie,przy obciążeniu potrafi dobić,wyciszenie jest dobre przy 160 można normalnie rozmawiać
miejsca z przodu jest b.dużo a z tyłu zależy od ustawienia przodu,schowków wystarczy,obszerność wnętrza jest ogromna,jakość materiałów wykończeniowych mogła by być lepsza ale śladów zużycia nie zauważyłem,na karoserii nie ma żadnych śladów korozji,podwozie też wygląda dobrze,...
Prowadzi się fantastycznie nawet na zakrętach przy dużych prędkościach idzie jak po szynie,układ kierowniczy bardzo sprawny,ABS na początku stresuje ale to kwestia przyzwyczajenia,przy parkowaniu trochę licha widoczność do tyłu jak,to w kombi

Adi2014-01-26

Zalety: -silnik który jest ekonomiczny i jednocześnie w razie potrzeby pozwoli użyć pełnej mocy do długiego wyprzedzania -wnętrze bardzo wygodne -można spokojnie kupić to auto nawet z tak dużym przebiegiem. Wady: lakier. Potrafi odchodzić ale na szczęście nie ma ani grama korozji...
podczas jazdy czasem brakuje tego szóstego biegu no ale trudno.. duża elastyczność na trójce możemy toczyć się w mieście 30km/h ale w razie potrzeby szybkiego przyspieszania możemy dociągnąć do setki.
Moim zdaniem pod względem zawieszenia samochód zachowuje się agresywnie(twardy przód) co może trochę wpływać na komfort jazdy ale jeśli chcemy płynąć po szosie to od tego jest np. C5.Mi takie ustawienie przypadło do gustu. Wyciszenie jak na autko tej klasy całkiem dobre. Fotele wygodne...
Wnętrze niebanalne ale proste w obsłudze wszystkie przyrządy na wyciągnięcie ręki dużo miejsca na nogi. W 5 osób można spokojnie zajechać na Korsykę:) Duży bagażnik o ergonomicznym kształcie.
Focus pewnie się prowadzi, układ kierowniczy jest raczej sztywny hamulce bez zarzutu, nigdy nie było z nimi problemów. parkowanie zależy od umiejętności.

Mariusz2010-02-17

Doskonały kompakt, ze świetnie dobranym silnikiem, hamulcami i układem jezdnym. Wysoka niezawodność. Wystarczająco miejsca dla 4 osobowej rodziny. Kompaktowe "auto dla ludu" z pewnością nie dorównuje jakością wykończenia, prowadzenia i dynamiką temu Fordowi. Jeżeli w przyszł...
136KM i moment obrotowy ponad 320Nm pod maską w kompaktowym aucie to coś, co zupełnie mi odpowiada. Taka moc daje mi pewność, że pod pedałem gazu mam zapas mocy, który pozwoli mi zareagować w sytuacjach "awaryjnych".
Jedyne, czego można się tutaj przyczepić to hałas w kabinie. Co prawda nie jest źle, ale mogłoby być trochę lepiej ;-) Świetne fotele przednie z dobrym trzymaniem bocznym. Tylna kanapa, jak w kompakcie zawsze jest trochę mała.
Na tylnej kanapie wystarczająco dużo miejsca nad głową i na nogi (Mam 185cm wzrostu). Na naszych drogach wycierają się progi w dolnych rogach, tylnych drzwi. Trzeba też zwrócić uwagę na blachę pod chlapaczami. Drobne kamienie które dostaną się między chlapacz, a blachę potrafią zro...
Doskonałe prowadzenie i trzymanie w zakrętach. Czasami, przy skrętach na bardzo nierównej nawierzchni, słychać stuki w układzie kierowniczym.

2010-02-17

Praktycznie nie mam się do czego przyczepić. Tak jak wcześniej wspomniałem słabymi punktami tego samochodu są ogrzewanie zimą i komfort jazdy na dłuższych trasach na tylnej kanapie.
Przyspieszenia do 100 km/h nie jest może rewelacyjne ale za to elastyczność jest naprawdę dobra a ta jest najważniejsza przy wyprzedzaniu zwłaszcza w tym silniku bo od niskich obrotów już ciągnie aż miło.
Niestety wyciszenie tego samochodu nie jest jego mocną stroną. Również wygoda na tylnych siedzeniach na dłuższe trasy nie za dobra. Z tyłu kanapa w ogóle nie jest wyprofilowana i siedzi się jak na taborecie.
jak dla mnie to przestrzeni jest w tym samochodzie wystarczająco jedynie plastiki mogły by być lepsze ( łatwo je zarysować )

2010-02-17

Generalnie : tani w eksploatacji, niezawodny, trochę za głośny (szczególnie na tylnym siedzeniu).
Silnik elastyczny, jak dotąd niezawodny. Ze względu na "turbodziurę" - słabo przyspiesza w ruchu miejskim, ale z wyprzedzaniem na trasie nie ma problemu (moc wystarczy aby spokojnie wyprzedzać na trasie i nie trzeba nawet redukować biegu).
Słabe wyciszenie - to jedna z najbardziej dolegliwych wad tego auta (i oby tylko takie nadal były z nim problemy).
Asymetryczny podział oparcia tylnego siedzenia ułatwia przewożenie większych przedmiotów. Bagażnik średnio głęboki, ale dość wysoki - w sumie można się zabrać na wakacje (ale bez szaleństw z pakowaniem).
dobrze trzyma się jezdni, dobrze się manewruje

Średnie oceny FORD FOCUS

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Ford Focus

Ford Focus

Peugeot 508 SW

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991