Ford Focus C-Max opinie, oceny użytkowników, Ford Focus C-Max spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Focus C-Max

Średnia ocena: 8.36/10

Ford Focus C-Max spalanie (l/100km)

Oceny FORDA FOCUS C-MAX

Łukasz Wrzesiński2010-07-14

Samochód idealnie się prowadzi, nie buja na zakrętach, ma bardzo dobre hamulce i całkiem ekonomiczne silniki TdCi. Mógłby być trochę lepiej wyciszony i wykończony lepszymi materiałami, ale tragedii nie ma.
Samochód nie jest lekki, chociaż jeżdżąc samemu lub w dwie osoby zapas mocy w zupełności wystarcza do w miarę żwawego poruszania się. Przy pełnym załadunku trzeba mieć więcej miejsca na wyprzedzanie.
Jeśli chodzi o zawieszenie i resorowanie to jest bardzo dobre, problemem jest natomiast wyciszenie samochodu. Szkoda, że Ford oszczędził na wyciszeniu drzwi, nadkoli i bagażnika. Po przeprowadzeniu tych operacji jest zdecydowanie lepiej.
Jak dla mnie w tym samochodzie jest dużo a nawet bardzo dużo miejsca zarówno dla siedzących z przodu jak i z tyłu. Ilość schowków do tej pory mnie zaskakuje, a jeżdżę nim już rok. W wersji którą posiadam (elektryczny hamulec ręczny) showek w podłokietniku, to istna jaskinia. Troszkę...
Auto trzyma się drogi jak szalone. Skuteczność hamulców na rekomendowanych oponach Michelin Primacy HP 205/55 R16 pozytywnie mnie zaskoczyła. Z układem kierowniczym nigdy nie było problemów - elektro hydrauliczne wspomaganie z możliwością ustawienia trzech trybów pracy. Jeśli chodzi o p...

2011-01-22

No cóż WADY Elastyczność I i II bieg ale dotyczy tylko jazdy miejskiej a szczególnie w korkach. Pomysł na tylną Pólkę i jej Jakość pozostawiam ocenie pozostałych użytkowników jak dla mnie minus. Zaletą autka jest to że właściwie tylko do tego mogę się tak naprawdę "przycze...
nie jest idealnie jak na moje "oko" delikatnie odczuwalny niedobór mocy na niskich obrotach <1500 obr (ale to diesel 1.8 tak ma być) i to co mnie wkurza elastyczność na biegu I i II. I bieg za krótki, a II szarpie na wolnych obrotach jak ktoś jeździ w miejskich korkach wie o co b...
Same plusy jak dla mnie wyjątek stanowi tylna półka, wręcz niedopasowana, słaba, wszystko mi spada do bagażnika, sorry ale jakby nie z tego auta tu minus dla FORDA.
Bez rewelki ale też ciężko się do czegoś przyczepić. Rodzinny VAN-ik 2+2 i zwierzak to mój typ dla tego auta
Uważam że układ jezdny to największy PLUS tego auta, auto przyklejone do drogi, komfortowa jazda, regulowana moc wspomagania układu kierowniczego(opony zimowe -zima, lato-letnie)

2008-04-13

polecam autko dla każdej rodzinki ,oczywiście wersja z silnikiem 2.0 TDCI , narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu tego autka
co do silnika to żadnych zastrzeżeń ,można powiedzieć ze ta jednostka 2.0 TDCI dla forda sie udała ,co do skrzyni to mogły by troszkę lżej wchodzić biegi ale to szczegół
jak wcześnie wspomniałem zawieszenie jak dla mnie ok choć twarde , co do miejsca dla mnie jest wystarczająco dużo miejsca i z przodu i z tylu jedno co mogło by sie poprawić to wyciszenie tylu za bardzo słychać szum opon tylnych i szum na przedniej szybie za duży po przekroczeniu 130 km/h...
bagażnik dość spory ,jedno co jest mankamentem to uszczelki w drzwiach (skrzypią) ,co do karoserii to nie mam zastrzeżeń drzwi sie dobrze i lekko zamykają i bagażnik tez
autko bardzo dobrze sie trzyma drogi ,nie ucieka na zakrętach ,hamulce super ,wspomaganie rewelacja(3 poziomy regulacji ) ,zawieszenie jak dla mnie w sam raz (choć po nierównych powierzchniach trochę trzepie )

2011-02-14

Kopiłbym ponownie. Zamierzam kupić następcę.
Skrzynia 6-biegowa, elastyczność całkiem dobra. Przyspieszenie jak na ten silnik i gabaryty oraz ciężar auta - bardzo dobre.
Trochę za głośno. Przy pełnej obsadzie czuć ciężar auta i zmianę charakterystyki prowadzenia, nie zmniejsza to jednak osiągów.
Takie auta trzeba polubić. Ja wsiadałem do niego bez przekonania, ale już po kilku podróżach pokochałem. Ergonomia Fordowska bez zarzutów. aranżacja wnętrza w zależności od wyposażenia - dobra. bagażnik mógłby być większy.
Prowadzenie jak na Mini vana rodzinnego rewelacyjne. Trzyma się pewnie drogi. nie przechyla się i nie buja. Bardzo dobrze, jak na auto tej klasy wybiera nierówności. Hamulce mogły by być trochę lepsze.

2010-10-10

Zaletami tego samochodu są perfekcyjny układ jezdny, całkiem dynamiczny silnik, przestronne wnętrze, miłe dla oka wykończenie z zewnątrz i w środku i nie wysokie koszty eksploatacji i utrzymania, konkurencyjna cena zakupu. Wadami Niski prześwit nie polecam wędkarzom i myśliwym wszędzie ...
Jak dla mnie ten silnik ma to coś co potrzebne w normalnej eksploatacji kiedy potrzeba >2000 obr staje się naprawdę dynamiczny
Tylne fotele pozostawiają wiele do życzenia.
Wystarczający Jako Van dla rodziny 2+2 i mały zwierzak.
Po roku eksploatacji mogę mocno pochwalić Forda za układ jezdny.

Średnie oceny FORD FOCUS C-MAX

Osoby zainteresowane autem Ford Focus C-Max brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Meriva.

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

Opel Meriva

Opel Meriva

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Focus C-Max

Ford Focus C-Max GHIA 2000 TDCI 136KM 2005r. mini-van

widoczność z przodu i z tylu dobra jedno co można by było poprawić to powiekrzyc szybki boczne z przodu przy słupku bo troszkę mało sie widzi podczas skrętu w lewo i w prawo

narazie co wymieniłem to z powodu zużycia klocki z przodu po 80 tys km ,z tylu po 107 tys km ,wycieraczki do szyb po 2 latach ,opony z przodu po 87 tys km a z tylu po 115 tys km, poza tym oby tak dalej

bez zastrzeżeń ,mam klimatyzacje dwustrefowa automatyczna ,bardzo szybko ogrzewa nawet przy -20° , i szybko schładza przy dużych temperaturach

jak narzazie wszystko działa bez zastrzeżeń ,choć wersja GHIA ma trochę więcej elektroniki niż pozostałe modele

Ford Focus C-Max: hatchback, kombi, mini-van, van

Ford Focus C-Max: benzyna, olej napędowy, turbo diesel