Ford Focus C-Max opinie, oceny użytkowników, Ford Focus C-Max spalanie 2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Focus C-Max

2006r.

Średnia ocena: 8.17/10

Ford Focus C-Max spalanie (l/100km)

Oceny FORDA FOCUS C-MAX

2011-01-22

Same plusy jak dla mnie wyjątek stanowi tylna półka, wręcz niedopasowana, słaba, wszystko mi spada do bagażnika, sorry ale jakby nie z tego auta tu minus dla FORDA.
Bez rewelki ale też ciężko się do czegoś przyczepić. Rodzinny VAN-ik 2+2 i zwierzak to mój typ dla tego auta
Uważam że układ jezdny to największy PLUS tego auta, auto przyklejone do drogi, komfortowa jazda, regulowana moc wspomagania układu kierowniczego(opony zimowe -zima, lato-letnie)

2010-12-17

Samochód niezwykle uniwersalny, świetnie się prowadzi, wręcz kobiecy. Wzorcowy dla rodziny 2+2 do codziennej jazdy i wakacyjne wypady. Jesteśmy z żoną bardzo z niego zadowoleni.
Skrzynia mogła by być precyzyjniejsza ale nie jest źle. Dla jeżdżących częściej w trasie może brakować 6-go biegu ale na nadmiar autostrad w Polsce jeszcze nikt nie narzekał. :)
zawieszenie może służyć za wzór. Wyciszenie można by odrobinę poprawić.
nadwozie i wnętrze wzór. Sporo plastiku w środku (nie każdy to lubi) ale za to sprzątanie po dzieciach jest dużo łatwiejsze i mi to pasuje, w końcu to auto rodzinne.
parkomat z przodu jest przydatny, mimo to na parkingu kręci się super.

2009-07-22

samochód przystosowany do trasy,niezbyt zdaje egzamin w mieście
elastyczny silnik,trudno poruszać się tym autem w korku,praktycznie niemożliwa jest jazda na 2 biegu z pędkością 5-10km/h a tak jest w korkach
skrzypi,szczególnie tylna klapa,ale zawsze można włączyć radio
wygodny podczas długich podróży
utrzymuje tor jazdy nawet w ciasnych zakrętach

Krzysztof2012-04-10

Wszystko OK poza jednym po raz czwarty mam problem z turbosprężarką,może ktoś mi poradzi co zrobić. Mam ochotę się z nim rozstać od zaraz!!! Może ktoś zna mechanika w okolicach Dębicy lub Tarnowa?

Piotr2012-03-25

Przestronny, wygodny i oszczędny samochód a koszty napraw na średnim poziomie.

Średnie oceny FORD FOCUS C-MAX

Osoby zainteresowane autem Ford Focus C-Max brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Meriva.

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

Opel Meriva

Opel Meriva

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Focus C-Max

Ford Focus C-Max Trend 1800 116KM 2006r. van

No cóż WADY Elastyczność I i II bieg ale dotyczy tylko jazdy miejskiej a szczególnie w korkach. Pomysł na tylną Pólkę i jej Jakość pozostawiam ocenie pozostałych użytkowników jak dla mnie minus. Zaletą autka jest to że właściwie tylko do tego mogę się tak naprawdę "przyczepić".

nie jest idealnie jak na moje "oko" delikatnie odczuwalny niedobór mocy na niskich obrotach <1500 obr (ale to diesel 1.8 tak ma być) i to co mnie wkurza elastyczność na biegu I i II. I bieg za krótki, a II szarpie na wolnych obrotach jak ktoś jeździ w miejskich korkach wie o co biega (wcześniej jeździłem Vectra i Sunny tego się nie czuło). Powyższe mankamenty autko nadrabia i pięknie się odpłaca po za miejskimi korkami a tu już czysta przyjemność elastyczny,MRUCZĄCY, współgrający i DYNAMICZNY. I warto moim zdaniem to podkreślić OLEJ(syntetyk-castrol) bez dolewek od wymiany do wymiany oleju!.

Trochę zasłaniają przednie słupki ale to w końcu VAN.

No cóż kupiłem zadbane i serwisowane a za to auto nie generuje "na razie" żadnych problemów

Patent Forda z włanczającą się klimą w przypadku osuszania szyb wymaga przyzwyczajenia się i nie daj boże jakiejs awarii w czasie deszczu bo postój murowany.

Na razie tylko wymiana 2xżarówka "odpukać". Oby tak dalej.

Ford Focus C-Max: hatchback, kombi, mini-van, van

Ford Focus C-Max: benzyna, olej napędowy, turbo diesel