Ford Focus C-Max opinie, oceny użytkowników, Ford Focus C-Max spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Focus C-Max

turbo diesel

Średnia ocena: 7.20/10

Ford Focus C-Max spalanie (l/100km)

Oceny FORDA FOCUS C-MAX

Łukasz Wrzesiński2010-07-14

Samochód idealnie się prowadzi, nie buja na zakrętach, ma bardzo dobre hamulce i całkiem ekonomiczne silniki TdCi. Mógłby być trochę lepiej wyciszony i wykończony lepszymi materiałami, ale tragedii nie ma.
Samochód nie jest lekki, chociaż jeżdżąc samemu lub w dwie osoby zapas mocy w zupełności wystarcza do w miarę żwawego poruszania się. Przy pełnym załadunku trzeba mieć więcej miejsca na wyprzedzanie.
Jeśli chodzi o zawieszenie i resorowanie to jest bardzo dobre, problemem jest natomiast wyciszenie samochodu. Szkoda, że Ford oszczędził na wyciszeniu drzwi, nadkoli i bagażnika. Po przeprowadzeniu tych operacji jest zdecydowanie lepiej.

Tedy2011-05-15

Fatalna elektronika, komputer słaby, jakość wykonania bardzo słaba.
Jeżeli samochód jest sprawny to powinien mieć dobrą ocenę. Jednak mój od początku miał problemy z elektroniką, EGR, układ paliwowy się rozszczelnił / w ciągu 6 lat 75 usterek/
Mój samochód ma spore szumy spowodowane listwami na szybach w drzwiach.
Samochód po 6 latach ma wiele miejsc skorodowanych min drzwi od kierowcy, błotnik tylny, progi oraz podłoga pod nogami kierowcy
Nowy samochód miał źle ustawioną zbieżność. Układ kierowniczy dwukrotnie się poluzował.

Felicjan2008-12-03

Wszystko ok
Szum przy większej prędkości z okolic lusterek zewnętrznych. Fotele tylne trochę hałasuję.
Mogłoby być trochę więcej miejsca na tylnej kanapie na nogi. Plastiki troszkę trzeszczą.
Tył auta troszkę ucieka na dziurach i słaba widoczność przez tylną szybę

jeszcze nic nie wymieniłem i nie naprawiałem
Dziura turbinowa przy ruszaniu
Poruszam się po Slązku- to ocea zawieszenia bezcelowa-auto ma po prostu to wytrzymać
hAMULEC RECZNY AUTOMATYCZNY-zbędny

Średnie oceny FORD FOCUS C-MAX

Osoby zainteresowane autem Ford Focus C-Max brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

Peugeot 308 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Focus C-Max

użytkownik: Łukasz Wrzesiński

Ford Focus C-Max Ghia 1600 TdCi 109KM 2004r. mini-van

Niektórzy będą narzekać, że widoczność do tyłu jest słaba, ale to co najwyżej jeśli chodzi o parkowanie. W trakcie jazdy jest zdecydowanie bardzo dobra. Wielkość lusterka wstecznego jest idealnie dobrana do rozmiaru okna. Do przodu też jest bardzo dobrze, na boki czasem trzeba się przechylić, gdyż słupki zasłaniają sporo.

Jak dla mnie w tym samochodzie jest dużo a nawet bardzo dużo miejsca zarówno dla siedzących z przodu jak i z tyłu. Ilość schowków do tej pory mnie zaskakuje, a jeżdżę nim już rok. W wersji którą posiadam (elektryczny hamulec ręczny) showek w podłokietniku, to istna jaskinia. Troszkę lepsza mogłaby być jakość plastików i zasadniczo samochód może skrzypieć, szczególnie uszczelki drzwi - ale to akurat znany mankament jest niestety jak na razie bez panaceum.

Auto trzyma się drogi jak szalone. Skuteczność hamulców na rekomendowanych oponach Michelin Primacy HP 205/55 R16 pozytywnie mnie zaskoczyła. Z układem kierowniczym nigdy nie było problemów - elektro hydrauliczne wspomaganie z możliwością ustawienia trzech trybów pracy. Jeśli chodzi o parkowanie - problem zniknął po zainstalowaniu kamery cofania. Listwa nad tablicą rejestracyjną wydaje się i jest idealnym miejscem na umieszczenie jej tam. Istnieje możliwość kupienia kamerki montowanej zamiast lampki podświetlenia tablicy - łatwiejszy montaż. Polecam minimum 170stopni - pozwoli zobaczyć cały pas za samochodem. Jeśli chodzi o monitorek, to C-Max ma schowek na okulary/lusterko do obserwowania dzieci w podsufitce - mieści się tam ekran 3.5 cala - w zupełności wystarczy.

Samochód jest raczej mało awaryjny, ceny części znośne, zamienniki dostępne. Serwis Forda do najlepszych nie należy, ale nie jest też źle.

jak dla mnie bardzo dobrze. Szkoda, że nie ma możliwości regulowania strumienia nawiewu dla pasażerów z tyłu jak to ma miejsce w S-Maxie, ale to nie mój problem, gdyż zazwyczaj tam nie siedzę.

Jak na razie nie było problemów.

Ford Focus C-Max: hatchback, kombi, mini-van, van

Ford Focus C-Max: benzyna, olej napędowy, turbo diesel