Ford Galaxy opinie, oceny użytkowników, Ford Galaxy spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Galaxy

2.0

Średnia ocena: 8.32/10

Ford Galaxy spalanie (l/100km)

11.50/13.03
8.20/10.45
9.83/11.73

Oceny FORDA GALAXY

2008-04-21

wygodne auto rodzinne lub w razie potrzeb dostawcze. ładna sylwetka. koszty utrzymania niezbyt wysokie, duża dostępnośc cześci nowych i używanych. warto kupić starszy rocznik ale z mniejszym przebiegiem i nie wyeksploatowanym np zawieszeniem bo takie naprawy już trochę kosztują.
auto zapenia moim zdaniem zadowalający komfort jazdy. dużo przestrzeni i wygodne przednie fotele.trochę gorzej z tyłu bo siedzi sie dość wysoko i fotele nie są super wygodne ale za to bez wysiłku w razie potrzeby można złożyć lub wyjąć uzyskując ogromną przestrzeń ładunkową.
mamy możliwość wielu konfiguracji rozmieszczenia foteli lub wyjęcia całkowicie bez żadnego wysiłku. do tego przednie fotele obracane a 2 rząd złożonych dają stolik.
Auto prowadzi się dobrze ale jazda wymaga rozwagi.Galaxy to wysoki Van więc da się odczuć wpływ wiatru bocznego przy wyprzedzaniu większych aut lub silnych wiatrach na łukach.

2009-07-09

Jestem bardzo zadowolony, choc nie uwazam, zeby auto musialo tyle kosztowac; fakt, ze na razie nie ma lepszego duzego vana na rynku polskim (zobaczymy nowego sharana to porownamy).
to dobry diesel, nie trzeba za czesto zmieniac biegow, skrzynia biegow precyzyjna i lekko sie przelacza, przyspieszenie przyzwoite jak na te mase auta, choc wiadomo, ze lepiej byloby miec pod maska 2,2TDCI i 175km; wyprzedzanie bezpieczne, ma zapas mocy
Nie ma na co narzekac; wiadomo, ze Ford no nie kanapa na kolkach jak auta francuskie, ale plomby z zebow nie wypadaja. Jezdzilismy i w 7 osob i auto prowadzilo sie normalnie. fotele sa wygodne, choc czasami latez zaluje braku wentylowanych foteli (a jest taka opcja)
do duze auto, miejsca nie brakuje na nic. w porownaniu do starszej konkurencji (C8, Sharan itd) duzo wygodniej sie siedzi - nie trzeba podkurczas nog, siedzi sie naprawde super. Materialy ok, przez 2 lata nic sie szczegolnie nie zuzylo; teraz sa pakiety individual, ale i tak uwazam, ze ford moglby m...
Prowadzi sie swietnie, nie czuc tego, ze to van. hamulce skuteczne. Parkowanie, pomimo rozmiarow (4,82m) jest latwe z uwagi na czujniki parkowania z obu stron, dobra widocznosc.

2009-03-14

Bardzo dobre wyposażenie, ładnie się prezentuje,wygodne i przestrzenne wnętrze!
Auto o najsłabszej jednostce benzynowej troszkę mogło by mieć więcej mocy szczególnie brak odczówalny przy wyprzedzaniu, ale nie jest źle, skrzynia sprawuje sie dobrze.
Zawieszenie jest dość dobre zarówno z obciążeniem jak i bez przewoziłem w aucie spore kilogramy i nie było problemów. Fotele przednie wygodne, jazda na bardzo długich odcinkach nie męczy tak jak w innych autach osobowych, tylne troche mniej wygodne, można zrobić z nich foteliki dla dziec...
Ilość miejsca jest dość spora zarówno dla pasażerów w ostatnim rzędzie siedzeń jak i z przodu. Bez najmniejszych problemów można z auta osobowego zrobić małe auto dostawcze!
Auto według mnie prowadzi się bardzo dobrze, jest dość wysokie więc czuć boczne podmuchy wiatru na co trochę trzeba uważać przy wyprzedzaniu!

Darek2008-02-11

Ogólnie bardzo dobre auto, nie miałem problemów z awaryjnością mimo przebiegu miesięcznego ok. 5000 km.Do wad auta zaliczyłbym wentylację i bardzo trudny dostęp do niektórych podzespołów (np.wymiana świec :)...) Niesamowicie praktyczne ,polecam
Trochę brakuje kucyków, z instalacją gazową oszczędny około 26zł/100 km.Sekwencja.
Bardzo funkcjonalne auto, do życzenia daje jedynie jakość wykończenia niektórych elementów tapicerki i podzespołów elektrycznych
Zawieszenie dość komfortowe, dobrze trzyma się drogi, do tej pory w zawieszeniu wymieniłem tylko łączniki stabilizatora wraz z gumami.

2008-06-09

o wadach pisałem. co jeszcze - trydny dostęp do wszystkiego. Zalet ma dużo,
silnik dobry ale trochę słaby jak na jego wagę plus trochę bagażu (ciężarówka). Porównać go można do poloneza.
Lubię twarde zawieszenie.Lepiej się prowadzi.Dodatkowo tył ma na niezależnym.
ciężki demontaż osłon. niewidoczne zaczepy i niewiadomo jak je odchaczyć. w serwisach nawet urywają.
bardo dobre auto. bezawaryjne z wyj atkiem łaczników stabilizatora (wymiana po 50 tys. km.) i koń cówek drążków (po 80 tys. km.)słaba wetylacja na szyby (parowanie). Poza tym reszta ok na piątkę po staremu.

Średnie oceny FORD GALAXY

Osoby zainteresowane autem Ford Galaxy brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Freemont.

Ford Galaxy

Ford Galaxy

Fiat Freemont

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Galaxy

Ford Galaxy 2000 115KM 1995r. van

Nie mam zastrzeżeń do silnika ani skrzyni biegów.wersja 2.0 115KM to najsłabsza jednostka więc nie ma super osiągów szczególnie gdy jedziemy pod wiatr- gabaryty auta robią swoje, ale pracuje dobrze(również na gazie - gaz sekwencja - spalanie do 13 l/100 km. silnik ma łańcuch rozrządu więc nie ma obaw że pasek pęknie.skrzynia też bez zarzutu.

Lusterka dają dobra widoczność. Z przodu trzeba się przyzwyczaić do niestety szerokich słupków nadwozia które trochę ograniczją widoczność na boki przed siebie.Widoczność do tyłu ok ale nie widzimy niskich rzeczy za autem.dobre rozwiązanie to model z czujnikiem parkowania.Ja kupiłem soczewkę 20cm x 20cm na tylnią szybę za 25 zł.nakleja się ja na wodę.zwiększa kąt widzenia w każdym kierunku. wymaga przyzwyczajenia ale rozwiązuje problem.

Kupiłem auto w dobrym stanie technicznym więc narazie oprócz oleju, filtrów itd nie musiałem nic naprawiać (zrobiłem 16 tys km.). zdażaja sie podobno problemy z układem chłodzenia. ja wymianiłem tylko termostat- koszt ok 40 zł i poza tym żadnych problemów.

zimą grzeje średnio- potrzeba trochę czasu żeby dogrzać auto wewnątrz- dobre rozwiązanie znaleźć wersję z webasto tylko ze to jest dość awaryjne. Plus to dodatkowa nagrzewnica z tyłu dal pasażerów z osobnym sterowaniem siły nawiewu i temperatury. Latem niezbędna sprawna klimatyzacja- duża powierzchnia przedniej szyby błyskawicznie nagrzewa auto.

Ja miałem problem z centralnym zamkiem- mikrostycznik w drzwiach-podobno częsta usterka. czasami po wyjeździe z myjni do czasu wyschnięcia auta lekko piszczał włącznik świateł- delikatne zwarcie gdzieś na przewodach.

Ford Galaxy: hatchback, inne, kombi, mini-van, van

Ford Galaxy: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Galaxy: 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Ford Galaxy: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995