Ford Galaxy opinie, oceny użytkowników, Ford Galaxy spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Galaxy

Średnia ocena: 8.25/10

Ford Galaxy spalanie (l/100km)

Oceny FORDA GALAXY

Dał bym 10-kę ale ponieważ ma drobne niedoróbki stylistyczne plastików w środku to też wystawiam ocenę "9". Za jego niesamowitą wytrzymałość daję całe "10" !!!. Przejechałem już niespełna 4000 tys.km i nic się nie zepsuło. Oleje i klocki wymieniam wcale nie w ...
Silnik choć Forda to zachowuje się jak VW. Jedyna przypadłość to świszczący czasami pasek - tylko zimą. Podobno to standard w tych modelach. Nie ma się co przejmować. Na 5 biegu jeszcze idzie jak ogień. Skrzynia super choć jedynka słabo zestopniowana/ przełożenie (dlatego dałem o...
Resorowanie - OK. Fotele tylnie - pasażerów trochę zbyt mało komfortowe ale za to stoliczki w przednich fotelach to mały, ważny, cieszący dodatek :). Wyciszenie - o wiele (!!!) lepsze niż w Japończykach czy Koreańcach. Muzyki poważnej (RMF-Clasic) jest miło posłuchać, wszystko słycha...
Tak jak pisałem wcześniej. Plastiki (Europa) także nic szczególnego. Za to mocno nadrabia auto komfortem jazdy. Kręcone fotele , uchylane stoliczki w oparciach, podświetlanie szczegółowych elementów to kolejne kamyczki które bardzo cieszą.
Witam. Powiedział bym że to taki Europejski Chrysler. Nie tak wielki ale komfortowy i miły w podróży jak Amerykanin. Świetny silnik i mechanika. Zrobiłem nim prawie 400tysięcy km i nic się niespodziewanie nie zepsuło. W zasadzie to żadnej awarii przez 7 bitych lat. Jestem pod wrażeniem t...

2009-03-14

Bardzo dobre wyposażenie, ładnie się prezentuje,wygodne i przestrzenne wnętrze!
Auto o najsłabszej jednostce benzynowej troszkę mogło by mieć więcej mocy szczególnie brak odczówalny przy wyprzedzaniu, ale nie jest źle, skrzynia sprawuje sie dobrze.
Ilość miejsca jest dość spora zarówno dla pasażerów w ostatnim rzędzie siedzeń jak i z przodu. Bez najmniejszych problemów można z auta osobowego zrobić małe auto dostawcze!
Auto według mnie prowadzi się bardzo dobrze, jest dość wysokie więc czuć boczne podmuchy wiatru na co trochę trzeba uważać przy wyprzedzaniu!

2008-04-12

Wentylacja i schłodzenie pojazdu to chyba największy problem.Co do reszty nie mam zastrzeżeń
silnik dobry,ale lubi wysokie obroty dość ekonomiczny na trasie około 9.5l w mieście 12l w zimę 14l jak na masę i gabaryty nie jest najgorzej.Zmiany przełożeń są częste jeśli chce się szybko wyprzedzać chyba że jedzie się około 110 km/h
Jest wystarczające.Fotele przednie wygodne choć brakuje trzymania bocznego.Nawet z kompletem osób ( 7 osób ) można komfortowo podróżować pod warunkiem nie dużych bagaży
wygodny i przestronny. Stoliki,obrotowe fotele przednie, możliwość ustawieni siedzeń pasażerów dowolna ( nawet odwrotnie do kierunku jazdy lecz nie przepisowa ).Korozja daje średnio mój ma 10 lat i jeszcze nie widać lecz lekkie odbicie kamyków powoduje odpryśnięcie lakieru aż do blachy ...
układ kierowniczy słabe uszczelniacze listwy układu kierowniczego koszt naprawy 650 zł ,.Parkowanie małe lustra i mała widoczność do tyłu.

2008-06-09

o wadach pisałem. co jeszcze - trydny dostęp do wszystkiego. Zalet ma dużo,
silnik dobry ale trochę słaby jak na jego wagę plus trochę bagażu (ciężarówka). Porównać go można do poloneza.
Lubię twarde zawieszenie.Lepiej się prowadzi.Dodatkowo tył ma na niezależnym.
ciężki demontaż osłon. niewidoczne zaczepy i niewiadomo jak je odchaczyć. w serwisach nawet urywają.
bardo dobre auto. bezawaryjne z wyj atkiem łaczników stabilizatora (wymiana po 50 tys. km.) i koń cówek drążków (po 80 tys. km.)słaba wetylacja na szyby (parowanie). Poza tym reszta ok na piątkę po staremu.

2008-08-15

Tzw sportowa jazda mnie nie interesuje
W porównaniu z mniejszymi autami jest cichy i wygodny
Trzyma się drogi, nie skacze, nie nosi go w koleinach,bardzo wygodny,Przy spokojnej jeździe wcale dużo nie pali jak na swoje rozmiary.

Średnie oceny FORD GALAXY

4.4/10

Osoby zainteresowane autem Ford Galaxy brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Freemont.

Ford Galaxy

Ford Galaxy

Fiat Freemont

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Galaxy

Ford Galaxy GHIA 2000 DOHC 115KM 1996r. van

Bardzo dobre wyposażenie, ładnie się prezentuje,wygodne i przestrzenne wnętrze!

Widoczność jest bardzo dobra w aucie siedzi się dość wysoko praktycznie głowa znajduje sie nad innymi autami osobowymi. jedynym małym minusem są szerokie przednie słupki co przy skręcaniu troszkę przeszkadza ale idzie się przyzwyczaić!

Zawieszenie jest dość dobre zarówno z obciążeniem jak i bez przewoziłem w aucie spore kilogramy i nie było problemów. Fotele przednie wygodne, jazda na bardzo długich odcinkach nie męczy tak jak w innych autach osobowych, tylne troche mniej wygodne, można zrobić z nich foteliki dla dziecka, stolik lub bez problemu złożyć lub wyjąć.

Jak to się mówi jak dbasz tak masz! :) Łatwy dostęp do części! Sądząc po swoim aucie staram się wymieniać wszystko na bierząco na oryginalnych częściach. Nie są za tanie ale jakość dużo lepsza! np. (samoreg.zaw.koszt ok.100zł.szt.jest 8szt., poduszka skrz. to koszt ok.400zł) Jeśli chodzi o ceny filtrów, klocków itd. To ceny są bardzo przyzwoite!

Z ogrzewaniem nie mam problemów! Wentylacja auta nie najgorsza. Po włączeniu klimy po deszczu lub myciu zdarza się że parują szyby ale to za sprawą że woda ściekająca do komory silnika paruje i cześć dostaje się do auta!

na razie bez zarzutów! :)

Ford Galaxy: hatchback, inne, kombi, mini-van, van

Ford Galaxy: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Galaxy: 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Ford Galaxy: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995