Ford Galaxy opinie, oceny użytkowników, Ford Galaxy spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Ford Galaxy

Średnia ocena: 8.31/10

Ford Galaxy spalanie (l/100km)

11.84/14.34
8.40/11.26
9.93/12.80

Oceny FORDA GALAXY

2009-07-09

Jestem bardzo zadowolony, choc nie uwazam, zeby auto musialo tyle kosztowac; fakt, ze na razie nie ma lepszego duzego vana na rynku polskim (zobaczymy nowego sharana to porownamy).
to dobry diesel, nie trzeba za czesto zmieniac biegow, skrzynia biegow precyzyjna i lekko sie przelacza, przyspieszenie przyzwoite jak na te mase auta, choc wiadomo, ze lepiej byloby miec pod maska 2,2TDCI i 175km; wyprzedzanie bezpieczne, ma zapas mocy
Nie ma na co narzekac; wiadomo, ze Ford no nie kanapa na kolkach jak auta francuskie, ale plomby z zebow nie wypadaja. Jezdzilismy i w 7 osob i auto prowadzilo sie normalnie. fotele sa wygodne, choc czasami latez zaluje braku wentylowanych foteli (a jest taka opcja)
do duze auto, miejsca nie brakuje na nic. w porownaniu do starszej konkurencji (C8, Sharan itd) duzo wygodniej sie siedzi - nie trzeba podkurczas nog, siedzi sie naprawde super. Materialy ok, przez 2 lata nic sie szczegolnie nie zuzylo; teraz sa pakiety individual, ale i tak uwazam, ze ford moglby m...
Prowadzi sie swietnie, nie czuc tego, ze to van. hamulce skuteczne. Parkowanie, pomimo rozmiarow (4,82m) jest latwe z uwagi na czujniki parkowania z obu stron, dobra widocznosc.

Artur2016-10-19

Samochód udany. Pakowny, solidnie wykonany, komfortowy i ekonomiczny. Wady to nękające drobne usterki układu elektrycznego/elektroniki oraz stosunkowo słabe osiągi.
Wady i zalety silników TDI są powszechnie znane. Z jednej strony trwałość i niezła elastyczność, a z drugiej strony głośność oraz brak mocy (90 KM to jednak trochę za mało na ten samochód, choć wielkiej tragedii nie ma).
Zawieszenie to mocna strona tego samochodu. Z jednej strony jest komfortowe, z drugiej jazda z pełnym obciążeniem nie sprawia żadnego kłopotu. Podobno słabą stroną są łączniki stabilizatora w przednim zawieszeniu. Ja wymieniłem je tuż po zakupie i już od tego momentu nie dały o sobie ...
To także bardzo mocna strona tego auta. Obszerność wnętrza, dobrej jakości materiały wykończenia oraz niezłe spasowanie. Wnętrze łatwo można aranżować w dowolnej konfiguracji. Ergonomia znakomita. Tylko zabezpieczenie korozyjne nie jest na aż tak wysokim poziomie. Są miejsca, gdzie ju...
Na trasie w zakrętach, jak to van, trochę się pochyla, choć nigdy nie straciłem nim przyczepności. Zawieszenie trwałe i komfortowe. Układ kierowniczy precyzyjny, ale niektóre elementy wspomagania dość szybko uległy zużyciu.

Michał2010-02-17

pali ciut za dużo ale wygoda to wygoda. nie miałem przekonania do automatycznej skrzyni biegów akurat w fordzie ale to konstrukcja sprawdzona w autach m. in. VW, AUDI. nie narzekam i nie żałuję.
116 KM to trochę mało jak na automat. ja akurat czipowałem i zachęcam. różnicy w zużyciu paliwa nie ma natomiast jest prawie 150 KM. co całkowicie wystarcza. silnik VW porządna jednostka tylko że klekocze. mi osobiście nie przeszkadza.
ogólnie auto średnio twarde. na normalne drogi nie ma tragedii. fotele trzymają naprawdę przyzwoicie i sa naprawdę wygodne na dłuższe dystanse. tylne j/w. ale sie raczej nie wypowiadam bo na tyle jechałem może ze dwa razy i to nie był stan (mój) do ocen
to VAN. w takim samochodzie nie może nie być miejsca. Bagażnika oczywiście nie będzie jeśli będziemy jechać w 7 osób. No ale coś za coś. Dla mnie brak mankamentów.
Jeżeli będziemy pamiętali że to Van to nikt nie będzie wchodził w 90 stopniowy zakręt 90 km/h. nie da się. ogólnie przed zakupem należy pamiętać że to VAN. jeżeli nie ma czujnikow parkowania to mozna się spocić. widoczność do tyłu fatalne. łatwo manewrować bo promień skrętu ca...

2009-03-14

Bardzo dobre wyposażenie, ładnie się prezentuje,wygodne i przestrzenne wnętrze!
Auto o najsłabszej jednostce benzynowej troszkę mogło by mieć więcej mocy szczególnie brak odczówalny przy wyprzedzaniu, ale nie jest źle, skrzynia sprawuje sie dobrze.
Zawieszenie jest dość dobre zarówno z obciążeniem jak i bez przewoziłem w aucie spore kilogramy i nie było problemów. Fotele przednie wygodne, jazda na bardzo długich odcinkach nie męczy tak jak w innych autach osobowych, tylne troche mniej wygodne, można zrobić z nich foteliki dla dziec...
Ilość miejsca jest dość spora zarówno dla pasażerów w ostatnim rzędzie siedzeń jak i z przodu. Bez najmniejszych problemów można z auta osobowego zrobić małe auto dostawcze!
Auto według mnie prowadzi się bardzo dobrze, jest dość wysokie więc czuć boczne podmuchy wiatru na co trochę trzeba uważać przy wyprzedzaniu!

Kamil2008-08-09

bardzo solidny i dopracowany van , w wersji ghia zapewnia dużą dawkę komfortu dzięki bogatemu wyposażeniu , niskie spalanie połączone z bezawaryjnością sprawiają że jest to auto godne polecenia , pod warunkiem że jest zadbane , bezwypadkowe i niestyrane po naszym kraju.
silnik z vw z pompowtryskami radzi sobie dobrze z ważącym 1860 kg samochodem , nie jest to auto sportowe więc 1,9 tdi to dobre rozwiązanie . Skrzynia automatyczna mogłaby płynniej zmieniać biegi.
autko bardzo wygodne , każdy pasażer ma swój fotel z regulacją
ilość miejsca i schowków wystarczająca , przy pięciu fotelach bagażnik jest pokaźnych rozmiarów , przy siedmiu - symboliczny , jakość materiałów na wysokim poziomie w modelach po liftingu , siedzenia można obracać , łatwo demontować , stoliki , uchwyty na kubki , schowki - jest...
auto sprawia wrażenie duzego przechyłu na zakrętach , lecz trzyma się bardzo dobrze drogi , hamulce bardzo dobre , moje auto posiada seryjny parktronik co bardzo ułatwia parkowanie , widoczność dobra

Średnie oceny FORD GALAXY

Osoby zainteresowane autem Ford Galaxy brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Sharan.

Ford Galaxy

Ford Galaxy

Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan

Ford Galaxy: hatchback, inne, kombi, mini-van, van

Ford Galaxy: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Galaxy: 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Ford Galaxy: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995