Ford Maverick opinie, oceny użytkowników, Ford Maverick spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Maverick

Średnia ocena: 9.20/10

Ford Maverick spalanie (l/100km)

8.48/10.28
9.75/11.60
10.50/12.28

Oceny FORDA MAVERICK

Tomek2009-07-12

super auto, na każdą drogę,
w tym modelu silnik i skrzynia są bardzo dobrze dobrane współpracują świetnie tak że tzw wachlowanie lewarkiem zmiany biegów jest zbędne, silnik pomimo że na gazie od 80tys km sprawuje się super i mocy spokojnie mu wystarcza, przyspieszenie oceniam na 5 bo to nie sportowy wóz
porównując powyższe parametry z samochodami osobowymi oraz ze wspomniana Vitarką która jeździłem jest dobrze nie nie ma się co czepiać to w końcu bardziej samochód terenowy niż SUV, komfort moim zdaniem lepszy niż w Vitarce

Andrzej2023-05-04

Jeżeli uda się kupić i dobrze zabezpieczyć przed rdzą spód auta, daje dużo radości z jazdy zwłaszcza gdy zjedzie się z asfaltu. Mimo wagi, wersja 2.3l całkiem dobrze wyprzedza, choć chyba silnik 3,0l jest optymalny poza miastem.
Napęd zaskakuje elastycznością i możliwościami jakie daje w normalnej jeździe. bez wysiłku 40 do 110km/h na "3" i od 60 do 160 na "5"
Duża, szeroka i wygodna tylna kanapa jak na ten rodzaj auta, sporo miejsca na nogi, da się jechać w 5 osób nawet długie trasy.
Gdyby nie rdza, całkiem udane auto. Progi, błotniki, nadkola, znikają z przerażającą prędkością. Spory bagażnik jak na ten rodzaj auta,
Hamulce skuteczne, ale wymagają zdecydowania przez wagę auta. Układ kierowniczy "nerwowo" reaguje na wybojach (zawieszenie sprawne!),

Mietek2010-02-20

Bardzo krótkie przełożenia w skrzyni biegów.
Wygodne wnętrze. Podróżuje się komfortowo.
Słaba widoczność za pojazdem, podczas parkowania.

Kamil Szwed2009-07-08

Krzysiek2008-09-19

Średnie oceny FORD MAVERICK

Osoby zainteresowane autem Ford Maverick brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda Tribute.

Ford Maverick

Ford Maverick

Mazda Tribute

Mazda Tribute

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Maverick

użytkownik: Tomek

Ford Maverick GLS 2400 116KM 1997r. terenowy

super auto, na każdą drogę,

jak już wspomniałem dzięki dużym lusterkom bocznym jest świetna widoczność, również wycieraczka i spryskiwacz tylnej szyby zapewniają dobrą widoczność do tyłu, a widoczność do przodu po prostu bajka, siedzisz wysoko jak na tronie i patrzysz na wszystkich z góry

ponieważ miałem 3 drzwi i butlę gazu w bagażniku więc na wczasy raczej trudno było się spakować ale do codziennego użytkowania jak najbardziej ok, miejsz na tylnej kanapie jest dużo tylko osobom dorosłym troszkę trudno wsiadać i wysiadać bez tylnych drzwi, również wsadzanie dziecka do fotelika na tylnym siedzeniu nie jest komfortowe, tak więc nie polecam tego samochodu małżeństwom z malutkim dzieckiem, karoseria jest moim zdaniem idealna podoba mi się linia tego auta, poza tym moim zdaniem ma super dobrany stosunek długości do szerokości auta co poza wyglądem ma wpływ również na prowadzenie auta oraz parkowanie i zawracanie, wewnątrz wszystko pod ręką doże fajne schowki, prosta czytelna deska rozdzielcza

samochód dobrze trzyma się drogi, na ostrych zakrętach skłonność do umiarkowanych przechyłów do czego trzeba się przyzwyczaić jednak nie wpływa to znacząco na komfort jazdy, zawieszenie raczej twarde ale to przecież nie SUV czy limuzyna, samochód ma również tendencję do kołysania na większych nierównościach jednak moim zdanie w porównaniu z innymi samochodami tej klasy jest bardziej komfortowo niż np w Suzuki Vitara którym również miałem okazję trochę pojeździć (ale to tylko moja opinia), układ kierowniczy bez zarzutów, ponieważ użytkowałem model trzydrzwiowy zawracanie i parkowanie nie sprawiało jakichkolwiek problemów, duże boczne lusterka zapewniają świetną widoczność, hamulce do 100km/h działają super powyżej 130km/h są trochę za słabe i droga hamowania jest długa, ten samochód prowadzi się fajnie zarówno na asfalcie jak i w trudniejszym terenie

w czasie 2letniej eksploatacji nie miałem żadnej awarii wymieniałem tylko klocki hamulcowe, olej, filtry, świece, przewody zapłonowe

samochodzik super grzeje w zimie i dość szybko, latem brak klimatyzacji rekompensuje szyberdach odsuwany jak i uchylny oraz uchylne tylne szyby

nie miałem żadnych problemów z elektryka bądź elektroniką

Ford Maverick: terenowy

Ford Maverick: turbo diesel, benzyna+gaz