Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

2005r.

8.15/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

miasto 11.75/-.-- 7.50
trasa 8.50/-.-- 5.93
cykl mieszany 10.35/-.-- 6.83

Mondeo

OCENY FORDA MONDEO

Po blisko 5 latach problemy z wrzucaniem jedynki - często trzeba zapinać ją z dwójki. Poza tym bez większych zastrzeżeń. Przyśpieszenie jak na tą moc silnika i masę samochodu nie jest złe - przy cięższej nodze jedynie auta klasy premium mogą z nim powalczyć.

Uważam, że ten samochód był jak na razie moim najlepszym zakupem. Zważywszy na fakt, że przejeżdzam tym samochodem 50 tys km rocznie. Poprostu rewelacja.
Silnik niezwykle dynamiczny z ogromnomnym momentem pozwalającym na 6-tym biegu sprawnie rozpędzać samochód od prędkości 80 km/h. 5-ty bieg od 50 km/h. Nieco krótkawe dwa pierwsze przełożenia skrzyni ale to niestety wada chyba wszystkich diesli. Do setki trochę trzeba namieszać drążkiem,...
Ten model mondeo w porównaniu do najnowszej wersji jest nieco głośniejszy, ale za to rekompensuje znacznie lepszym wyczuwalnym momentem i przyspieszeniem. Ogólnie hałas nie jest dokuczliwy wewnątrz pojazdu, gorzej odczuwalny jest na zewnątrz.
Ogólnie zawieszenie i układ kierowniczy bez zastrzeżeń. Pozwala na ostrą dynamiczną jazdę z zachowaniem dużego komfortu podróżowania. Ponadto układ bezawaryjny po przejechaniu 200 tys km oprócz wymiany jednego łozyska piasty w przodzie układ nie wykazuje żadnych usterek ani niedomaga...

Przy założeniu że samochód w tym segmencie jest najtańszą opcją z bogatym wyposażeniem to auto jest świetne daje przyjemność jazdy komfort i dość bogate systemy bezpieczeństwa
samochód zbiera się dość dobrze jak na kombi choć nie powiem że mocy jest odpowiednio przy prędkości 50/60kmh trudno się jedzie na 5 biegu. Trzeba czasami biegi zmieniać na niższe aby auto chciało przyśpieszyć
Auto dość dobrze wytłumione także spokojnie można rozmawiać przez zestaw głośnomówiący bez zbędnych szumów po 2 stronie słuchawki. Autem wygodnie się jedzie nie "płynie" po drodze, ładnie wybiera nierówności
Materiały użyte do wykończenia w miarę dobrej jakości nic nie skrzypi nic nie zgrzyta na dziurach. Kierownica się wyciera ale nie ma ideałów
auto prowadzi się bardzo komfortowo na długie trasy wygodnie się jedzie rozmieszczenie przyrządów jest odpowiednie

Nabyłem ten samochód nieco z przypadku, ale z perspektywy dwóch lat eksploatacji jestem mile zaskoczony i nie żałuję zakupu.
Skrzynia automatyczna wyjątkowo sprawna i biegi wchodzą bez szarpania, nieco za mało dynamiczne przełożenie na trzecim biegu, ale i tak samochód przyspiesza bardzo ładnie. Możliwość przejścia na skrzynię manualną - rewelacja.
Samochód mimo silnika diesla wyjątkowo cichy, choć z zewnątrz dochodzą hałasy toczenia - opony.
Duży samochód i ładowny bagażnik, materiały wykończeniowe jak na wersję Ghia mogłyby być lepsze.
Bardzo dobre prowadzenie zarówno na prostej jak i na zakrętach, hamulce bez zarzutu, układ kierowniczy i wspomaganie działa bez problemowo.

Dobry samochód, duży i pojemny, świetnie się prowadzi. Jadąc czujemy się bezpiecznie i komfortowo. W trasę świetny, ale i po mieście sobie dobrze radzi... choć prawie na każdym parkingu mu tyłeczek wystaje.
Ruszanie to jakaś pomyłka, każdy kto po raz pierwszy rusza tym autem zawsze go gasi. Źle dopasowane 1 i 2 przełożenie.
Od 130 km/h rozmowa przez zestaw głośnomówiący zaczyna sprawiać problemy.
Kufer ogromny, można w tenisa grać. Wygoda obsługi byłaby 10, ale przez dźwignię od wycieraczek o jeden w dół. Czasem coś poskrzypuje.
Ciut za dużo siły trzeba wkładać w kręcenie kierownicą. Nurkuje trochę zbyt mocno przy hamowaniu. ABS zbyt czuły.

ŚREDNIE OCENY FORD MONDEO

9.5/10
7.1/10
5.2/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Ford

Mondeo

Volkswagen

Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

Ford Mondeo X100 1800 110KM 2005r. liftback

Ogólnie po blisko roku użytkowania jestem zadowolony z tego samochodu. Nie miałem z nim problemów nawet podczas ostatnich mrozów, gdy temperatura sięgała blisko -30 stopni. Ciężko mi w nim znaleźć jakieś wady, które wynikały by bezpośrednio z jakości auta a nie np. z jakości polskich dróg. Może jedynie kwestia ogrzewania dla tylnej części przedziału pasażerskiego mogłaby być lepiej rozwiązana.

Widoczność bardzo dobra i nie ma się do czego przyczepić. Lusterka doskonale pomagają również przy parkowaniu.

Komfort jazdy tym samochodem jest bardzo wysoki. Zarówno kierowca jak i pasażerowie mają do dyspozycji bardzo wygodne fotele i dużo miejsca - również z tyłu. Samochód jest dobrze wyciszony. Niestety gorzej z zawieszeniem - czuć wszystkie dziury, ale w naszym kraju to chyba tylko terenówki tego nie czują...

Samochód po prostu jest ogromny - bardzo dużo miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu. Bagażnik również zachwyca, bez problemu zmieści się w nim wózek i jeszcze bagaże dla całej rodziny, w tym niewiele ustępuje on kombi. Liczba schowków zadowalająca, choć brakuje mi nieco schowka w bagażniku na jakieś akcesoria typu szczotka czy płyn do mycia szyb. Kupując ten samochód gdy miał 4 lata nie zauważyłem żadnych ognisk rdzy również na podwoziu, mimo że nie był niczym zabezpieczony.

Autko prowadzi się b. dobrze, świetnie trzyma się drogi i właściwości jezdne - jak to u Forda - są doskonałe. Trzeba się przyzwyczaić do pracy układu kierowniczego, ja do tej pory jeździłem samochodami gdzie kierownicą można było sterować jednym palcem - tu wymaga to jednak trochę wprawy. Parkowanie i manewry z tym związane są oczywiście utrudnione, szczególnie w zaspach zimą, ale wynika to z wielkości samochodu.

Jak na razie w okresie w którym użytkuję ten samochód, jedyne co się w nim zepsuło to czujnik ciśnienia oleju - koszt naprawy niemal żaden, choć czerwona lampka na konsoli potrafi przestraszyć. Z faktur jakie dostałem z tym samochodem też nie wynika, aby wcześniej coś w nim było naprawiane.

Klimatyzacja działa dobrze i samochód szybko uzyskuje żądaną temperaturę. Jedyny minus - przy niskich temperaturach na zewnątrz pasażerowie z tyłu niestety nie mają takiego komfortu termicznego jak Ci z prozdu.

Nie miałem z nim dotąd żadnych problemów, wszystko działa jak należy.

Pełna opinia o Ford Mondeo X100 1800 110KM 2005r. liftback »

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985