Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 2.3 (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

2.3

9.00/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

miasto 12.60/-.-- -.--
trasa 9.25/-.-- -.--
cykl mieszany 10.45/-.-- -.--

Mondeo

OCENY FORDA MONDEO

Generalnie naprawdę dobre auto. Duże wygodne i nowoczesne. Polecam dla rodziny kombi. Jeszcze nigdy nie miałęm problemu z załadunkiem pasażerów ani bagaży. No i automat - miodzio, mój pierwszy ale na pewno nie ostatni.
Automat - rewelacja. Zmienia cichutko i bardzo szybko. Silnik 2,3 benzyna w automacie jednak pije, w mieście trzeba się starać aby zejść poniżej 12 litrów. W trasie raczej zaponijcie o spalaniu poniżej 8,5 litra no chyba, że ktoś jeździ do 90km /h ale i tak nie wierzę.
Super wyciszenie to niestety super szczelność - często jest gorąco we wnętrzu. A to wymusza włączanie klimy.
Ogromna przestrzeń w środku na wszystkich miejscach. Wada to żartobliwy schowek naprzeciw pasażera z przodu - jak otworzycie to zrozumiecie. Duza ergonomia i komfort prowadzenia - od automatu redukują mi się mięśnie prawej ręki ;-)
To duże auto - wyraźnie większe niż poprzedni model. Dużo bardziej komfortowe. Niestety mam warżenia, że poprzednio lepiej czułem drogę. Ten jest wyższy i nie ma takiego przełożenia jak wcześniej. Jednakże i tak bdb.

B. dobry samochód szczególnie do dalszych podróży, do przewożenia dużych bagaży, świetny komfort podróży. Mógłby mniej palić.
Przy pustym kufrze na naszych dziurawych drogach trochę telepie. Na dodatek mam nisko profilowe ogumienie.
Parkowanie bez czujników z przodu i tyłu byłoby trudne. Zła widoczność przed maską i za bagażnikiem.

1 z 1

ŚREDNIE OCENY FORD MONDEO

9.5/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Ford

Mondeo

Volkswagen

Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Mondeo

Ford Mondeo MK IV 2300 2300 161KM 2008r. kombi

Ogromne lusterka nie ma kwestii. Lekki stres przy parkowaniu - duże auto trzeba uważać ale można się przyzwyczaić.

Jeszcze za wcześnie dopiero 2 miesiące.

Niestety wentylacja mogłaby byc lepsza. Teraz latem bzrdzo czesto jest gorąco - ciagle klima.Jest extra funkcja ogrzewania i odparowania szyby przedniej MAX. Dział rewelacyjnie.

Pełna opinia o Ford Mondeo MK IV 2300 2300 161KM 2008r. kombi »

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985