Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie sedan (strona 3)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

sedan

Średnia ocena: 7.78/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.12/11.44
7.66/9.27
9.14/10.42

Oceny FORDA MONDEO

2010-07-14

mam tylko dwa zastrzezenia, slabe tarcze hamulcowe i rdza (zakladaj tarcze z gornej polki, zabezpiecz podwozie i progi bitumixem)
Silnik nigdy mnie nie zawiodl. Moze jest troche mulowaty porownujac do japonczykow czy niemcow, ale przez to odciazony. Jak dla mnie OK
nie mam zastrzezen
duze auto to i duzo miejsca, wykonczenia materialow na dobrym poziomie. przy aucie powyzej 10 lat koniecznie zabezpieczyc podwozie na ruda, bo zrzera wszystko
Auto ciezkie i niskie, dobrze trzyma sie drogi. Trzeba uwazac na tarcze hamulcowe (nie nagrzewac i szybko chlodzic bo sie pokrzywia), a przy ich wymianie zakladac tylko markowe. Duzego auta nigdy nie bedzie sie parkowalo jak malego- wszystko w granicach rozsadku.

2009-07-12

Wada to blachy, ale jak niebył bity to niema strachu o blacy, chyba że nadkola,i troche częste zużywanie się przedniego zawieszenia. ZAlety-małe spalanie, Duża wygoda i przestronność.DOBRA LIMUZYNA ZA MAŁO KASE.
Przyśpieszenie raczej słabe, ale jak na starego dizla spoko, niejednemu by dał rade.Ale za to mało pali.
Autem najlepiej sie podróżuje na dłuzsze trasy we 4 osoby, ze względu na silnik i na miejsce, ale bez problemu 5 osób pomieści.Wygodna jazda.
Miejsca pod dostatkiem, wygodna limuzyna i przy tym tania.Karoseria?-słabe blachy rdzeiweje na tylnych nadkolach mocno.Ale jak ma sie dobry egzemplarz to warto to zrobic i dalej jeżdzić.
Jak kupiłem to auto było w stanie bardzo dobrym, i w takim sprzedałem, przez 3lata zrobiłem 50tys km.Prowadzenie-bardzo dobre, tylko trzeba pilnować zawieszenia, żeby było wszystko zrobione na czas.A autko się odwdzięczy.

Piotr2010-07-18

Troszkę za słaby silnik. Wygoda niesamowita, radość z jazdy całkiem niezła ale tym nie poszalejemy!!! 90KM to trochę za mało na auto ważące 1400KG. Rodzika chwali sobie wygodę i ciszę podczas jazdy
Silnik elastyczny ale zdecydowanie brakuje mu mocy podczas wyprzedzania, w mieście dobrze się jeździ. Na trasy polecam większy motor. Pracuje cicho i równo.
Zawieszenie OK. Ładnie łyka dziury i dobrze zachowuje się pod obciążeniem. Na tylnej kanapie sporo miejsca nawet dla 3 osób.
Wnętrze ogólnie OK jak na auto 17 letnie nić nie skrzypi, welur na fotelach bez przetarć. Karoseria gnije na tylnych nadkolach i przy wlewie paliwa, ale to chyba bolączka wszystkich fordów (brak ocynku blachy)
Prowadzi się super, Wspomaganie mogło by być troszkę mocniejsze. Parkowanie trochę wymaga wprawy bo nie za dobrze widać kiedy kończy się bagażnik.

2011-04-09

Bardzo udane auto - trudno się do czegoś czepić - no,może poza ceną....
Oceniane w warunkach użytkowania głównie przez jedną osobę ....
Po 10 latach zauważyłęm ogniska korozji pod uszczelką drzwi kierowcy (dolna krawędź) - nie jest to co prawda rdza (ruda) tylko taki biały proszek, ale zawsze...
MONDEo 2000 JEST NAPRAWDĘ REWELACYJNYM SAMOCHODEM - BARDZO UDANY, NIE MA SIĘ DO CZEGO PRZYCZEPIĆ. pARKOWANIE - AUTO MA SWOJE WYMIARY, WIĘC TRZEBA SIĘ TROCHĘ POSTARAĆ (CO DLA NIEKTÓRYCH PAŃ MOŻE BYĆ TRUDNE ;-))

2008-03-24

Auto nigdy mnie nie zawiodło, "odpalało" w największe mrozy. Części niedrogie, łatwo-dostępne. Oby każdy mój samochód był taki :)
Cichy, elastyczny, dynamiczny silnik, jak na tę pojemność-niskie spalanie benzyny.
Dość twarde, ale wygodne auto, nie "dobija" na nierównościach.
Przestronne auto, duży bagażnik, słaby dostęp:wysoka krawędź załadunku.
Bardzo wygodne auto, z doskonałą przyczepnością, można "ostro" wchodzić w zakręty, samochód "przylepiony do jezdni. Codziennie pokonywał doły, bez usterek. Słabe sworznie wahaczy, niskie koszty wymiany.

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985