Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie 1.8 (strona 4)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

1.8

Średnia ocena: 7.90/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

9.93/11.24
7.31/8.91
8.55/10.13

Oceny FORDA MONDEO

2009-07-11

przestronne wygodne auto. jak dla mnie za miękkie i trochę bezpłciowe (pewnie dlatego że miałem srebrny egzemplarz-nie polecam tego koloru), dlatego wymieniłem bo cenię oryginalność.
Mimo ze można osiągnąć tym wozem duże prędkości (200/h) silnik cierpi na chroniczny strach przed przyśpieszaniem. zdaje się mieć już dość przy 4 tysiącach obrotów. ale jakoś mimo wszystko ciągnie do 5-5, 6. Praca na jałowym w porządku
Komfort bardzo wysoki. Przy wzroście 173 i 68 kg wagi nie wyobrażam sobie większego samochodu dla mnie, Jadąc 6 godzin bez przerwy nie ma potrzeby odpoczynku aby rozprostować kości.
łupnia debilowi który wstawił włącznik awaryjnych tuż za ramionami kierownicy. w każdym innym normalnym wozie awaryjne mozna włączyć w ułamku sekundy, a tu trzeba się zastanawiać czy brać go bokiem czy może pokusić się o wsadzenie dłoni między ramionami kierownicy, porażka
auto wymyślone do szybkiej jazdy na wprost. przy zmianie pasa przechyły jak w czółnie. miałem wcześniej Civica i to był dla mnie szok jak samochód może się tak bezpłciowo prowadzić

-jerry2008-09-04

-HEH - NIEKTORYCH MOZE PRZERAZAC APETYT TEGO SAMOCHODU - MNIE NA POCZATKU BOLALO TO TROCHE, BO W POROWNANIU Z FIESTKA, TEN PALI PRAWIE DWA RAZY TYLE - ALE JEST ZA TO KOMFORTOWY, PRZYJEMNY, WYGODNY, DOSTOJNY, NISKI SZEROKI I DOSC DUNAMICZNY - OSTATNIO MYSLALEM O ZMIANIE SAMOCHODU, ALE NIE MOGE SIE OD...
SILNIK WRAŻLIWY DOŚĆ NA KIEPSKIE PALIWO, POTRAFI SZARPNAC PRZY RUSZANIU - RESZTA W PORZADECZKU A OD PRZYSPIESZENIA NIE MOZNA OCZEKIWAC CUDOW - W KONCU TO KOMBIAK I TO NA SZEROKICH DOSC KAPCIACH - JEZDZE NA 16\' KOLKACH O SZEROKOSCI 205 - JAK NA MOJE OKO JEST DOBRZE ;) - I FAJNIE WYGLADA
BEZ KOMENTARZA - JEST OK
ZERO KOMENTARZA
WSZYSTKO WYSOKO, BO MIMO JEGO LATEK NIE MOGĘ SIĘ DO WIELU RZECZY DOCZEPIĆ - A DO UKŁADU KIEROWNICZEGO ZWŁASZCZA

2010-02-17

Oceniłem Forda Mondeo wysoko, a to za sprawą, że jestem bardzo z niego zadowolony, jedynie może się zdecyduję na wymianę na nowszy model. Tyle o aucie, którym obecnie jeżdżę, nie wiem, jak sprawuje się taki model, użytkowany w naszym kraju po 2,3 latach. Prawda jest taka,że auto bez na...
Moje auto turbo włącza się przy 2000obr/minute, jeżdżę na paliwie Vipower Diesel, auto ma niesamowite przyspieszenie od 78 km/h przy prędkości od 120km/h i więcej wciska w fotel.
Auto wygodne,przestronne, nie odczuwalne z obciążeniem, mogło by być bardziej wyciszone (szum opon)
Jedynie małe zastrzeżenie do tapicerki obiciowej foteli.
prowadzi się super, przy wyprzedzaniu z prędkością 180km/h auto jest stabilne, nie wibruje od podmuchu powietrza auta wyprzedzanego.Hamulce pozwalają,na pewną, a czasami brawurową jazdę. Parkowanie, oceniłem po wyżej średniego, ponieważ mógłby być lepszy skręt.

2008-11-21

Spokojnie konkuruje z takimi samochodami jak passat, avensis czy vektra a nawet je przewyższa. Jest dużo tańszy w zakupie i częściach zamiennych.W standarcie posiada abs, poduszki powietrzne, szyber dach o co trudno w innych markach samochodów z tamtych lat. Wadą która odstrasza wielu ludzi ...
Moim zdaniem jak na FSI silnik przy przyśpieszeniach zbyt dużo pali
Nie potrzebny tunel na wał napędowy co powoduje iż 5-ta osoba siedząca z tyłu ma tunel miedzy nogami. Powoduje to dla 5-ej osoby o wiele mniejszy komfort podróżowania.Mondeo ma przedni napęd !! Ford wykorzystał płytę podłogową z poprzedniej wersji "sierra"
Siedzi się nisko w porównaniu np. do passata
Bardzo dobry układ jezdny, przy teście łosia przy prędkości ok 80 km\\h i mokrej nawierzchni zachował się perfekcyjnie i uratował mi tyłek. Jest niski i szeroki dlatego pozwala na więcej przy nagłych manewrach niż inne marki.

2008-02-10

jak na ta wielkośc, cene zakupu i poziom luksusu super auto rodzinne, przestronne, wygodne , ekonomiczne. polecam. ale to rodzinne kombi w dieslu, nie dla piratów.
powyżej 2 tys obrotow zaczyna jechac, powyzej 2500 zaczyna jechac bardzo fajnie, auto zdecydowanie na trase, nie do miasta.
sztywny, acz komfortowy, wyciszenie jak na diesela z tego okresu bajeczne-naprawdę,przednie fotele super, pozycja za kierownica też, tyl, kanapa dla wygodnickich, podlokietnik, duuuzo miejsca.
bardzo przestronny, wskazniki na miejscu i pod reką, swietny patent z radiem sterowanym przy kierownicy, ale fatalne umiejscowienie włącznika świateł awaryjnych, czasami cos potrzeszczy, ale bez przesady i uciązliwości, spasowanie materiałów tez mogłoby być lepsze, karoseria ladna.
hamulce, re we la cja!, wspomaganie mogłoby chodzic lżej. parkowanie-no cóz przy tych gabarytach wymaga wpraway i cierpliwości.prowadzenie - jedzie tam gdzie mu każę.pewnie trzyma sie drogi.moze ciut podsterowny w zakretach, ale przy przednim napedzie to raczej norma.

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985