Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie benzyna+gaz (strona 4)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.80/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.48/11.48
8.19/9.18
9.51/10.21

Oceny FORDA MONDEO

JAREK2010-02-18

CHCIAŁEM KUPIĆ MAZDE ALE FORD BYŁ SPORO TAŃSZY OD JAPOŃCZYKA I LEPIEJ WYPOSAŻONY ALE TO BYŁ BŁĄD I TO DUŻY.
MÓJ MODEL JEST CHYBA PECHOWY,JAK JEST ZIMNY KLEKOCZE JAK DIESEL JAK SIĘ ROZGRZEJE PRACUJE CICHUTKO, PRZYŚPIESZENIE DO "BANI" Z MALUCHEM MAM SZANSE. BYŁ PODPINANY POD KOMPA NIE MA BŁĘDÓW A JEST STRASZNY "MÓŁ"
MÓJ JEST PO JAKIEJŚ "DZWONIE, POWYŻEJ 110 KM/H ŚWISZCZE WIATR MIĘDZY USZCZELKAMI A POWYŻEJ 130 KM/H SILNIK WYJE JAK WILKI PODCZAS PEŁNI. P/S JEŚLI MASZ KUPIĆ FORDA TO LEPIEJ CHODZIĆ DALEJ PIECHTĄ.
FORD JEST EKOLOGICZNY PO PEWNYM CZASIE SAM SIĘ ROZKŁADA (STRASZNY RDZEWIUCH)
FORD "GÓWNO" WART, FORD BĘDZIE FORDEM A MAZDA JAPOŃCZYKIEM. MAM CHYBA USZKODZONY KOREKTOR HAMOWANIA BARDZO SŁABO HAMUJE MI TYŁ I MAŁO SIĘ PRZEZ TO NIE ROZBIŁEM

2008-02-07

Nie potwierdza nieprawiedliwej maksymy że "Ford g**** wort".Ma więcej zalet niż wad. A najważniejsza jest ta że nie interesująsie nim złodzieje.
Jest cięzki więc wolno się buja spod świateł. 12 sek/ setki Wyprzedzanie z 4 osobami na pokładzie wymaga kręcenia do 4 tys obr/min.Ale jak już wskoczy to idzie.
Miękko jak we francuzach tyle że fotele są czasem zbyt miękke jak na długie podróże. Lekki wychył na zakrętach.
wsiadanie i wysiadanie wymaga sporego wysiłku- jak do F16. Plastiki po 10 latach luzują się i trzeszczą. Rdza na progach drzwi to klasyka.
Nie na darmo mówią nań "Żaba". Trzyma się drogi jak przyklejony.Duży rozstaw osi.Znakomicie się prowadzi.

2010-07-14

mam tylko dwa zastrzezenia, slabe tarcze hamulcowe i rdza (zakladaj tarcze z gornej polki, zabezpiecz podwozie i progi bitumixem)
Silnik nigdy mnie nie zawiodl. Moze jest troche mulowaty porownujac do japonczykow czy niemcow, ale przez to odciazony. Jak dla mnie OK
nie mam zastrzezen
duze auto to i duzo miejsca, wykonczenia materialow na dobrym poziomie. przy aucie powyzej 10 lat koniecznie zabezpieczyc podwozie na ruda, bo zrzera wszystko
Auto ciezkie i niskie, dobrze trzyma sie drogi. Trzeba uwazac na tarcze hamulcowe (nie nagrzewac i szybko chlodzic bo sie pokrzywia), a przy ich wymianie zakladac tylko markowe. Duzego auta nigdy nie bedzie sie parkowalo jak malego- wszystko w granicach rozsadku.

2008-08-14

Polecam wygodne, ponadczasowe zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz auto. Zadbany egzemplarz odwdzięczy się nienaganną i przyjemną jazdą.Jest to kolejny mój Mondeo.
Bardzo cicha praca silnika, bardzo elastyczny, dobrze "zbiera" się na poszczególnych biegach
Przyjemność w podróżowaniu tym modelem, dobrze pokonuje nierówności, wygodne przednie fotele, z tyłu też wygodnie i dużo miejsca, cicho w środku, można swobodnie rozmawiać, nie słychać silnika
Same plusy w tym dziale-ergonomia bdb,pięknie wyprofilowana, ponadczasowa deska, wszystko pod ręką, bagażnik naprawdę duży,tapicerka ma 10 lat, a wygląda jak prawie nowa. Korozja na aucie to dwa b.małe ogniska na tylnych rantach błotników, reszta blach SUPER
Jest przyjemność z jazdy samochodem ponad 10-cio letnim, tak jakbym jechał np 4-ro letnim zadbanym autem.

2010-12-29

Silnik bardzo dynamiczny,rewelacyjna skrzynia biegów.Silnik nigdy mnie nie zawiódł.Ale pilnowane zawsze było wymiana oleju,filtry i świece.Świece tylko oryginały.
Fotel kierowcy bardzo dobry,regulacja elektryczna na kilka sposobów,reszta foteli wygodna,welur.
Miejsca dużo i wygodnie.Bagażnik rewelacyjnie duży.Łatwy dostęp do przełączników,zegary czytelne.Welurowa tapicerka z bardzo dobrego materiału.Ognisko rdzy pojawiło się słupku przedniej szyby.
Bardzo dobry układ kierowniczy.Miękko i łatwo się prowadzi.Bardzo dobrze trzyma się drogi.Hamulce niestety nie lubią mieć zastępczych zamienników,tylko oryginały.

Średnie oceny FORD MONDEO

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985