Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie benzyna+gaz (strona 5)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.80/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.48/11.48
8.19/9.18
9.51/10.21

Oceny FORDA MONDEO

2008-08-16

Super autko, duży wygodny, a przy tym z zacięciem sportowym.
super silnik do takiego samochodu, od 60 km/h na piątym biegu auto przyśpiesza bardzo rozsądnie, oczywiście najlepiej jest jak ma powyżej 4 tyś obrotu, ale na piątym biegu to już ponad 160 km/h,
Niestety przy pełnym obciążeniu (wyjazd na urlop;-)), trzeba uważać na głębokie nierówności, można zachaczyć spodem. Wyciszenie do 150 km/h super, powyżej troszkę głośno.
Przestrzeń z przodu super, z tyłu już troszkę gorzej. Materiały i wygoda obsługi, nie jest to Lexsus, ale da sie wytrzymać, troszkę przeszkadzają piszczące plastiki ( silikon załatwia sprawę). Ogromny bagażnik.
układ precyzyjny, dobrze dobrane wspomaganie, rewelacyjne hamulce,

2008-08-12

Przejechałem tym samochodem 70 tys km i byłem z niego bardzo zadowolony, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę/możliwości. Do pełni szczęścia brakowało tylko klimatyzacji. Nawet ASR działał bez zarzutu (zwłaszcza w zimie).
Średnio wypada w tej kategorii w porównaniu do nowych konstrukcji, ale jak na auto z 94 roku wg mnie układ jezdny sprawiał się całkiem nieźle.
Za tą cenę nie widzę wygodniejszego samochodu.
Największa bolączka tego modelu to ogniska rdzy na nadkolach i progach, co prawda niewielkie ale zawsze.
Układ hamulcowy podatny na przegrzewanie co niestety przy automatycznej skrzyni biegów (brak hamowania silnikiem) np. w górach trochę irytowało.

Grzegorz2010-07-15

Jestem mile zaskoczony że Mondeo przynosi tyle frajdy, w końcu jest na płycie podłogowej Volvo S 80 Cena samochodu, eksploatacji w dobrej relacji do komfortu Szczerze polecam
Niestety silnik za słaby do tej masy lecz mimo to daje sobie radę na wyższych obrotach.
Przestronny, wygodny, duży komfort jazdy
Pasażerowie z oprzodu maja duuużo miejsca, a z tyłu troszkę mniej. Ja jeszcze nie mam tego problemu ale wiem,że pojawia się rdza na drzwiach
Duże auto ale dobrze się prowadzi, czasami mało miejsca do zaparkowania w mieście.W układzie kierowniczym wymieniłem przewód od wspomagania i pompę

2009-07-10

bardzo udany egzemplarz, wdzięczny jeśli tylko się o sam. dba
nie odczuwałem zasadniczej różnicy pomiędzy przyspieszeniem na benz, a gazie
komfort jazdy bardzo duży. Dla kierowcy bardzo nisko fotel co mnie bardzo satysfakcjonowało
wymiany kół (przejście z opon letnich na zimowe i odwrotnie) w miejscach stawiania podnośników bardzo naruszają elementy podwozia i tu powstały miejsca korozji
kupiłem sam gdy miał przebieg 180000 i zamontowałem gaz (sekwencja. Oddałem sam. córce z przebiegiem 290000 i sam jeździ doskonale. Nie mam większych zastrzeżeń. Robiłem przeglądy tech co 30 tys. km, a gazowych w ogóle, tylko wymiana filtrów co 10-15 tys i od czasu do czasu (jak coś sz...

2008-03-24

Auto nigdy mnie nie zawiodło, "odpalało" w największe mrozy. Części niedrogie, łatwo-dostępne. Oby każdy mój samochód był taki :)
Cichy, elastyczny, dynamiczny silnik, jak na tę pojemność-niskie spalanie benzyny.
Dość twarde, ale wygodne auto, nie "dobija" na nierównościach.
Przestronne auto, duży bagażnik, słaby dostęp:wysoka krawędź załadunku.
Bardzo wygodne auto, z doskonałą przyczepnością, można "ostro" wchodzić w zakręty, samochód "przylepiony do jezdni. Codziennie pokonywał doły, bez usterek. Słabe sworznie wahaczy, niskie koszty wymiany.

Średnie oceny FORD MONDEO

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985