Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie (strona 6)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

Średnia ocena: 8.06/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

9.99/11.48
7.48/9.18
8.70/10.21

Oceny FORDA MONDEO

2010-02-22

fajne tanie w zakupie auto ale do dnia pierwszej usterki, ciezko trafic na super model a juz za około 5tys bajka nie ma takich naprawy czeste i nie tanie
Pomyłka silnik 1.8 i tylko 115 koni zal tego silnika przechodzi meczarnie, i jeszcze skrzynia automatyczna do tego -kto moze niech omija z daleka ! polecam 2.5 litra v6 inna jazda
zawieszenie ok, ale z pełnym składem to lepiej sie wybrac pociagiem , autko staje sie przy 5 osobach i pełnym bagazniku niepewne , jeszcze do tego te chamulce pamietajcie a mocy definitywnie zamało
przestrzen jak w Vanie nie ma co tu sie wykazano wykonczenie ok nie ma sie do czego czego czepiac nawet po 15 latach auto zwarte i nie lata niekonttrolowanie wszystkow wewnatrz, karoseria natomiast spory minus rdza , rdza , rdza polecem mondeo do roku 1995 pózniej jest róznie
witam, ogólne odczucie przez okres 5 lat ok natomiast wiele pozostawia układ jezdny, prowadzi sie dobrze i pewnie ale wspomaganie , hamulce nie do tego samochodu idealnie nadaje sie do Punto nie pomyslano o gabarytach. I jezcze cos widocznosc w tylniej szybie .......dramat ale to tylko Moja opi...

2008-08-15

Przyznaję max, mimo pewnych uciążliwości (jak to podmakanie czy problem ze słabymi gumami rur turbo). Mimo wszystko te problemy to nic - samochód szczególnie z silnikiem TDDI daje właścicielowi poczucie pewności, sprawia wrażenie solidnego, również dzięki swej prostocie (porównując n...
Silnik 2.0 TDDI to bardzo dobra strona auta. Wbrew opiniom o pompowtryskiwaczach wcale nie jest taki głośny, jest porównywalny z TDCI, za to w przypadku mondeo znacznie trwalszy.
Powyżej 120 kmh powietrze owiewające pojazd zaczyna trochę dziwnie świszczeć :) To chyba jedyny mankament.
Obniżyłem wynik za karoserię. Być może to kwestia źle wymienionej szyby przedniej, zdarza się jednak że przy mocnym deszczu robi się mokro koło lusterka czy wręcz kapie. Muszę się temu przyjrzeć bo to niedopuszczalne. Choć czytałem też inne opinie o cieknących mondziach. Bagażnik ...
Komfort super.

2010-01-19

Obszerny, dynamiczny, oszczedny moze ma jakies wady, np. brak lampki w podsufitce nad tylnym siedzeniem ale mozna latwo samemu podlaczyc. Trzeba uwazac na rdze, na sczescie delikatnie na rantach drzwi. Kola dwumasowe, sprzegla czy wtryski to juz sa elemety newralgiczne dla kazdego diesla. Osobiscie...
Silnik cichy, wysoka kultura pracy, dobra dynamika do 100 kmh, niesamowita elastycznosc i ciag do przodu w zakresie od 80 kmh w góre. Wyprzedzanie tym autem jest pewne, do wyprzedzenia wystarczy naprawde maly dystans. Czuc moc.
Nie ma sie specjalnie do czego przyczepic. Przy 120 kmh slychac mocno szum powietrza przy przednich , bocznych szybach. Poza tym ok.
Miejsca az nadto zarowno z przodu jak i z tyłu, wygoda niepodwazalna, 5 osob podrozuje swobodnie. Karoseria gorzej, wylazi ruda na rantach drzwi, wystarczy oczyscic i zabezpieczyc ale nie powinno miec to miejsca w XXI wieku.
Słupki nieco ograniczaja widocznosc, auto dlugie ale szybko sie go wyczuwa.

2009-07-10

Jestem na tyle z niego zadowolony ze nastepny tez bedzie mondeo.
Jest to 2.0 na gazie wiec parametry mi nieco spadlu od nominalu, jednak mimo wszytko ciagle mi wystarcza do w miare sprawnego wyprzedzania nawet wiekszychkolumn samochodów. Ciekawostka- przy stanie 200000 km na trasie testowalem predkosc maks i osiagnallem 230km/h. Uwazam ze jest to wynik naprawde ...
Dla mnie złoty środek pomiedzy twardoscia zawieszenia a komfortem jazdy. Mogę jezdzic naprawde dluuugie otrasy i zawsze jazda jest przyjemna i bezpieczna.
Wnetrze jak na samochod z tamtych lat jest przytulne. Mimo 260 tys km nadal mi nic nie trzeszczy w srodku wiec nie jest zle. miejsca az nadto a mam 197cm wzrostu.
Bardzo precyzyjny. Zreszta ford zawsze swietnei sie prowadzil. Do tego stopnia mi sie podoba ze kolejny samochod jaki kupie to z pewnoscia bedzie ford tyle ze mlodszy model.

2010-10-22

Na moją końcową ocenę (najwyższa w polu \\\"średnio\\\"), wpływa jedynie to, ze moim zdaniem ten samochód nie ma \\\"duszy\\\". Jazda nim przypomina co najwyżej podróż sleepingiem pierwszej klasy, a trudno wtedy o jakies emocje, przynajmniej natury motoryzacyjnej... Ko...
Naprawdę bardzo elastyczny. Przełożenia skrzyni biegów zbyt długie i raczej mało precyzyjne. Przyspieszenia, najdelikatniej rzecz ujmując - średnie. Zdecydowanie nie \\\"czuć\\\" tych 132 KM, nawet z uwzglednieniem sporej masy. \\\"Meganka\\\" z silnikiem 1,6 16V o mocy ...
Bardzo duży komfort jazdy. Przednie siedzenia mogłyby być nieco twardsze i lepiej wyprofilowane. To raczej klubowe fotele, niż siedziska samochodu. Absolutnie wygodna i bezproblemowa jazda z kompletem pasażerów. Nikt i nic nikomu nie powinno przeszkadzać.
Zawieszenie komfortowe, nieco zbyt miękkie. Układ kierowniczy precyzyjny, ale nadwrażliwy. Parkowanie, jak na te gabaryty - bezproblemowe.

Średnie oceny FORD MONDEO

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985