Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie benzyna+gaz (strona 2)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.80/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.48/11.48
8.19/9.18
9.51/10.21

Oceny FORDA MONDEO

TOMASZ MAGDA2011-10-04

Polecam dla osób z niewielkim budżetem...jak trafi się na egzemplarz nie dobity to można jeździć i 6 lat bez grubszych usterek.. ja wymieniłem klocki hamulcowe przód tył...olej 2x, pasek rozrządu wraz z pompą wody i rolkami, 1x termostat no i na okrągło łączniki drążka stabilizatora...
Silnik z hydraulicznie regulowanymi zaworami co jest jego poważną zaletą ( ZETEC należy co kilka tys km regulować a to kosztuje) co objawia się klekotaniami na zimnym silniku. Po chwili objaw znika. Wraz z instalacją gazową BRC sprawował się rewelacyjnie. Pracował równo na gazie i na ben...
Bardzo wygodny na długich trasach...Welurowa tapicerka i miękkość zawieszenia z połączeniem z wygodnymi siedzeniami to świetne połączenie.
Rdza wychodzi głównie na tylnych nadkolach i na nadszybiu między szybą przednią a mocowaniem anteny dachowej. powierchnia bagażnika po rozłóżeniu siedzeń ma imponujące wymiary - można z powodzeniem przewieźć śr. wielkości wersalkę lub stół...140x220cm płaskiej powierzchni !!! a d...
Auto duże ale za to komfortowe na wybojach. Nie jest to rajdówka więc w zakrętach raczej wolniej się jeździ. Częste usterki łączników drążka stabilizacyjnego z przodu. Słabe wspomaganie w porównaniu z nowoczesnymi autami.

2008-02-05

Jestem bardzo zadowolony z posiadanego modelu. Cenię go za funkcjonalny bagaznik, poprawne zachowanie w trasie i bezproblemowe poruszanie sie nim w mieście. Ogólnie bardzo uniwersalne auto. Bezproblemowe w codziennej obsłudze i jak na razie bezawaryjne pomino swoich 10 lat. Zamontowany sekwencyj...
Przy niskich temperaturach problemy z wbijaniem biegów i nie jest to raczej problem płynu przekładniowego.Da się z tym zyć.
Pomimo regulacji kolumny kierowniczej w dwóch zakresach, mam trudności z odpowiednim dopasowaniem fotela tak aby dłuższa trasa nie przyspażała bólu kręgosłupa. Za krótkie siedzisko foteli przednich.
Poprzez swe obłe kształty z zewnątrz i wewnątrz auta niewelkie możliwości doposażania auta w dodatki(np. zamontowanie dodatkowych uchwyrów na desce rozdzielczej praktycznie nie możliwe).Niefortunnie wybrane miejsce na zamontowany wyłącznik świateł awaryjnych-na kolumnie kierowniczej, w ...
Auto dobrze się prowadzi i na prostych i w czasie pokonywania zakrętów-bez niespodzianek. Praktycznie na kierownicę nie są przenoszone żadne drgania z układu jezdnego.

2008-09-08

Elastyczność dość dobra. Skrzynia biegów przy szybkim przełączaniu potrafi "chaczyć". Przyspieszenie nie jest rewelacyjne - trzeba wkręcać na obroty jak japończyki - polecam dla dentystów i lubiących wiertarki.
Resorowanie dobre zarówno obciążone jak i bez obciążenia. Lekkie kołysanie na zakrętach ale komfort jak na łódce. Fotele przednie podgrzewane wygodne może trochę za głębokie. Wyciszenie troszkę słabe powyżej 130 km/h. Ogólnie bardzo duży plus.
Z przodu dużo miejsca, z tyłu również. Ergonomia średnia, Bagażnik duży ale mały otwór. Jakoś matriałów średnia (trzeszczenie plastików "świerszcze").Karoseria bardzo podatna na rdzę.
Auto prowadzi się dość dobrze. Układ kierowniczy i "maglownica" - duży problem. Hamulce średnie. Parkowanie - kiepska widoczność, jeszcze gorszy promień skrętu.

2008-09-08

2009-07-10

Jestem na tyle z niego zadowolony ze nastepny tez bedzie mondeo.
Jest to 2.0 na gazie wiec parametry mi nieco spadlu od nominalu, jednak mimo wszytko ciagle mi wystarcza do w miare sprawnego wyprzedzania nawet wiekszychkolumn samochodów. Ciekawostka- przy stanie 200000 km na trasie testowalem predkosc maks i osiagnallem 230km/h. Uwazam ze jest to wynik naprawde ...
Dla mnie złoty środek pomiedzy twardoscia zawieszenia a komfortem jazdy. Mogę jezdzic naprawde dluuugie otrasy i zawsze jazda jest przyjemna i bezpieczna.
Wnetrze jak na samochod z tamtych lat jest przytulne. Mimo 260 tys km nadal mi nic nie trzeszczy w srodku wiec nie jest zle. miejsca az nadto a mam 197cm wzrostu.
Bardzo precyzyjny. Zreszta ford zawsze swietnei sie prowadzil. Do tego stopnia mi sie podoba ze kolejny samochod jaki kupie to z pewnoscia bedzie ford tyle ze mlodszy model.

Średnie oceny FORD MONDEO

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985