Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie turbo diesel (strona 2)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

turbo diesel

Średnia ocena: 8.21/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

Oceny FORDA MONDEO

2009-07-09

Rdzewiejące ranty na spodzie drzwi. Głośny silnik diesla. Poza tym ekonomiczny i bardzo wygodny samochód. Bardzo dobre nagłośnienie fabryczne. Bardzo wygodne fotele zarówno z przodu jak i tylnia kanapa. Auto idealne do długich podróży, świetnie spisuje się na trasie.
Za słaby trochę pierwszy bieg (krótki tylko do ruszania) nie pozwala na dynamiczne ruszenie, dopiero drugi najbardziej elastyczny bieg pokazuje możliwości i nadrabia stracone sekundy.
To jeden z koników Mondeo. Bardzo wygodne auto. (GHIA)
Bardzo dużo miejsca na nogi zarówno z przodu i z tyłu. Wszystko pod ręką intuicyjnie nie trzeba szukać. Bardzo pojemny bagażnik. Trochę ścierają się twardsze plastiki na obiciach drzwi i klapy bagażnika. W wersji GHIA ładna ale brudząca się w zimę jasna tapicerka. Ghia świetnie doś...
Trzeba więcej zwolnić przed ostrym skrętem.

Jeździłem różnymi samochodami. Porównując w tej klasie aut, to żaden passat czy audi a4 nie dorówna Mondeo. Większość ludzi, uważają fordy za psujące się graty. Jednakże sami nigdy nie mieli samochodu tej marki i nie wiedzą co stracili.
Jak dla mnie zbyt krótkie przełożenia na biegach od 1 do 3. Za to 330Nm sprawia, że jazda tym samochodem to czysta przyjemność.
Samochód idealny na polskie drogi. Zawieszenie bardzo wytrzymałe(żadnych problemów nie było). Fotele tylne mogły by być nieco wygodniejsze, czuć to szczególnie przy ostrym przyspieszaniu.
Wygoda obsługi owszem jest, ale samochód nie posiada wielu często przydatnych schowków. Mały minus przy karoserii z uwagi na pojawienie się lekkiego podrdzewienia na drzwiach.
Co do parkowania to brałem pod uwagę jego \"skrętność\" i widoczność. Wielu kierowców za pewne nie dało by nim sobie rady na parkingu.

2011-03-04

Dla mnie to auto jest fantastyczne nic ujac nic dodac :)Sami sprowadzamy auta i naprawde wole ten samochod od aut z wyższej pólki mondeo to jest auto ktore za niewielkie pieniadze naprawde moze cieszyc oko i kieszen .....polecam
Rewelacja
Polecam Goraco :)
DO tej pory uzywałam aut z wyższej pólki i uwazam ze nie ma wiekszej roznicy fordem jezdzi sie nawet lepiej i ekonomicznie nie jesli auto jest z dobrych rak nie ma z nim najmniejszych problemów przez okres uzytkowania tego auta Wymienilismy tylko olej reszta gra jak w zegarku > w mojej rodzi...

2009-03-13

Dobry samochód, duży i pojemny, świetnie się prowadzi. Jadąc czujemy się bezpiecznie i komfortowo. W trasę świetny, ale i po mieście sobie dobrze radzi... choć prawie na każdym parkingu mu tyłeczek wystaje.
Ruszanie to jakaś pomyłka, każdy kto po raz pierwszy rusza tym autem zawsze go gasi. Źle dopasowane 1 i 2 przełożenie.
Od 130 km/h rozmowa przez zestaw głośnomówiący zaczyna sprawiać problemy.
Kufer ogromny, można w tenisa grać. Wygoda obsługi byłaby 10, ale przez dźwignię od wycieraczek o jeden w dół. Czasem coś poskrzypuje.
Ciut za dużo siły trzeba wkładać w kręcenie kierownicą. Nurkuje trochę zbyt mocno przy hamowaniu. ABS zbyt czuły.

Witold2008-08-14

Pomimo róznych opini na temat tego silnika zdecydowanie polecam. Osobiście przejechałem 80000 km auto zakupione przy przebiegu 200000 km. Drobne naprawy zawieszenia + wymiana części eksploatacyjnych typu klocki, olej, filtry. Silnik nie dotykany i o dziwo nie bierze oleju! Zimą też bez najmni...
Tylne siedzenia są za cienkie i wykonane właściwie tylko z gąbki.
Szkoda że brak w tym aucie ocynku zwłaszcza przenia maska i tylne błotniki

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Passat.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985