Ford Mondeo opinie, oceny użytkowników, Ford Mondeo spalanie sedan (strona 2)

Opinie o samochodach Ford Mondeo

sedan

Średnia ocena: 7.78/10

Ford Mondeo spalanie (l/100km)

10.12/11.44
7.66/9.27
9.14/10.42

Oceny FORDA MONDEO

2008-09-08

Elastyczność dość dobra. Skrzynia biegów przy szybkim przełączaniu potrafi "chaczyć". Przyspieszenie nie jest rewelacyjne - trzeba wkręcać na obroty jak japończyki - polecam dla dentystów i lubiących wiertarki.
Resorowanie dobre zarówno obciążone jak i bez obciążenia. Lekkie kołysanie na zakrętach ale komfort jak na łódce. Fotele przednie podgrzewane wygodne może trochę za głębokie. Wyciszenie troszkę słabe powyżej 130 km/h. Ogólnie bardzo duży plus.
Z przodu dużo miejsca, z tyłu również. Ergonomia średnia, Bagażnik duży ale mały otwór. Jakoś matriałów średnia (trzeszczenie plastików "świerszcze").Karoseria bardzo podatna na rdzę.
Auto prowadzi się dość dobrze. Układ kierowniczy i "maglownica" - duży problem. Hamulce średnie. Parkowanie - kiepska widoczność, jeszcze gorszy promień skrętu.

2009-07-10

Jestem na tyle z niego zadowolony ze nastepny tez bedzie mondeo.
Jest to 2.0 na gazie wiec parametry mi nieco spadlu od nominalu, jednak mimo wszytko ciagle mi wystarcza do w miare sprawnego wyprzedzania nawet wiekszychkolumn samochodów. Ciekawostka- przy stanie 200000 km na trasie testowalem predkosc maks i osiagnallem 230km/h. Uwazam ze jest to wynik naprawde ...
Dla mnie złoty środek pomiedzy twardoscia zawieszenia a komfortem jazdy. Mogę jezdzic naprawde dluuugie otrasy i zawsze jazda jest przyjemna i bezpieczna.
Wnetrze jak na samochod z tamtych lat jest przytulne. Mimo 260 tys km nadal mi nic nie trzeszczy w srodku wiec nie jest zle. miejsca az nadto a mam 197cm wzrostu.
Bardzo precyzyjny. Zreszta ford zawsze swietnei sie prowadzil. Do tego stopnia mi sie podoba ze kolejny samochod jaki kupie to z pewnoscia bedzie ford tyle ze mlodszy model.

2010-07-19

Auto użytkuję niecały rok. Kupiłem je sprowadzone z Niemiec, sprawdzone w dobrej stacji diagnostycznej. Jednak bardzo szybko zaczęło się psuć. Kolejne awarie dużo mnie kosztowały. Oczywistym jest, że auto kupiłem używane więc pewien remont jest nieunikniony, ale nie doinformowałem si...
Poważna wada tych silników! Powszechnie występująca awaria wtrysków! Wartość naprawy od 2400 do 6000 tyś zł!!!!! Dużo pracy i zachodu a nie ma pewności, że wtryski po regeneracji będą działać sprawnie! Mam wyjątkowo dużo zgłoszeń z tą awarią! Proszę uważać! Poważny kłopot!
Układ jezdny cichy, niezbyt drogi w remoncie.

Janusz2009-07-10

Jest to samochód rodzinny, wygodny. Raczej na trasę nie na drogi polne czy utwardzone. nie planowałem go kupić ale teraz mam o nim całkiem inne zdanie ni z przed kupnem.
Silnik 1,6 w stosunku do masy auta trochę słaby. ale to też kwestia przyzwyczajenia i pracy skrzynią biegów
Auto prowadzi się bardzo dobrze zarówno z kompletem jak i bez. Na oponach KLEBER jazda stała się cicha i przyjemna.
Auto na ogół przestrzenne ale przy moich 188 wzrostu i 120kg wagi przydałoby się trochę więcej miejsca.Wnętrze jest tak wyposażone że jakakolwiek zmiana spowoduje jej zakłócenie.
Użytkuję to auto już ponad 5 lat i oprócz normalnie zużywających się części nic się nie dzieje. Trochę mi się już opatrzył ale przy moich dojazdach do pracy po 200km tygodniowo (na gazie) nie mogę narzekać. Przejechałem już 135 tyś. i jeszcze kupiłem nowe opony letnie bo planuję...

JAREK2010-02-18

CHCIAŁEM KUPIĆ MAZDE ALE FORD BYŁ SPORO TAŃSZY OD JAPOŃCZYKA I LEPIEJ WYPOSAŻONY ALE TO BYŁ BŁĄD I TO DUŻY.
MÓJ MODEL JEST CHYBA PECHOWY,JAK JEST ZIMNY KLEKOCZE JAK DIESEL JAK SIĘ ROZGRZEJE PRACUJE CICHUTKO, PRZYŚPIESZENIE DO "BANI" Z MALUCHEM MAM SZANSE. BYŁ PODPINANY POD KOMPA NIE MA BŁĘDÓW A JEST STRASZNY "MÓŁ"
MÓJ JEST PO JAKIEJŚ "DZWONIE, POWYŻEJ 110 KM/H ŚWISZCZE WIATR MIĘDZY USZCZELKAMI A POWYŻEJ 130 KM/H SILNIK WYJE JAK WILKI PODCZAS PEŁNI. P/S JEŚLI MASZ KUPIĆ FORDA TO LEPIEJ CHODZIĆ DALEJ PIECHTĄ.
FORD JEST EKOLOGICZNY PO PEWNYM CZASIE SAM SIĘ ROZKŁADA (STRASZNY RDZEWIUCH)
FORD "GÓWNO" WART, FORD BĘDZIE FORDEM A MAZDA JAPOŃCZYKIEM. MAM CHYBA USZKODZONY KOREKTOR HAMOWANIA BARDZO SŁABO HAMUJE MI TYŁ I MAŁO SIĘ PRZEZ TO NIE ROZBIŁEM

Średnie oceny FORD MONDEO

Osoby zainteresowane autem Ford Mondeo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Peugeot 308 SW

Ford Mondeo: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Mondeo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Mondeo: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Ford Mondeo: 2015, 2014, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1988, 1987, 1985