Ford S-Max opinie, oceny użytkowników, Ford S-Max spalanie 2007r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford S-Max

2007r.

Średnia ocena: 8.92/10

Ford S-Max spalanie (l/100km)

Oceny FORDA S-MAX

Mariusz2018-11-03

w mojej ocenie s-max to dość spore kombi i mimo zamontowania dodatkowego ciężaru w postaci fotelików w bagażniku nie zmienia to faktu że auto jak na vana jest malutkie.dość ciekawa sylwetka przodu bo tył nie do końca sie udał sprawia wrażenie auta ładnego... ale czy tak jest naprawde.
tu akurat spore rozczarowanie , auto jest stosunkowo za ciężkie do mocy silnika i mimo tych zachwalanych 220km szału nie ma ,może pierwszy tydzień sprawiał satysfakcję z przesiadki z 180km na 220km ale już po załadowaniu auta 300kg (4 osoby)mocy zabrakło czyli wynika z tego że tylko jazda...
poza mało wygodnymi fotelami przednimi do reszty nie można się przyczepić,ale mało kto jeździł autem amerykańskim więc problem foteli wyda mu się dziwny.jak dla mnie są zbyt twarde i sylwetka jest nieco przesadzona jak na osiągi tego auta.to wkoncu duże kombi.
karoseria,jak w każdym znanym nam fordzie,powoli gnije,wachacze tylne chyba od nowości były montowane z ogniskami korozji,szczęki hamulcowe aż dziwne że po 10 latach jeszcze nie odpadły,plastyki i niewyobrażalna ilość drobnych zaczepów kture pękajom przy każdej prubie demontażu czegoko...
mój max przy większej prędkości wydaje się nadsterowny ,w warsztatach i na stacji kontroli nie wykryto żadnych luzów. geometria też pokazała stan bdobry.

Izabela2012-02-13

super rodzinne auto - jedyne makamenty to: karoseria (blache bierze rdza - jak we wszystkich Fordach, duża szyba czołowa ma prawo często pękać od kamieni z powodu swej wielkości (u mnie 2 razy) - a poza tym super jednostka napędowa, sportowy wyglad dla duzej rodziny :)
silnik 2,0 TDCi 145 KM to dobrze dopasowana i elastyczna jednostka przy spalaniu 7,5l/100 (a nie mam lekkiej nogi; skrzynia również elastyczna (spokojnie na 3 biegu możemy dokonywać manewru skręcania)
jedyny minus to chyba wyciszenie,zwłaszcza pow. 120 km/h, ale przy dużym aucie nie ma co się spodziewać jazdy w klasie limuzyn; ja miałam wersję 7-miejscową i powiem krótko: rewelacja (nie raz przydały sie tylne fotele) składanie i rozkładanie wszystkich foteli jest szybkie i łatwe
tyle schowków co jest w S-Maxie (w kieszeniach, w podłodze itd) nigdzie nie miałam; bagażnik super wygodny
widoczność bardzo dobra, silnik mocny a przy tym ekonomiczny; najlepsze auto rodzinne, w drugim rzędzie siedzeń mieszczą się 3 foteliki bo umieszczone są tam 3 niezależne siedzenia; jedyny mankament to średnica zawracania - parkowanie nim jest trudniejsze niż standardowym autem

Krzysztof2012-01-17

Auto roku 2007 i tak zostaje dla mnie do dnia dzisiejszego.Nie zamieniłbym się na żadne auto,nawet droższe.Nie zamieniłbym się nawet na nowego w dieslu.To jest moja ocena i fochowców w serwisie Forda.
Przyśpiesza rewelacyjnie na każdym biegu i nie jest przy tym głośny.Najlepszy silnik 2.5 sprawdzony w Volvo gdzie ma nawet 300KM.
Dałem same dziesiątki,więc nie napiszę nic.Auto"CUD"
Przestrzeń z przodu jak i z tyłu bardzo duża.Po złożeniu siedzeń tylnych robi się prawie bus.Auto bardzo wygodne.Materiały i wykończenia są najlepszej jakości.Brak rdzy.
Najlepszy samochód jaki miałem w życiu.Następny będzie nowszy rocznikiem.Auto super trzyma się nawierzchni.Po nierównościach nic nie stuka,puka,piszczy,trzeszczy itp.Super dopasowane plastyki,wręcz pływa:-).POLECAM w 100 %.

Stasio2011-07-26

Głośny, sztywny do bólu, fotele tylne bez podłokietników, środkowy fotel po złożeniu nie przydaje się do niczego.
Brak poszanowania dla ergonomii np. fatalna klapa bagaznika, podłączenie MP3, wysypujące się bagaże, brak relingów a mocowanie bagażnika dachowego na śruby rodem z piekła

2008-11-08

silnik dokładnie taki, jaki powinien być w tym aucie.
z przodu miejsca dla kierowcy o 2 metrach wzrostu, z tyły zmieszczą się bez problemu jeszcze koszykarze z NBA. zawieszenie dość twarde, jeśli nie przesadzi się z rozmiarem kół (16 cali jest ok) to bez problemu jeździ po polskich drogach.
Bardzo dobra widoczność, doskonałe czujniki parkowania. Zbyt mocne wspomaganie kierownicy przy jeździe z dużą prędkością (na niemieckich autostradach trzeba być ostrożnym, bo mały ruch kierownicą może doprowadzić do zmiany pasa ruchu)

Średnie oceny FORD S-MAX

Osoby zainteresowane autem Ford S-Max brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Porsche 993.

Ford S-Max

Ford S-Max

Porsche 993

Porsche 993

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie S-Max

użytkownik: Izabela

Ford S-Max Platinium X 2000 TDCi 145KM 2007r. van

widoczność bardzo dobra jak na tak duże auto

w upalne lato klima na początku bardzo głośno chodzi i chłodzi do momentu uzyskania żądanej temperatury - czasem ten hałas trwa długo

wszystko ok, za wyjątkiem zbyt wrażliwych czujninków przy szybie kierowcy, czy czujników parkowania

Ford S-Max: bus, mini-van, van

Ford S-Max: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Ford S-Max: 1.8, 2.0, 2.2, 2.5

Ford S-Max: 2013, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 1997