Ford S-Max opinie, oceny użytkowników, Ford S-Max spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Ford S-Max

Średnia ocena: 9.00/10

Ford S-Max spalanie (l/100km)

Oceny FORDA S-MAX

Izabela2012-02-13

super rodzinne auto - jedyne makamenty to: karoseria (blache bierze rdza - jak we wszystkich Fordach, duża szyba czołowa ma prawo często pękać od kamieni z powodu swej wielkości (u mnie 2 razy) - a poza tym super jednostka napędowa, sportowy wyglad dla duzej rodziny :)
silnik 2,0 TDCi 145 KM to dobrze dopasowana i elastyczna jednostka przy spalaniu 7,5l/100 (a nie mam lekkiej nogi; skrzynia również elastyczna (spokojnie na 3 biegu możemy dokonywać manewru skręcania)
jedyny minus to chyba wyciszenie,zwłaszcza pow. 120 km/h, ale przy dużym aucie nie ma co się spodziewać jazdy w klasie limuzyn; ja miałam wersję 7-miejscową i powiem krótko: rewelacja (nie raz przydały sie tylne fotele) składanie i rozkładanie wszystkich foteli jest szybkie i łatwe
tyle schowków co jest w S-Maxie (w kieszeniach, w podłodze itd) nigdzie nie miałam; bagażnik super wygodny
widoczność bardzo dobra, silnik mocny a przy tym ekonomiczny; najlepsze auto rodzinne, w drugim rzędzie siedzeń mieszczą się 3 foteliki bo umieszczone są tam 3 niezależne siedzenia; jedyny mankament to średnica zawracania - parkowanie nim jest trudniejsze niż standardowym autem

Grzegorz Witowski2010-07-15

dużo miejsca jak się trafi 900kg glazury albo przewieżć szafę 1x2x0,6m parapet 2,9m to wrzucasz zamykasz i jedziesz z dziećmi tak samo
Tu nie mam zastrzerzeń kompromis pomiędzy osiągami a ekonomią pasowało by parę koni więcej.
Fotele twarde z tyłu deskowate, w brew pozorom nawet podczas długich podruży są ok.
trzyma się drogi i nie podpiera się lusterkami na zakrętach, szerokie opony dają znać o sobie w koleinach, układ kierowniczy precyzyjny a hamulce zatrzymują auto dosłownie na przednim zderzaku,asystent parkowania to żecz niezbędna w tym aucie.

Grzegorz Witowski2010-07-15

2008-11-08

silnik dokładnie taki, jaki powinien być w tym aucie.
z przodu miejsca dla kierowcy o 2 metrach wzrostu, z tyły zmieszczą się bez problemu jeszcze koszykarze z NBA. zawieszenie dość twarde, jeśli nie przesadzi się z rozmiarem kół (16 cali jest ok) to bez problemu jeździ po polskich drogach.
Bardzo dobra widoczność, doskonałe czujniki parkowania. Zbyt mocne wspomaganie kierownicy przy jeździe z dużą prędkością (na niemieckich autostradach trzeba być ostrożnym, bo mały ruch kierownicą może doprowadzić do zmiany pasa ruchu)

2009-07-14

Biorą pod uwagę masę auta, osiągi przy tym silniku są rewelacyjne.
Autko prowadzi sie znakomicie, w zakrętach prawie nie przechyla się, trzyma się drogi super, jest dośc twardy ale i komfortowy. Jego gabaryty sprwiają trudności przy parkowaniu. Autko wymarzone na dalsze wyjazdy.

Średnie oceny FORD S-MAX

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Ford S-Max brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Porsche 993.

Ford S-Max

Ford S-Max

Porsche 993

Porsche 993

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie S-Max

użytkownik: Izabela

Ford S-Max Platinium X 2000 TDCi 145KM 2007r. van

widoczność bardzo dobra jak na tak duże auto

w upalne lato klima na początku bardzo głośno chodzi i chłodzi do momentu uzyskania żądanej temperatury - czasem ten hałas trwa długo

wszystko ok, za wyjątkiem zbyt wrażliwych czujninków przy szybie kierowcy, czy czujników parkowania

Ford S-Max: bus, mini-van, van

Ford S-Max: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Ford S-Max: 1.8, 2.0, 2.2, 2.5

Ford S-Max: 2013, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 1997