Ford Scorpio opinie, oceny użytkowników, Ford Scorpio spalanie kombi (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Scorpio

kombi

Średnia ocena: 8.47/10

Ford Scorpio spalanie (l/100km)

12.36/14.73
8.66/10.30
10.27/12.63

Oceny FORDA SCORPIO

Wiesiek2012-11-23

Komfort jazdy to to co wyróżnia to auto wśród setek innych może lepszych i dużo droższych. Według mnie mogą konkurować z cała gamą aut seryjnych klasy średniej i wyższej bardziej prestiżowych marek ale niektórym osobom chyba nie wypada nimi jeżdzić więc jest jak jest.

Sławek2008-09-03

Samochód posiadam rok czasu i już zrobiłem ponad 30tyś.km . Jak na razie nie mam z nim żadnych większych kłopotów oprócz klimatyzacji.Naprawdę polecam ten samochód jako sam.rodzinny.
Wady skrzyni automatycznej zaczynają się dopiero po wymianie oleju,zalecam naprawdę u koto wie jak to robić!Ogólnie nie jest to samochód sportowy-lecz potrafi zadziwić.
Ogólnie jest dobrze.
Mało schowków jak na taki samochód.Karoseria bez zastrzeżeń oczywiście jak nie była naprawiana.
Auto dobrze trzyma się nawierzchni,bardzo dobre na długie trasy.Wymieniając tarcze hamulcowe proponował bym dobrej firmy.

2010-08-17

gdyby nie konieczność używania na co dzień samochodu 4x4 na pewno nie rozstałbym się ze scorpio (to było moje szóste z kolei....).
znakomity motor - trzeba go dość wysoko kręcić jak kazdego wielozaworowca ale jak już załapie to jeeeeedzie :)
co tu dużo gadać - ostatnia prawdziwa limuzyna europejskiego Forda
trzeba samemu spróbować przejechać się Scorpio bo żaden opis tak nie zadziała ;D
rewelacyjne zawieszenie, nawet na polskich drogach sprawuje się znakomicie, tyle że nasze kretowiska generują częstszą potrzebę wymiany części

2012-03-01

mój na razie wad niema a zalety wszystkie
na tą wage samochodu nie moze byc nic lepszego za te pieniadze
niema co dodawac rewelacja
karoseria super ogniska rdzy najczesciej na tylnich nadkolach a tak ok
dam mu drugie zycie w pełni na to zasługuje

krzysztof2010-07-09

napewno bardzo komfortowy i przestronny sam. ale czasy jego świetności już mineły i teraz to wielka ale to wielka skarbonka
prowadzenie oraz parkowanie jest ok. wszystko dobrze widać dokoła tylko trzeba pamiętać że to długie auto

Średnie oceny FORD SCORPIO

4.3/10
4.5/10
4.5/10
3.2/10

Osoby zainteresowane autem Ford Scorpio brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Omega.

Ford Scorpio

Ford Scorpio

Opel Omega

Opel Omega

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Scorpio

użytkownik: Wiesiek

Ford Scorpio Ghia 2300 16 v 147KM 1998r. kombi

Jego największą wadą a zarazem największą zaletą jest jego wygląd. Dla jednych Shrek a dla innych Książę.Wybór pozostawiam dla Państwa według Państwa upodobań pojęcia piękna i zasobności sakwy.Serdecznie pozdrawiam właścicieli obecnych byłych jak i przyszłych tego modelu niestety już nie produkowanego od 1998 r.

Osobiście nie wiem co sądzić o automacie. Jest super jeżeli działa. Spalanie w mieście jest wyższe o ok.2-2.5 litra na 100 km. Jeżeli są problemy z działaniem naprawa przekracza wartość auta. Przyjąłem zasadę że użytkuję do czasu aż się coś stanie wtedy pomyślę. Jeżeli chodzi o silnik 2,3 l jest dość dynamiczny a przy tym elastyczny i cichy. Według mnie lepszy od 2 litrowego

Widoczność dla wprawnego kierowcy zarówno z przodu jak i z tylu wystarczająca nie znaczy rewelacyjna. Natomiast lusterko wsteczne wyposażone w elektryczne przyciemnianie rewelacja. Tiry mogą jechać za mną na światłach drogowych a ja widzę tylko punkciki ich świateł.

W tej materii uważam że Scorpio nie ma się czego wstydzić. Przeciwnie to drugi przypadek po Senatorze że po ośmiuset kilometrach przejechanych w poprzek Polski(podróżuję tak co rok od bardzo dawna)nie jestem zmęczony fizycznie i psychicznie. Aktualnie nie ma większego i wygodniejszego kombi może tylko volvo 960.

Jestem właścicielem powyższego forda od 2 lat. Wcześniej jeżdziłem 4 lata scorpio 1995r.o poj.2 l.Aktualnie od roku czasu eksploatuję Passata 1,8 + gaz ze względów ekonomicznych.Jednak muszę z ręką na sercu powiedzieć że Passat pomimo tego że jest faktycznie mało awaryjny to w 100 % ustępuje fordowi jeżeli chodzi o wygodę podróżowania i wyposażenie seryjne jeżeli porównamy takie same roczniki. Nie powiem że Scorpio to ideał samochodu bo takiego nie ma ale mam bardzo duży sentyment do tego akurat auta do tego stopnia że cały czas myślę czy nie wstawić do niego instalacji gazowej i dotrwać z nim do czasu kiedy będę mógł zarejestrować go jako antyk. Nie jest to samochód bezawaryjny. Na swoim przykładzie wiem że instalacja elektryczna lubi spłatać figla wahacze przednie trzeba wymieniać dość często, drążki stabilizatorów także. Jednak największą bolączką jest plastikowy kolektor ssący który jest połączony na sztywno z częścią wodną czyli obudową termostatu. Pęknięcia kolektora proszę mi wierzyć są bardzo częste sam to doświadczyłem. Z tym też wiąże się instalacja gazowa ponieważ akurat w przypadku kolektora plastikowego nie radzę zakładać innej niż sekwencyjna. Jeżeli chodzi o wygląd myślę , że "wieloryb" po liftingu w 1998r. nie jest taki przerażający ale przecież brzydota też potrafi być piękna i dla mnie taki on jest. Proszę mi uwierzyć że tak wygodnego samochodu z takim wyposażeniem za tak małe pieniądze nie miałem w życiu a komfort podróży porównać mogę jedynie do Opla Senatora , którego posiadaczem byłem w latach dziewięćdziesiątych. Ja osobiście nie mam urazów do żadnego auta lecz przesiadając się ze Scorpio do Passata po roku mogę stwierdzić totalna pomyłka.

W porównaniu do innych marek nie jest żle. Wszystko zależy od egzemplarza na jakiego się trafi . Tutaj jak w życiu nie ma reguł są tylko wyjątki. Myślę że jak właściciel dba o auto ono mu się odwdzięczy w miarę bezawaryjną jazdą a o ile chodzi o Skorpiona bardzo komfortowa. Myślę że jeżeli ktoś szuka auta bardzo wygodnego a nie ma wiele pieniędzy może pomyśleć o zakupie właśnie Forda Scorpio.

Klimatyzacja elektroniczna działa super. Wielką zaletą w zimie jest ogrzewana przednia szyba. Nawiew można ustawić lekko że jest niesłyszalny a wentyluje kabinę wręcz wzorowo. Ustawienie na automat do dobre rozwiązanie w celu szybkiego nagrzania lub schłodzenia w krótkim czasie. jeżeli napiszę że wentylacja i ogrzewanie czy chłodzenie jest 100 % lepsze niż w Senatorze to nie skłamię.

Mam to szczęście że póki co cała moja elektronika działa w 100 % co jest chyba dosyć rzadkie. Miałem trochę problemów w poprzedniku ale nie tak dużo żeby zniechęcić się do tego modelu

Ford Scorpio: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Scorpio: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Ford Scorpio: 2.0, 2.3, 2.4, 2.5, 2.9

Ford Scorpio: 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1986