Ford Windstar opinie, oceny użytkowników, Ford Windstar spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Windstar

Średnia ocena: 8.24/10

Ford Windstar spalanie (l/100km)

11.06/17.27
8.80/13.33
9.96/14.69

Oceny FORDA WINDSTAR

2008-06-30

Penie ma wady ale ma chyba więcej zalet chociażby taką ze jest komfortowym autem dla rodziny na wakacje , wycieczki i do jazdy na co dzień ja używam go do jazdy po mieście jak i na wycieczki sprawuje się bardzo dobrze , silnik bardzo cicho chodzi w samochodzie można normalnie mówić nie tr...
silnik bardzo dobrze współgra ze skrzynią biegów , nie odczuwa się prędkości a silnika w ogóle nie słychać w środku .Cichy samochód z dobrym przyspieszeniem i tylko to jest w nim niebezpieczne że nie odczuwa się nadmiernej prędkości
Fotele bardzo wygodne ze specjalnymi profilami tak ze na fotelach nie odczuwa się odbytej drogi , doskonale przylegają do pleców .Bardzo wygodne .
samochód wykończony bardzo ładnie akurat mój jest wykończony welurem i skórą , żadnych niepotrzebnych i często zbędnych odpadających plastików , schowki pod fotelami na zasadzie szuflady , odpowiednie uchwyty do trzymania picia i wszelkich napoi .
Auto świetnie się prowadzi komfort jazdy wysoki a to za przyczyną dobrze wyprofilowanych foteli , wysokości siedzenia i dostępu do wszelkich potrzebnych w czasie jazdy przyrządów i dźwigni.Polecam serdecznie tym samochodem się płynie a nie jedzie .

2008-06-04

Mankamenty typu awarie elektryki, delkatna skrzynia biegów kasuje wygoda jazdy i ładna linia nadwozia. Auto rodzinne i wspaniałe na długie trasy. Miałem z nim trochę kłopotów ale jednak pomimo to wystawiam opinię pozytywną.
Auto bardzo dobrze tłumi wszelkie nierówności drogi. Praktycznie płynie a nie jedzie.
Auto bardzo komfortowe, po drodze nie jedzie ale płynie. Mam 4 fotele kapitańskie z podłokietnikami i kanapę z tyłu. Nawet po 1000km jazdy nie czuć zmęczenia. Trzeba tylko co jakiś czas podjechać do mechanika na przegląd i wymianę płynów.

leszek2009-07-09

polecam wszystkim wygoda i bezpieczeństwo w 2007 roku przy 110 km /h uderzył mnie z boku maluch tylne koło i błotnik maluch pogięty i rozbity Windstar nie stracił toru jazdy i miał lekko pogięte blachy dalej jechał sam
po prostu rakieta i komfort przy ruszaniu lub w potrzebie dodatkowo posiada ja nazywam dopalaczem over drive reduktor biegu o jeden niżej bez względu na prędkość jaką jedziesz potrzebujesz wystrzelić wciskasz i jedziesz
super auto najlepszym odczuciem było pędzenie z prękością 140 km z kompletem pasażerów i puszczenie gazu a on sunie dalej jak strzała i nic nie pali na stacji zdziwienie 8,9 litra/100km pełen komfort podruży 1600 do Rzymu bez bólu i zmęczenia fotele komfortowe sama tylna kanapa waży ze ...
tutaj nie ma co dużo pisać super komfort moje dzieci spacerowały bez zginania po prostu autobus materiały dobre wykończenie dobre
Wspaniae auto kupiłem je w 2001 roku i nie chcę go oddać (chyba ż na nowszy) nie potwierdziły się czarne przepowiednie o usterkach silnika skrzyni nic bardziej mylnego spokojna jazda dbanie o auto zapewniają wieloletnią eksploatację niskie zużycie paliwa moim zdaniem wyjątkowo niskie śre...

2008-07-21

ogólnie oceniam pozytywnie w przyszłości warto pomyśleć o wymianie na model od 2000r wyposażenie i komfort jeszcze lepszy
jazda dość komfortowa jeżeli chodzi o współprace napędów przy automacie można się dobrze skoncentrować na drodze
przejechałem Niemcy Francję Włochy Monaco Alpy i byłem pod wrażeniem brakowało tylko TV i barku z piwem i czułbym się jak w fotelu oglądając film podróżniczy
za takie pieniądze nie ma co narzekać można powiedzieć że jest prawie bardzo dobrze wyposażony . Nadwozie z grubej blachy wytrzyma nie jedno walnięcie na drodze . Wywalając tylną kanapę otrzymujemy 1000l. wolnej przestrzeni
układ jezdny jest o\'k pod warunkiem że działa ABS i amorki

dawid2009-07-09

komfort jazdy super bezpieczny idzie się zakochać pomimo elektryki gdyby nie lepsza SB
silnik nie słyszalny w kabinie SB pracuje elastycznie ale zbyt delikatna na przeciążenia przyśpieszenie jak na vana o masie 2,5t dobre
jazda jak w poduszkowcu bardzo komfortowa fotele przednie w pełni elektryczne wygodne w szczególności na długich trasach tylne kanapy bez zagłówków dla dorosłych mniej komfortowe
bardzo przestrzenny z przodu z tyłu kanapy trochę ograniczają pasażerów ostatnia kanapa przesuwna co umożliwia wygodną aranżację bagażnika blachy dość grube to też rdza nie grożna
parkowanie tyłem bez większych zarzutów wspomaganie układu kierowniczego na wysokim poziomie w prowadzeniu wygodny i stabilny

Średnie oceny FORD WINDSTAR

9.9/10
4.5/10

Osoby zainteresowane autem Ford Windstar brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chrysler Voyager.

Ford Windstar

Ford Windstar

Chrysler Voyager

Chrysler Voyager

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Windstar

Ford Windstar 3800 V6 210KM 1998r. van

Auto ma ponad 200KM mocy ale nie jest to model sportowy i lepiej nie przeciążać skrzyni biegów. Przyśpieszenie jest bardzo dobre ale można łatwo uszkodzić skrzynię biegów więc odradzam jazdę sportową. Przy szybkości np. 120km/h silnik tylko mruczy na 1800 obrotów. Moc i pojemność silnka robią swoje.

Jak dla mnie to widoczność jest przyzwoita.

Łatwość wyjęcia foteli i kanapy umożliwia szybką aranżację wnętrza. Ale fotele są dosyć cieżkie i trzeba trochę siły aby je wyjąć z auta. Karoseria w moim 10 letnim aucie już trochę rdzewieje przy tylnych błotnikach. Są to małe bąble na pod farbą ale są niepokojące... Z tyłu nie ma fabrycznych osłon nadkola i to chyba dlatego.Bagażnik przy 7 osobach trochę za mały. Ale to i tak olbrzymie auto.

Koszt naprawy skrzyni biegów jest wysoki i oby sie nie psuła. Pozostałe podzespoły i części są chyba tańsze niż do Fordów europejskich. Często uszkadza się uszczelka pod głowicą. Amortyzatory i zawieszenie wybija się na wertepach ale wymiana nie jest droga.

Osobna regulacja nawiewu do tyłu i przodu. Nawiew i klimatyzacja również w podsufitce (trzy wyloty - regulowane) i na poziomie podłogi. Dodatkowe odchylane elektrycznie okna tylne przydają się do zwiększenia przepływu powietrza. Pasażerowie w środkowym rzędzie nie maja możliwości otworzenia szyb ale mają gałkę do regulacji szybkości nawiewu.

W nowym aucie pewnie nie ma z tym problemów ale w starszym to zdarza się , że trzeba poprawić styki na połączeniach. Auto ma rozbudowany układ sterowania i czasami coś nie kontaktuje i trzeba poprawić styki. Mogło by być lepiej.

Ford Windstar: bus, mini-van, van

Ford Windstar: benzyna, benzyna+gaz