Honda Civic opinie, oceny użytkowników, Honda Civic spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Honda Civic

2002r.

Średnia ocena: 8.63/10

Honda Civic spalanie (l/100km)

8.24/10.00
6.48/7.50
7.27/9.20

Oceny HONDY CIVIC

2009-07-08

Z auta jestem bardzo zadowolony, nie jest drogie w utrzymaniu. Bardzo mała awaryjność jeżeli trafi się na zadbany egzemplarz. Jeździ się przyjemnie, wygląda nowocześnie.

Piotr2008-02-08

mocna ocena za walory auta i jego raczej nieazawodność. Diessel - trzeba nauczyć sie nim jeździć aby nie przepalał. No w końcu to japończyk więc tu musi wszystko cykać jak w szwajcarskim zegarku
do 3 biegu muł no chyba że dajemy po garach ale to odbije sie na spalaniu, silniczek pracuje płynnie (przypuszczam że mu cofnięto o 100tyskm licznik), od 4 biegu auto dunamiczne dobreprzyspieszenia a b.dobre przy turbinie.Spalanie - zateży od techniki jazdy od 5,4 do nawet 7,5 (przy agresywn...
nic dodać nic ująć
dobrze wszystko rozmieszczone, pod ręką jest wszystko co potrzeba.Folele przednie jakościowo trochę - słabsze niż ma volkswagen, raczej duzo miejsca i wygodne na dłużsżą trasę
układ kierowniczy - możemy ponarzekac na słabą przekjładnie kierownicy ale da sie tanim kosztem naprawić. Hamulce - no cóz klacki hamulcowe tył i przód ale bez wiekszych problemów,Parkowanie - wspomaganie swoje robi chociaz autko dosc dlugie.Zawieszenia raczej twarde i dobrze wchodzi w zak...

Robert2010-04-05

Największą zaletą tego auta jest jego mała popularność. Niewiele się widuje sedanów VII gen. I to mi się podoba.
Silnik jest niewątpliwie atutem w tym samochodzie. Dzsięki systemowi VTEC jest elastyczny i oszczędny. Jest to również silnik "gaz friendly" jak cała D sera w Hondach.
Głośno, głośno i jeszcze raz głośno w środku. Ale jak ktoś chce ciszej to niech kupi focusa.
Mam 198 cm wzrostu z przodu zero problemów. Korozja - trzeba pilnować klapy bagażnika w miejscu przy chromowanej listwie. Bagażnik całkiem niezły ale chowające się do środka zawiasy denerwują. Skrzypiał fotel wymiana tulejek załatwiła sprawę.
Zawieszenie miękkie, świetne wspomaganie (elektryczne-EPS) pomocne przy parkowaniu ale przy dużej prędkości trzeba dobrze trzymać kierownicę. Słaba przekładnia kierownicza - wyrabia się ślizg co objawia sie stukami na poprzecznych nierównościach.

2008-03-07

W porządku samochód, nie ma się czego czepiać, jeździ się bardzo przyjemnie, zaskakująco dużo miejsca w środku.
Troszeczkę za mały silnik jak dla tego samochodu - ale jak się trzyma obroty odpowiednio wysoko to jest spoko.
Wyciszenie trochę za słabe - przy większych prędkościach, a co za tym idzie przy większych obrotach za bardzo słychać silnik.
Wszystko gra, coś czasami zaskrzypi, ale przy tej klasie samochodu i przy obecnych temperaturach to raczej nie można spodziewać się ideału, ale jest bardzo dobrze.
Nie daję 10 tylko dlatego że mam świadomość że są lepsze samochody

Piotr Staroń2008-02-11

W czasie 5 lat eksploatacji dwukrotnie remontowałem skrzynię biegów. Koszt napraw przekroczył 4 tys. zł.Po 4 latach przestał wchodzic wsteczny a w kolejnym roku skrzynia padła całkowicie i to za granicą - dramat!
Bardzo dobrze trzymał się drogi naewt przy dużych prędkościach. Niestety przy prędkościach w granicach 150 km/h na kierwonicy odczuwalne były wibracje.

Średnie oceny HONDA CIVIC

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Honda Civic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Honda Civic

Honda Civic

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie Civic

Honda Civic ES7 1600 VTEC 110KM 2002r. sedan (limuzyna)

Silnik VTEC 1,6 jak dla mnie w zupełności wystarczy do tego auta. Rewelacyjna jednostka, dobrze przyspiesza, świetne osiągi przy utrzymywaniu obrotów na poziomie 3,5tyś i więcej, załącza się wtedy system VTEC, do wnętrza kabiny dochodzi miły dźwięk, aczkolwiek jest dość głośno. Producent podaje przyspieszenie od 0-100 w 9,2s. Przy włączonej klimatyzacji delikatnie odczuwamy spadek mocy.

Widoczność bardzo dobra!!

Jak już pisałem, przy jeździe z obciążeniem delikatnie buja tył auta, ale może to być wina zużywających się amorków. Przód wymieniałem. Komfort jazdy jest wyższy niż w wersji hatchback, mam porównanie ponieważ przed zakupem jeździłem i tą i tą wersją. Nierówności połykane są przyjemnie, w środku nic nie puka jest przyjemnie. Oczywiście jeżeli dba się o auto! Wyciszenie wnętrza niestety na średnim poziomie. Polecam wyciszenie drzwi np matą dynamat, znaczeni poprawia się komfort. Fotele są wygodne, ale nie sportowe, trzymanie na zakrętach całkiem ok, ale bez rewelacji. Z tyłu wygodnie i przestronnie, brak środkowego tunelu zwiększa komfort osób jadących z tyłu, sporo miejsca na nogi, z tyłu siedzi się dość wysoko.

Z przodu jest sporo miejsca, myślę, że każdy powinien być zadowolony, z tyłu już pisałem, miejsca pod dostatkiem, brak środkowego tunelu. Ergonomia świetna, nawiew obsługuje się elektronicznymi pokrętłami, delikatnie i cicho działającymi (dużo lepsze rozwiązanie niż kilkanaście przycisków), 3 przyciski do podgrzewania szyby, klimatyzacji, obiegu powietrza, obsługa elektrycznych lusterek bardzo prosta. Bagażnik przeciętnej wielkości jak na sedan, niestety przeszkadzają chowające się wnętrza zawiasy klapy. Jakość materiałów na zadawalającym poziomie (w przeciwieństwie do hatchbacka gdzie plastiki bardzo się rysują!) Możliwośći aranżacji nie ma zbyt wiele, jedynie składane tylne oparcie kanapy. Zabezpieczenie antykorozyjne przeciętne, piętą achillesową jest na tylnej klapie chromowana listwa, pod nią najczęściej występują ogniska korozji (ASO jak były przeglądy u nich robią to nawet po upływie 6 lat gwarancji, znają problem, warto później zdjąc ponownie listwę i podkleić ją np taśmą przeźroczystą, listwa wyciera lakier na klapie), u mnie jedynym śladem korozji w tej chwili jest niewielki wykwit od wewnątrz w tylnych drzwiach na dolnym zagiętym rancie (odeszła masa uszczelniająca i dostałą się niestety woda, ASO uznało, że właściciel niedopilnował problemu i zaniedbał, gdyby wcześniej zauważył że masa odeszła zrobili by to), widziałem też korozję pod uszczelką przednich drzwi, u mnie nie występuje.

auto jest dość miękkie, tył przy większym obciążeniu na nierównościach delikatnie buja jednak nie wymieniałem z tyłu amortyzatorów, może to być ich wina. układ kierowniczy precyzyjny, wspomaganie elektroniczne bardzo przyjazne w układnie kierowniczym co jakiś czas (myślę, że co ok 30 tyś km) trzeba wymieniać sprężynkę dociskową (uszkodzenie objawia się delikatną grzechotką na nierównościach), koszt minimalny 50zł w ASO z robocizną trwającą 20 minut. Hamulce z tyłu bębny, nie zachwycają, ale do spokojnej jazdy i nagłego hamowania oczywiście wystarczą, nie jest to auto sportowe! Przy hamowaniu pomoże ABS.

Powyższe naprawy są tak naprawdę naprawami po zakupie, widać że poprzedni właściciel musiał pewnie wjechać w wielką dziurę przednim prawym kołem ponieważ poleciała prawa końcówka, tuleja i amorek. Sprężynka jest standardem. Pasem przymus przy 120000. Dodatkowo co 40tyś zaleca się regulację zaworów!

Klimatyzacja działa szybko, dla mnie wystarczającą. Nie mam porównania gdyż jest to moje pierwsze auto z klimą. Ogrzewanie bez zastrzeżeń! Z klimy na forach często ludzie piszą o wydobywającym się smrodku. U mnie on nie występuje. Myślę, że jest to kwestia dbania, czyszczenia klimy.

Bez żadnych problemów!!

Honda Civic: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Honda Civic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Honda Civic: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0, 2.2

Honda Civic: 2015, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1986, 1985, 1980