Honda Civic opinie, oceny użytkowników, Honda Civic spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Honda Civic

2003r.

Średnia ocena: 8.29/10

Honda Civic spalanie (l/100km)

8.47/10.00
6.33/6.00
7.33/8.00

Oceny HONDY CIVIC

Krzysztof2010-12-28

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na tylną i przednią klapę pod kątem korozji tylna w miejscu podświetlenia tablicy rejestracyjnej, Honda usuwała wady na gwarancji, generalnie fajny samochód praktycznie bezawaryjny o wyjątkowo dużym wnętrzu jak na tą klasę samochodu.
Silnik może nie najmocniejszy ale bardzo elastyczny, oczywiście przy wyprzedzaniu powyżej 100 polecam czwóreczkę i idzie. Skrzynia jak to u hondy 1 haczy poza tym OK,
Prowadzenie w normie, układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym mógłby posiadać jeszcze wersję "city" tj. z większym wspomaganiem, hamulce bez rewelacji bo na tyle mam bębny.

2008-02-12

Nie żałuje i podejrzewam że następnym moim autem też bedzie Honda. Generalnie nie ma sie do czego przyczepić
Spoko autko, silnik mógłby być ciut wieksz (1.6 110km) ale akurat trafiło mi się to w dobrej cenie z małym przebiegiem więc kupiłem. Jestem bardzo zadowolony, spalanie na poziomie 6,5 litrów w cyklu mieszanym jest rewelacyjne. Po zakupie założyłem do auta instalacje gazową landi renzo (...
Nastawy zawieszenia sa dobrze dobrane. Wiadomo jest to autko krótkie i na poprzecznych wybojach podskakuje, fotele wygodne z pełna regulacja i z dobrymi trzymaniami bocznymi, jazda we 4 jest ok w 5 jest ciasno, fajna rzecza jest brak tunela środkowego który w innych autach przechodzi przez podł...
Auto bardzo ładne i zgrabne z przodu miejsca sporo (mam 190cm wzrostu) ergonomia bez zarzutu wszystki przełączniki obsługuje sie intuicyjnie jakosc bez zastrzezen
Moja honda ma dopiero 65 tys km wiec narazie nic nie jest powybijane, auto sztywne dobrze sie trzyma drogi, wspomaganie działa bez zarzutu, precycyjnie.

2009-07-16

bardzo dobry silnik dużo miejsca wewnątrz samochodu, ładny wygląd, dobre przyśpieszenie
w moim przypadku przy przebiegu 80,000 trzeba było wymienic łożyska skrzyni biegów.po wymianie jest ok
bardzo dużo miejsca z przodu jak i ztyłu,łatwy dostęp do wszystkich przełączników. nadwozie w bardzo dobrym stanie
bardzo dobre prowadzenie po dobrej nawierzchni, gorzej po nirównościach, przyczyna- twarde zawieszenie, słychać stuki oraz zgrzyty choć zawieszenie jest w idealnym stanie

2008-07-31

Ogólnie samochód bardzo dobry, dla ludzi młodych i w średnim wieku.miałem różne ale honda jest naprawdę super, żeby nie ta cena, mimo wszysko i tak super
Zdarzyło mi się haczenie skrzyni biegów, silnik jak na tą pojemność b.dobry, nie bierze nic oleju,na wyższych obrotach troszkę za głośny.
Reserowanie mogło być lepsze, troszkę za twarde,
Uwaga na zarysowania ,lakier cieńki.Bagażnik mógby być troszkę większy, i te plastyki coż to nie klasowiec ale da się wytrzymać.
Dobrze się prowadzi, hamulce przyzwoite , jest ok

Piotr2008-02-09

ogólnie OK
silnik jest OK
Ten model Hondy polecam max dla dwóch osób.
z przodu dla kierowcy i pasażera przestrzeń jest OK, z tyłu trochę mało miejsca, ale ten model jest chyba produkowany z myślą o dwóch osobach i może dziecku.
Wspaniały samochodzik, bezawaryjny, bardzo dobre osiągi, b.mały apetyt na paliwo. Naprawdę polecam.

Średnie oceny HONDA CIVIC

3.9/10

Osoby zainteresowane autem Honda Civic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Honda Civic

Honda Civic

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie Civic

użytkownik: Krzysztof

Honda Civic 1600 V tec 110KM 2003r. sedan (limuzyna)

Generalnie widoczność OK, trzeba się przyzwyczaić do kufra z tyłu bądź zakupić czujniki cofania.

Dużo zależy od założonych felg /profilu opony/ generalnie jest twarde jak to u Hondy ale nie bez przesady, moje oryginalne koła Hondy to "14" 185x70 czyli dla większości "balonowe" ale jak ktoś chce się ścigać to niech założy "16" i zmieni plomby w zębach. Na nasze drogi polecam jeszcze "15" bo i takie były montowane seryjnie w Hondzie. Niestety ogólnie jest głośna szczególnie powyżej 130 km/h o radiu można zapomnieć rozmowie też - samochód dla niedosłyszących byłby akurat.

Przestrzeń z przodu jak i z tyłu zupełnie zadowalająca, przymierzam się do nowego Civica 5D i muszę stwierdzić, że z tyłu mój sedanik jest dużo większy.Bagażnik pomimo deklaracji około 430 l. mało ustawny , porażka to zawiasy wnikające do środka/tandeta z innej epoki/ co gorsza w nowym sedanie jest tak samo jak się zapomnicie i włożycie coś cennego to łzy w oczach po zamknięciu pokrywy. Wersja sedanika bez bajerów co ciekawe zimą praktycznie nic nie trzeszczy co dziwi w porównaniu do opinii z nowych Civic-ów 5D.

Trudno powiedzieć o kosztach napraw bo nic nie naprawiałem poza eksploatacyjnymi tj. tarcze,rozrząd ... pewnie są droższe niż w fiacie ale nie uznaję zamienników stąd być może są droższe niż gdzie indziej, ale póki co tym się nie martwię bo nic nie nawaliło nawet akumulator mam oryginalny i pali a samochód nigdy nie widział garażu.

Trzeba pamiętać o częstej wymianie filtra kabinowego/schowek/ szybko się "zamula" wizualnie tego nie widać, no i przez to zaparowane szyby.

Mam moją hondziankę od 4 lat /w sumie ma 7/ i przebieg ponad 130tyś, jak dotychczas "odpukać" z elektroniki nic nie nawaliło chyba, że wliczyć w to dość częstą jak dla mnie wymianę żarówek /5W/, jedyna zaleta że dostęp akurat do tych żarówek / oprócz świateł postojowych-od nadkola/ jest super ni o koszt to 3-5zł za dwie szt.

Honda Civic: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Honda Civic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Honda Civic: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0, 2.2

Honda Civic: 2015, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1986, 1985, 1980