Honda Civic opinie, oceny użytkowników, Honda Civic spalanie 2008r. (strona 1)

Opinie o samochodach Honda Civic

2008r.

Średnia ocena: 8.47/10

Honda Civic spalanie (l/100km)

Oceny HONDY CIVIC

Dla mnie to idealny samochód. Jeżdżę nim 16 miesięcy (od nowości) i nadal każdy wyjazd sprawia mi przyjemność. Ma jedną niepowtarzalną zaletę - nie jest pojazdem pospolitym na naszych drogach. Zawsze chciałem mieć samochód, którego nie widzę na każdym skrzyżowaniu, czy drodze. Cza...
6 biegowa skrzynia pozwala na dynamiczne przyspieszanie. Nie przeszkadza to jednak żeby spokojnie rozpędzić samochód np. z 80 km/h jadąc na 6 biegu - nie ma mowy aby się chciał "dusić". Do 3 tys. obrotów silnik pracuje cicho i płynnie. Potem jest już głośniejszy, ale nie ma ż...
Trudno mi ocenić pracę samochodu z obciążeniem bo nie jeżdżę z kompletem osób. Te, które siedziały z tyłu twierdziły, że jest wygodnie i dużo miejsca na nogi. Podłokietnik w środku tylnej kanapy jest praktyczny.
Wnętrze przestronne i wygodne. Obsługa przełączników bez problemowa. Bagażnik zdecydowanie mały, ale dla mnie nie jest to problem. Jeżdżę głównie sam. Mam wrażenie, że lakier jest zbyt miękki i podatny na każdy dotyk.
Bardzo dobrze trzyma się się drogi w ciasnych zakrętach czy łukach. Precyzyjnie reaguje na ruchy kierownicą. Zawieszenie nie jest bardzo miękkie, ale mnie całkowicie satysfakcjonuje.

Magdalena2011-02-15

Jest to świetne auto po każdym względem, chociaż brakuje mu nieco mocy.
140 KM silnik to nie jest super dynamiczna jednostka, ale bardzo elastyczna. Nawet na trasie nie wymaga wbijania się w najwyższy przedział obrotów, aby skutecznie i w miarę szybko wykonać manewr wyprzedzania.
Zawieszenie, resory sprostają każdemu zadaniu - nawet kilkadziesiąt kg w bagażniku (przewożony był silnik innego samochodu) nie spowodował drastycznych zmian w prowadzeniu. Wada mała tkwi w regulacji foteli - po złożeniu fotela, nie wraca on w poprzednie miejsce - trzeba go ponownie ustaw...
Dopracowane zawieszenie i duże wnętrze - jedne z największych w tej klasie. Na tylnej kanapie znajdą wygodne miejsce nawet bardzo wysokie osoby. Bagażnik ogromny, bez porównania do większości aut z wyższego segmentu. Wykończenie nie porywa, ale przyzwoite, nieskrzypiące plastiki. Linia ...
Auto prowadzi się świetnie, zawieszenie komfortowe, nie wynosi na zakrętach. Problem jedyny jest przy parkowaniu - widoczność w tylnej szybie jest znikoma, rekompensują to doskonałe, duże lusterka boczne.

2010-07-21

Silnik, to najlepsza rzecz w tym aucie. Jest dynamiczny i jak na swoje osiągi ekonomiczny. Zaczyna hałasować po przekroczeniu 3,5 tys. obrotów, ale jest to hałas sportowego bolidu. Skrzynia biegów precyzyjna - biegi praktycznie same wskakują.
Idealne auto na drogi o dobrej nawierzchni. Sunie jak po sznurku i aż żal, gdy podróż ma się ku końcowi. Na powykrzywianych drogach czuje się wszystkie nierówności w kręgosłupie.
Zadziwiająco dużo miejsca, jak na auto tej klasy. Rewelacyjny pomysł z podnoszonymi siedziskami z tyłu. Materiały wykończeniowe przyjemne, ale za delikatne. Łatwo je porysować. Deska rozdzielcza futurystyczna, robi wrażenie, ale trzeba się jej "nauczyć" Wygląd auta ponadczas...
Układ kierowniczy precyzyjny. Zawieszenie twarde i sprężyste - na dobre drogi. Nie polecam do jazdy po złych nawierzchniach. Duży promień skrętu w połączeniu ze słabą widocznością do tyłu utrudnia parkowanie. Polecam czujniki cofania.

2008-08-30

A wszystkie te niedosiągnięcia rekompensuje silnik, wygodne fotele i wyglad samochodu na który każdy sie spojrzy jeżeli zdąży bo naprawdę wiekszość samochodów widzi tylko oddalający sie tył naszego UFO
2.2 L 140 KM 340 Nm - nigdy nie brakuje mocy w tym samochodzie - jezdzi rewelacyjnie. Bardzo cichy silnik. Jezeli ktoś bedzie z jakiejś "cechy" samochodu niezadowolony to ten silnik zrekompentuje wszystko.
Twarde zawieszenie powoduje ze przy obciązeniu dobija trochę i słychać to szczególnie z tyłu. I mogaby byc trochę bardziej wyciszona podłoga. Słychać na niektórych nawierzchniach opony. Ale to wszystko bardzo jakoś nie przeszkadza
bardzo dużo miejsca z tyłu i przodu. Nie ma porównania z fordem focusem czy C4. Bardzo wygodne fotele i dobrze trzymają w zakrętach
samochód prowadzi sie rewelacyjnie. W standardzie kontrola trakcji + twarde zawieszenie powoduje ze auto trzyma sie drogi jak przyklejone. Jezeli chodzi parkowanie to widoczość ogranicza tylny spojler. Duże lusterka

2013-04-21

Dla mnie auto perfecyjne i bezkonurencyjne w swojej klasie. Poprzednio jeździłem Nissanem Primerą, wcześniej Toyotą Corollą, Mazdą 323. To były dobre samchody, ale w tym towarzystwie Honda Civic 4d to Rolex.
Pod maską samochodu 140.konny silnik i nie są to bynamniej kucyki, ale mustangi - 9s. od 0 do 100km. Ruszając spod świateł współużytkowników drogi zostawia się z tyłu. Samochód bardzo elastyczny.
Bez zastrzeżeń.
Awangarda w klasie compact.
Moje piąte z kolei japońskie auto z salonu. Honda Civic 4d do niedościgniony wzór w klasie samochodów kompaktowych. De facto, samochód ma więszą kabinę niż wiele aut klasy średniej (rozstaw osi 2,7, to już raczej paramet "średniaków").

Średnie oceny HONDA CIVIC

Osoby zainteresowane autem Honda Civic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Honda Civic

Honda Civic

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie Civic

Honda Civic COMFORT 2200 i-CTDi 140KM 2008r. hatchback

jedynie to tyłu trzeba przywiknąć bo spojler trochę przeszkadza

Honda Civic: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Honda Civic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Honda Civic: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0, 2.2

Honda Civic: 2015, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1986, 1985, 1980