Honda Civic opinie, oceny użytkowników, Honda Civic spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Honda Civic

1.6

Średnia ocena: 8.62/10

Honda Civic spalanie (l/100km)

8.62/9.86
6.46/7.51
7.58/8.89

Oceny HONDY CIVIC

2009-07-08

Z auta jestem bardzo zadowolony, nie jest drogie w utrzymaniu. Bardzo mała awaryjność jeżeli trafi się na zadbany egzemplarz. Jeździ się przyjemnie, wygląda nowocześnie.

Krzysztof2010-12-28

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na tylną i przednią klapę pod kątem korozji tylna w miejscu podświetlenia tablicy rejestracyjnej, Honda usuwała wady na gwarancji, generalnie fajny samochód praktycznie bezawaryjny o wyjątkowo dużym wnętrzu jak na tą klasę samochodu.
Silnik może nie najmocniejszy ale bardzo elastyczny, oczywiście przy wyprzedzaniu powyżej 100 polecam czwóreczkę i idzie. Skrzynia jak to u hondy 1 haczy poza tym OK,
Dużo zależy od założonych felg /profilu opony/ generalnie jest twarde jak to u Hondy ale nie bez przesady, moje oryginalne koła Hondy to "14" 185x70 czyli dla większości "balonowe" ale jak ktoś chce się ścigać to niech założy "16" i zmieni plomby w zębach...
Przestrzeń z przodu jak i z tyłu zupełnie zadowalająca, przymierzam się do nowego Civica 5D i muszę stwierdzić, że z tyłu mój sedanik jest dużo większy.Bagażnik pomimo deklaracji około 430 l. mało ustawny , porażka to zawiasy wnikające do środka/tandeta z innej epoki/ co gorsza w n...
Prowadzenie w normie, układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym mógłby posiadać jeszcze wersję "city" tj. z większym wspomaganiem, hamulce bez rewelacji bo na tyle mam bębny.

Krzysztof2008-11-10

O wadach i zaletach rozpisałem się powyżej więc nie będę powielał. Ogólnie bezawaryjne, całkiem przyjemne autko.
Dużą wadą tego modelu jest skrzynia biegów, źle zestopniowana, zdarzające się problemy z włożeniem wstecznego lub redukcją z dwójki na jedynkę. Bardzo głośna praca silnika przy obrotach przekraczających 3000.
Wadą jest trwałość elementów zawieszenia (jakość polskich dróg). Niemal regularnie co roku wymiana tulei gumowych stabilizatorów, co dwa lata wymiana łączników stabilizatorów. Po trzech latach rozsypały się rolki od fotela kierowcy (jeździmy z żona na przemian). Zupełnie inne zacho...
Największy plus tego modelu to duża przestrzeń z tyłu. Płaska podłoga jako duży plus. Z jakością materiałów wykończenia wnętrz można podyskutować. Moje auto ma siedem lat a juz zaczynają się pojawiać rdzawe plamki (szczególnie na zgrzewach drzwi i maski)
W ciasnych zakrętach ostrożnie, auto lubi "pomyszkować", daje się odczuć brak pewnego i pełnego kontaktu z podłożem.Hamulce i układ kierowniczy bez zarzutów. Małe auto ale potrzeba sporo przestrzeni, żeby zaparkować, bardzo duży promień skrętu.

2008-05-04

ogólnie lepsza od poprzedniego modelu. krok wstecz pod względem jakości materiałów i wykonania oraz zawieszenia( zamian podwójnych wachaczy na kolumny McPersona nie wyszła na dobre)
bardzo dobra elastyczność i przyspieszenie jak na 1.6, klima odbiera trochę wigoru
niebciązona podskakuje na poprzecznych nierównościach,trochę za głośna powyżej 110km/h, za wysokie szumy powietrza, opon i wody spod kół. Z tyłu b.dużo miejsca i płaska podłoga bez środkowego tunelu, z przodu pasażer ma ograniczoną przestrzeń na nogi
Z tyłu b.dużo miejsca i płaska podłoga bez środkowego tunelu, z przodu pasażer ma ograniczoną przestrzeń na nogi(ale nie jeżdżę jako pasażer), kierowca ma super. wzorowa ergonomia. bagażnik dość pojemny ale ma niestety zawiasy wchodzące do środka tzw. zgniatacze jaj. Jakość mater...
podatny na boczny wiatr, przy małych predkościach na nierównościach stuki w układzie kierowniczym, za mocne wspomaganie kierownicy przy wysokich predkościach za to w mieście super, małe przechyły nadwozia

2010-07-17

Byłbym zachwycony, gdyby nie ten niski sufit, ale także za ciemne wskaźniki, no i głośność
Jak na 115 KM osiągi średnie. Trzeba bardzo ostrożnie naciskać pedał przyspieszenia, aby silnik się nie dusił. Ale jeśli się potrafi, trochę kopa to auto ma. Na dużych prędkościach już gorzej.
Zawieszenie dość twarde, ale przy małym obciążeniu. Przy dużym siada, można nawet na polskich drogach usłyszeć dobijanie do jakichś zapewne 'odbijaczy'. Niestety auto jest dla mnie głośne, szczególnie po przekroczeniu 2500 obrotów. Nawet nie ma sensu włączanie jakiejś muzyki.
Jak na auto z tego segmentu wnętrze dość spore, ale nie dotyczy to ... wysokości. Zarobiłem parę guzów na początku przy wsiadaniu (wzrost 182 cm, a co powiedziałby ktoś wyższy?). Prawym kolanem zdarza mi się otwierać lub zamykać drzwi - dobija do pilota alarmu i otwierania zamków. Bag...
Jazda znakomita, parkowanie średnie z powodu długości auta, w końcu nie jest to jeszcze średnia klasa, a długość tak.

Średnie oceny HONDA CIVIC

Osoby zainteresowane autem Honda Civic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Honda Civic

Honda Civic

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie Civic

Honda Civic ES7 1600 VTEC 110KM 2002r. sedan (limuzyna)

Silnik VTEC 1,6 jak dla mnie w zupełności wystarczy do tego auta. Rewelacyjna jednostka, dobrze przyspiesza, świetne osiągi przy utrzymywaniu obrotów na poziomie 3,5tyś i więcej, załącza się wtedy system VTEC, do wnętrza kabiny dochodzi miły dźwięk, aczkolwiek jest dość głośno. Producent podaje przyspieszenie od 0-100 w 9,2s. Przy włączonej klimatyzacji delikatnie odczuwamy spadek mocy.

Widoczność bardzo dobra!!

Jak już pisałem, przy jeździe z obciążeniem delikatnie buja tył auta, ale może to być wina zużywających się amorków. Przód wymieniałem. Komfort jazdy jest wyższy niż w wersji hatchback, mam porównanie ponieważ przed zakupem jeździłem i tą i tą wersją. Nierówności połykane są przyjemnie, w środku nic nie puka jest przyjemnie. Oczywiście jeżeli dba się o auto! Wyciszenie wnętrza niestety na średnim poziomie. Polecam wyciszenie drzwi np matą dynamat, znaczeni poprawia się komfort. Fotele są wygodne, ale nie sportowe, trzymanie na zakrętach całkiem ok, ale bez rewelacji. Z tyłu wygodnie i przestronnie, brak środkowego tunelu zwiększa komfort osób jadących z tyłu, sporo miejsca na nogi, z tyłu siedzi się dość wysoko.

Z przodu jest sporo miejsca, myślę, że każdy powinien być zadowolony, z tyłu już pisałem, miejsca pod dostatkiem, brak środkowego tunelu. Ergonomia świetna, nawiew obsługuje się elektronicznymi pokrętłami, delikatnie i cicho działającymi (dużo lepsze rozwiązanie niż kilkanaście przycisków), 3 przyciski do podgrzewania szyby, klimatyzacji, obiegu powietrza, obsługa elektrycznych lusterek bardzo prosta. Bagażnik przeciętnej wielkości jak na sedan, niestety przeszkadzają chowające się wnętrza zawiasy klapy. Jakość materiałów na zadawalającym poziomie (w przeciwieństwie do hatchbacka gdzie plastiki bardzo się rysują!) Możliwośći aranżacji nie ma zbyt wiele, jedynie składane tylne oparcie kanapy. Zabezpieczenie antykorozyjne przeciętne, piętą achillesową jest na tylnej klapie chromowana listwa, pod nią najczęściej występują ogniska korozji (ASO jak były przeglądy u nich robią to nawet po upływie 6 lat gwarancji, znają problem, warto później zdjąc ponownie listwę i podkleić ją np taśmą przeźroczystą, listwa wyciera lakier na klapie), u mnie jedynym śladem korozji w tej chwili jest niewielki wykwit od wewnątrz w tylnych drzwiach na dolnym zagiętym rancie (odeszła masa uszczelniająca i dostałą się niestety woda, ASO uznało, że właściciel niedopilnował problemu i zaniedbał, gdyby wcześniej zauważył że masa odeszła zrobili by to), widziałem też korozję pod uszczelką przednich drzwi, u mnie nie występuje.

auto jest dość miękkie, tył przy większym obciążeniu na nierównościach delikatnie buja jednak nie wymieniałem z tyłu amortyzatorów, może to być ich wina. układ kierowniczy precyzyjny, wspomaganie elektroniczne bardzo przyjazne w układnie kierowniczym co jakiś czas (myślę, że co ok 30 tyś km) trzeba wymieniać sprężynkę dociskową (uszkodzenie objawia się delikatną grzechotką na nierównościach), koszt minimalny 50zł w ASO z robocizną trwającą 20 minut. Hamulce z tyłu bębny, nie zachwycają, ale do spokojnej jazdy i nagłego hamowania oczywiście wystarczą, nie jest to auto sportowe! Przy hamowaniu pomoże ABS.

Powyższe naprawy są tak naprawdę naprawami po zakupie, widać że poprzedni właściciel musiał pewnie wjechać w wielką dziurę przednim prawym kołem ponieważ poleciała prawa końcówka, tuleja i amorek. Sprężynka jest standardem. Pasem przymus przy 120000. Dodatkowo co 40tyś zaleca się regulację zaworów!

Klimatyzacja działa szybko, dla mnie wystarczającą. Nie mam porównania gdyż jest to moje pierwsze auto z klimą. Ogrzewanie bez zastrzeżeń! Z klimy na forach często ludzie piszą o wydobywającym się smrodku. U mnie on nie występuje. Myślę, że jest to kwestia dbania, czyszczenia klimy.

Bez żadnych problemów!!

Honda Civic: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Honda Civic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Honda Civic: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0, 2.2

Honda Civic: 2015, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1986, 1985, 1980