Honda Civic opinie, oceny użytkowników, Honda Civic spalanie liftback (strona 1)

Opinie o samochodach Honda Civic

liftback

Åšrednia ocena: 8.84/10

Honda Civic spalanie (l/100km)

8.30/9.50
6.12/7.86
7.33/8.75

Oceny HONDY CIVIC

2010-02-19

elektronika to synonimy - Toshiba, Asus, Acer, Sony, Panasonic, JVC, Pioneer, Technics.....) Zawsze chciałem mieć Hondę bo uważam tą markę za doskonałą i jestem jej fanem. Wg badań przeprowadzonych w USA Honda ma najbardziej lojalnych klientów. Wg tych badań kierowcy samochodów marki H...
Silnik pracuje bardzo równo nawet na biegu jałowym kiedy po rozgrzaniu ma ok 650-700obr/min. Elastyczność jak na charakter jednostek Hondy jest bardzo dobra - można jechać 60km/h na 5 biegu i przy rozsądnym wciskaniu gazu w miarę płynnie przyspieszać. Skrzynia biegów działa bardzo dobrze...
Zawieszenie pracuje bardzo cicho, pod tym względem jest lepsze niż wiele nowszych konstrukcji. Resorowanie zarówno bez obciążenie jak i z pełnym obciążeniem jest bardzo dobre i nie dobija na nierównościach. Fotele są bardzo dobre i mają dosyć dobre podparcie boczne. Tylnia kanapa równ...
Przestrzeni z przodu jest pod dostatkiem z tyłu również nie można narzekać oczywiście dla trójki pasażerów jest trochę mało miejsca lecz konkurenci oferują jeszcze mniej miejsca. Jest to jedno z najobszerniejszych w swojej klasie w tamtych latach tzn 1995-2000 zarówno pod względem m...
Auto prowadzi się przewidywalnie choć jest trochę podsterowne. Układ kierowniczy bardzo dobrze pozwala wyczuć co się dzieje z przednimi kołami, wspomaganie nie jest zbyt silne. Zawieszenie w moim modelu należy do serii komfort i jest ciut bardziej miękkie niż seryjne, brat ma ten sam mod...

Maciej Kostrzewa2008-02-07

Silnik mam po małej modyfikacji głowicy, zaworów i rozrządu, więc elastyczność silnika i przyspieszenie są jak dla mnie wyśmienite - zwiększona jest też moc do ok. 105KM, więc w początkowych danych tego opisu, to nie była pomyłka.
Z przodu miejsca dużo, ale przy jeździe z jednym pasażerem z przodu, ewentualnie dwojgiem siedzÄ…cych po prawej, natomiast za mnÄ… miejsca nie ma za dużo nawet na nogi dziecka. Wygoda obsÅ‚ugi - bez specjalnych uwag. Bagażnik jak na tej wielkoÅ›ci samochód jest ogromny - wystarcza mi w zupeÅ...

Marcin2010-02-18

Troche za mały silnik, ale jak trzeba jest w miarę dynamiczny, a jak trzeba ekonomiczny podczas wolnej jazdy. Lepszy wybór to silnik 1,5 v-tec (E). Autko poza tym świetne, tylko naprawy drogie i części, zarówno blacharskie (za maskę przednią wołają 1000zł używaną) jak i mechaniczne, sz...
Silnik wysokobrotowy, aby jechać dynamicznie trzeba wchodzić na wysokie obroty, silnik ten ożywa po 3-3,5 tys obr/min. Nie ma mowy o przyśpieszaniu na 5-tym biegu np z 60 czy 70 km na godzine (auto stoi w miejscu), ale redukcja na 3kę i jedzie.
Wyciszenie wnętrza jest charakterystyczne, samochód ten ma nutkę sportowego, powyżej 3tys obr silnika jest on bardzo słyszalny w środku (jak w aucie sportowym). Jednak jak jest komplet pasażerów czuć wyraźny spadek przyśpieszania (1,4 silnik)
Autko perfekcyjne, jedynym mankamentem jest słaba karoseria jeśli chodzi o odporność na korozje. U mnie akurat jeszcze jej nie widać, ale w większości hond 5d gniją tylne nadkola.
liftback- ciężko tył wyczuć przy parkowaniu, ale tak jest w każdym samochodzie w takim nadwoziu, auto prowadzi się przyjemnie.

jasiek2008-06-16

Samochód duży, komfortowy, przyjemny w prowadzeniu i podróżowaniu, bagażnik pojemny, silnik dynamiczny i ekonomiczny, sylwetka ponadczasowa
Silnik rewelacyjny! Czuć 90 koni przy jeździe w każdych warunkach. Ja najczęściej na trasie mam 5 osób i bagaż. Hondka "daje radę". Skrzynia biegów precyzyjna, bezbłędna.
Fotele bardzo wygodne + regulacja wysokości. Dobre trzymanie. Pasażer może mieć trudności z wydostaniem z przedniego fotela. Kierowca zawsze może zaprzeć się o kierownicę ;-)
Ergonomia japońska. Bagażnik ogromny. Przestrzeń z przodu i z tyłu duża. Komfort jazdy wysoki.
Auto prowadzi się wygodnie. Wspomaganie układu kierowniczego idealnie wyważone, precyzja iście japońska i świetny promień skrętu.

2008-02-05

Porządne japońskie auto, bardzo niezawodne.
Jak na silnik 1400 ccm to nie można narzekać, przyspieszenia nie są oszałamiające, jednakże spalanie paliwa na poziomie 6-7 litrów w mieście można uznać za zadowalające. Poza tym silnik uwielbia wysokie obroty i wówczas auto dobrze przyspiesza i jest dosyć elestyczne.
komfort jazdy całkiem nie zły, gdyby nasze drogi były lepsze byłoby bardzo dobrze.
materiały wykończeniowe po 8 latach jazdy wyglądają bardzo dobrze, nadwozie bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją, oczywiście gdy jest bezwypadkowe.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze, jednakże twarde zawieszenie ogranicza nieco komfort podróży

Åšrednie oceny HONDA CIVIC

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Honda Civic braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Toyota Auris.

Honda Civic

Honda Civic

Toyota Auris

Toyota Auris

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie Civic

użytkownik: Maciej Kostrzewa

Honda Civic 1400 iS 16V 105KM 1998r. liftback

Jak już wspomniałem, przesiadłem się do Hondy Civic z Citroena ZX 1,9D Kombi. Jest to radykalna zmiana - inne paliwo, inny charakter pracy silnika, inne zawieszenie, więc i prowadzenie się samochodu, ale wszystko na plus. Generalnie służbowo i prywatnie używałem: Fiata 126p, Citroena ZX 1,9D Kombi, Citroena ZX 1,4i Kombi, Forda Escorta 1,8TD Kombi, Forda Escorta 1,6 16V Kombi, ale Honda Civic, to zupełnie nowa sfera wrażeń z jazdy samochodem. Jest to autko o mocnym i zdecydowanym charakterze, które świetnie sprawda się w dynamicznej jeździe, gwałtowne zmiany biegów, czy nagłe przyspieszenie znosi dzielnie i wspomaga to jeszcze doskonałą trakcją. Czasem wpada w nadsterowność, więc kierowca musi być tego świadom, przy jeździe na przykład po wilgotnej, czy śliskiej jezdni. Generalnie jeśli będę zmieniać auto, to niwątpliwie znowu oglądać się będę za Hondami.

Mała uwaga - wycieraczka po stronie pasażera jest krótsza i ma słaby zasięg, prawie połowa szyby po tamtej stronie jest w zimie ciągle brudna.

Moim zdaniem jest to samochód o charakterze poniekąd bardziej sportowym niż komfortowym, utwardzone zawieszenie wyklucza komfort jazdy na wybojach, ale zabujać też potrafi, więc ogólnie jestem zadowolony. Natomiast przy pełnym obciążeniu, czy to z jakimś bagażem, czy kompletem pasażerów, komfort jazdy znacznie spada, szczególnie z tyłu. Wyciszenie bez zarzutu - przy tłumiku fabrycznym, który wymieniłem na cywilno/sportowy i poziom hałasu w pewnych rejestrach jest troszkę uciążliwy - niemniej, to na własną prośbę :-)

Z przodu miejsca dużo, ale przy jeździe z jednym pasażerem z przodu, ewentualnie dwojgiem siedzących po prawej, natomiast za mną miejsca nie ma za dużo nawet na nogi dziecka. Wygoda obsługi - bez specjalnych uwag. Bagażnik jak na tej wielkości samochód jest ogromny - wystarcza mi w zupełności, nawet w czasie wakacji... Co do wykończenia, to wkurzają mnie zaślepki śrub mocujących rękojeści pasażerów w przysufitce, które lubią spadać i się gubić. Aranżacja - mogę tylko powiedzieć, że to wdzięczne auto dla systemów audio, ma bardzo dobrą akustykę.

Bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, świetnie wchodzi w zakręty i z nich wychodzi, wspomaganie kierownicy, hamulce przód szczęki, tył bębny - i ten tył trochę niedomaga, ale to raczej wina samej konstrukcji bębnów, sądzę, że bębny nigdy nie będą dobrze hamować w dłuższym okresie czasu użytkowania, jakie by to auto nie było. Autko zgrabnej sylwetki, ze stosunkowo krótkim tyłem i dobrą widocznością, przy parkowaniu nie sprawia problemów.

Pozytywne uwagi - wewnętrzny filtr przeciwpyłkowy, zbawienie dla alergików i mozliwość odcięcia wlotu powietrza z zewnątrz, przy zachowaniu nawiewu. Negatywne uwagi - bardzo głośna dmuchawa na 3 i 4 biegu. Awaryjne oporniki w przełączniku dmuchawy.

Honda Civic: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Honda Civic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Honda Civic: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0, 2.2

Honda Civic: 2015, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1986, 1985, 1980