Honda Civic opinie, oceny użytkowników, Honda Civic spalanie hatchback (strona 4)

Opinie o samochodach Honda Civic

hatchback

Średnia ocena: 8.73/10

Honda Civic spalanie (l/100km)

8.00/9.32
6.17/7.36
7.10/8.45

Oceny HONDY CIVIC

2018-02-28

Auto dla kogoś kto jest świadom wyrzeczeń związanych z komfortem ale zależy mu na niezawodności. Ja przesiadłem sie z MB w203 i tesknie za komfortem. Ale to zalezy od wieku bo jeszcze jakis czas temu utwardzalem zawieszenia i bylem szcześliwy a teraz mnie drażni twarde zawieszenie. Moja rad...
Baaardzo elastyczne auto. Skrzynia dość sztywna.Silnik to najlepszy element auta. Waga auta pozwala na ponizej 9sek do steki. Vtec robi robote powyzej 4tys obrotow wtedy przyśpieszenia o jakich mowa sa dobre.
Bardzo twarda na kołach 17/225. Kolegama na 16 i też narzeka.Lepiej przejechać sie po wertepach przed kupnem. Wyciszenie krótko mówiąc SŁABE.
Przestrzen przod ok a tył z fotelikiem juz ciasno-trzeba posunąć fotel przedni. Obsługa kokpitu bardzo fajna i wygodna. Bagażnik duży fajny schowek pod podloga i podnoszone siedzisko tylne to bardzo fajna praktyczna sprawa.Materiały plastikowe słabe ale u mnei nic nie trzeszczy. Karoseria ja...
Cofanie utrudnione przez szybę. Bardzo dobrze trzyma sie drogi. W szybkich ciasnych zakrętach nadsterowna. Hamulce jak dobre tarcze i klocki o ok.

2009-07-13

Samochód bardzo dobry, wygodny jak na swoje niewielkie gabaryty; spory bagażnik, silnik 1.4i za mały do tego samochodu, polecalbym przynajmniej 1.5 lub 1.4 ale 90konną wersję silnika. do wad można zaliczyć to, że tylna kanapa nie jest dzielona; samochód jest raczej niski i to dla niektóryc...
Auto ma 75KM więc nie ma co wymagać, że bedzie miał jakieś rewelacyjne przyspieszenie, ale czasami jak się mu przyciśnie na 3 pierwszych biegach, to aż miło się patrzy na obrotomierz:D
Na tylnym fotelu siedziałem tylko raz podczas jazdy, więc za dużo sie nie mogę wypowiedziec, ale jakoś tak prosto się siedzi:/ jednak znajomi, którzy jechali z tyłu w trójkę, stwierdzili, że nawet sporo mają miejsca. Na miejscu kierowcy bardzo wygodnie
Schowków mogłby być więcej; materiały dobrej jakości, po 175 tys brak sladow zużycia; co do karoserii to zastrzezenia mozna miec tylko do tylnych nadkoli - rdza wychodzi chyba w prawie każdym egzemplarzu, konieczna byla wizyta u lakiernika:/
Hamulce mogłyby być czulsze

Bartek Wróblewski2008-08-08

Mama nadzieję, że powyższa ocena była na tyle szczegółowa, że niczego dodawac już nie trzeba. O samochodzie mam jak najlepsze opinie, nie zamienię go na żadnen inny. Radzę jednak rozejrzeć się za naprawdę zadbanym okazem (co nie będzie na pewno takie proste). Powodzenia!
Silnik zdecydowanie najlepszym atutem tego samochodu. Bardzo dynamiczny i jednocześnie ekonomiczny. Radzę się poważnie zastanowić przed wyborem innej wersji. Skrzynia biegów podobno sprawia problemy przy wrzucaniu wstecznego biegu - u mnie sporadycznie.
Samochód świetnie spisuje się w mieście, również przy dłuższych trasach jazda nie jest męcząca. Zawieszenie bardzo dobre. Jedynym mankamentem jest dosyć głośny silnik, co na dłuższą metę może być uciążliwe. Choć ja bardzo lubię takie sportowe brzmienie.
Wnętrze wszechstronne, z tyłu jeszcze nigdy nie siedziałem, ale na pewno brakuję trochę swobody (przy komplecie pasażerów). Bagażnik stosunkowo mały, ale możliwość rozłożenia siedzeń znacznie zwiększa ładowność. Jakość wykonania bardzo dobra, ale estetyka raczej skromna. Karoser...
Samochód prowadzi się płynnie, bardzo dobrze trzyma się drogi. Hamulce pracują bez zarzutu.

2010-02-28

Silnik bardzo dobry, nie mam nic do zarzucenia, kiedy trzeba chodzi cicho i mało pali, jak się wdepnie, pali dużo, jeździ ostro i warczy, o to chodzi. Natomiast skrzynia biegów OK ale od biegu 2 do 5. Bieg 1 i wsteczny to porażka. Jedynka wchodzi cieżko gdy samochód się toczy, wrzucanie wst...
Szytwne zawieszenie jest naprawdę sztywne, trzeba to chcieć i lubić. Resorowanie przy takim zawieszeniu kiepskie jak na polskie warunki miejskie.
Tutaj wszystko przeciętnie, poza bagażnikiem, gdzie większego nie potrzeba. zegary mogłyby być mocno podświetlane, słabo są widoczne, kontrolki tak samo, brak nawet kontrolki od włączonych świateł mijania.
Trzymanie nawierzchni OK. Za twarde zawieszenie jak na warunki miejsce. Kierownica słabo odbija, sprawia wrażenie ociężałej. Hamulce słabo biorą, mimo wymiany i odpowietrzenia. Parkowanie tragedia! Samochód ma bardzo słaby skręt do tego nie jet najmniejszy.

2011-02-15

Jest to wspaniałe auto, które nie ma u mnie łatwego "życia", a mimo to sprawuje się na przysłowiową "piątkę".
Silnik 1,4 iS, ale Japończycy wyśrubowali osiągi. Jak na takie autko przyśpieszenie zadowalające, start spod świateł bez zastrzeżeń (wszak to nie auto na tor wyścigowy).Denerwujący trudno czasami wskakujący wsteczny bieg (zmora Civic'ów).
Żywotność amortyzatorów wręcz nieskończona - przy przebiegu ponad 450tys. km sprawność 75%!!! Hałas wewnątrz auta nieuciążliwy a nawet przyjemny (pomruk pseudosportowego silnika miły dla ucha).
Z przodu na brak miejsca narzekać nie można (wziąwszy pod uwagę gabaryty auta), z tyłu dość skromne warunki dla 2 osób (w porywach można jechać na tylnej kanapie i w trzy osoby, pasy bezpieczeństwa są przewidziane dla tej liczby osób).Karoseria bardzo odporna na rdzę (jedenastoletnie a...
Auto wprost "przyklejone" do drogi, świetne wchodzenie w zakręty i wychodzenie z nich. Nieduży wóż, więc parkowanie nie nastręcza żadnych trudności.

Średnie oceny HONDA CIVIC

Osoby zainteresowane autem Honda Civic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Honda Civic

Honda Civic

Nissan Juke

Honda Civic: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Honda Civic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Honda Civic: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0, 2.2

Honda Civic: 2015, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1986, 1985, 1980