Honda Concerto opinie, oceny użytkowników, Honda Concerto spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Honda Concerto

benzyna+gaz

Średnia ocena: 8.83/10

Honda Concerto spalanie (l/100km)

8.78/10.64
7.14/8.40
8.08/9.46

Oceny HONDY CONCERTO

i2008-02-11

Swietne i solidne auto. Szczegolnie z takim wyposazeniem i za takie pieniadze. Dlatego tez tak malo ich na rynku wtornym! - malo kto chce sie pozbyc takiego samochodu

Marek2008-10-03

Ogólnie jestem zadowolony z tego auta.
Silnik mimo że to honda i lubi wysokie obroty jednak jest dość elastyczny. Już od 60 km/h bez problemów przyśpiesza na 5 biegu. Jednak nie powinno się schodzić poniżej 2000 obr/min. Skrzynia biegów pracuje bez zarzutu, jednak z pewnym oporem zmienia się biegi. Z przyśpieszaniem nie ma pr...
Komfort jazdy jest niezły przy max. 2 osobach. W pełni obciążony zaczyna bujać tyłem, ale może to wina zużytych amortyzatorów tylnych. Mimo wszystko nie polecam jazdy na długich trasach w pięć osób i z bagażem. Fotele przednie wygodne, dobrze trzymają w zakrętach. Co do tylnej kanapy...
Samochód nie jest może mistrzem przestrzeni wewnętrznej, ale ciasno też nie jest. Z przodu bez zastrzeżeń, z tyłu najwygodniej będzie co najwyżej dwóm osobom. Dość duży schowek przed pasażerem z przodu oraz mała podręczna kieszeń pod radiem na drobiazgi. Oprócz tego wygodna szeroka...
Bardzo dobrze trzyma się w zakrętach, w tej wersji ma lekko utwardzone zawieszenie na amortyzatorach gazowych. Układ kierowniczy trochę za bardzo czuły przy większych prędkościach, zbyt mocne wspomaganie. Ale dla kobiety będzie w sam raz

2009-11-25

Ogólnie dobre,sportowe auto rodzinne.Polecam.
przy małych prędkościach i ruszaniu z miejsca-dośc dobre przyspieszenie,ale od:80km/h w zwyż tak średnio.Duża elastycznośc skrzyni biegów,silnik miękko pracuje,dobrze spasowany ze skrzynią(japońska precyzja),silnik raczej dynamiczny.
jeśli ktos chce szybciej dotrzec do celu-nie polecałbym zabierac kompletu pasażerów,a już na pewno nie wieżc nic w bagażniku.Twarde,raczej sportowe auto,średnio wyciszone,fotele jak na takie auto mogłyby byc kubełkowe.
Pasażer(z tyłu) ma średnio miejsca na nogi,z przodu raczej dużo,a przynajmniej więcej.manetki i przyciski łatwo dostępne,wykończenie średnie,dużo miejsca na własne pomysły.Środek raczej obszerny,blachy ocynkowane,ale trzeba uważac na progi
dobre,niezawodne,rodzinne auto z zacięciem sportowym.Dobrze trzyma się nawierzchni,niestety tawrde zwieszenie,za lekkie i dla tego przy:80km/h za bardzo wynosi na zakrętach,wspomaganie-o.k.

2009-07-12

Elektryka niezaciekawa, tylnie nadkole lubi brać korozja ale to normalne w hondach z tego rocznika, bardzo wygodne siedzenia, praktycznie w tym samochodzie podczas jazdy człowiek wogóle sie nie męczy, aż sie prosi na długie trasy. Szkoda że juz takich samochodów nie produkują
Na rozgrzanym silniku idzie jak przecinak czy to na gazie czy na benzynie
Dobre oponki i jedzie jak po torach

2008-10-05

Bardzo precyzyjny uklad kierowniczy, reagujacy na kazdy manewr kierowcy o nawet najmniejszej sile. Zawieszenie miekkie lecz ze wzgledu na nisko polozony srodek ciezkosci dobrze trzymajacy sie w zakretach.

Średnie oceny HONDA CONCERTO

Osoby zainteresowane autem Honda Concerto brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Dodge Caravan.

Honda Concerto

Honda Concerto

Dodge Caravan

Dodge Caravan

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie Concerto

użytkownik: i

Honda Concerto 1.6i16 1600 16V DOHC 130KM 1992r. liftback

Honda jak to Honda - lubi wysokie obroty i ponizej 3000rpm jest dosc niepozorna (ale nie mozna powiedziec jak to niektorzy mowia, ze nie istnieje!). Mozna wiec pojechac i spokojnie a co za tym idzie ekonomicznie i bardzo dynamicznie co trzeba oczywiscie okupic nieco wyzszym spalaniem. Silnik to jednostka wysokoobrotowa, dwa walki, szesnascie zaworow i elektroniczny wtrysk pozwalaja krecic go spokojnie do 7000 a nawet i dalej. Dzieki temu pierwsza setke osiagamy juz na koncowce dwojki, a druga - piatki :> Silnik jest dosc elastyczny, przy normalnym wyprzedzaniu od 70-80km/h w zasadzie nie jest konieczna redukcja do czworki. Skrzynia biegow jest dobrze zgrana z calym ukladem napedowym. Brakuje mi jednak w niej szostego, ekonomicznego i \\"cichego\\" biegu - dzwiek silnika jest naprawde przyjemny ale przy dluzszej autostradowej jezdzie moze byc meczacy (90km/h to dokladnie 3000rpm na piatce, setka to ok. 4000rpm, itd.)

Za lusterka dalem 9 ale to tylko dlatego ze u mnie w prawym jest prawdopodobnie nieoryginalne szklo - inne proporcje i jasnosc obrazu. Poza tym jest naprawde dobrze choc trzeba uwazac na martwe pole.

Do zawieszenia, jak juz pisalem, nie mam zadnych zastrzezen - i z obciazeniem i bez. Za fotele Honda ma u mnie duzy plus - bardzo wygodne, solidnie wykonane (welur), fotel kierowcy ma duzy zakres, regulacji. Z tylu nie jezdze ale podobno jest wygodnie - czworka pasazerow na tylnej kanapie nie narzekala przez 100km ;), a trojka ma zupelny luksus. Wyciszenie jest niestety srednie, szcegolnie przy wyzszych predkosciach - ale mi jakos szczegolnie to nie przeszkadza :)

Miejsca nikomu nie brak w mojej Hondzie :) - jest zgodnie z oczekiwaniami a moze nawet i lepiej. Bagaznik jest pakowny i dosc ustawny. U mnie miejsce zabiera kolo zapasowe (butla lpg w jego miejscu) a i tak bagaze piatki dobrze zaopatrzonych studentow mieszcza sie :) warto wspomniec o dzielonej w stosunku 2:1 tylnej kanapie Schowek jest standardowy przed pasazerem, do tego polka na drobiazgi przy drazku zmiany biegow, pojemnik na monety po lewej stronie kierownicy, kieszenie na obydwoch przednich fotelach i popielniczka czy cos takiego dla pasazerow tylnej kanapy. Za materialy smialo daje 10 - musza byc naprawde dobrej jakosci skoro po 15 latach i 250tysiacach km wygladaja tak dobrze. W dodatku deska jest z miekkiego jasnego tworzywa (udawajacego skore?) no i nic w niej nie skrzypi. Ergonomia obslugi jest dobra - jedyne zastrzezenie mozna miec do miejsca montazu radia - dosc nisko ale nie znowu jakos tragicznie. Zegary czytelne - rowniez bez zastrzezen. Na nadkolach pojawia sie u mnie powoli korozja ale to raczej normalne w tym wieku. Warto oczywiscie szybko na to zareagowac. Generalnie blacharka jest niezle zabezpieczona.

Wszystko ladnie pieknie ale troche za mocno wspomagany choc precyzyjny uklad kierowniczy - z jednej strony wszystko da sie zrobic jedna reka a z drugiej trzeba sie bardzo pilnowac np. na autostradzie. Zawieszenie to fajny kompromis miedzy komfortem a sportowymi aspiracjami. Jesli chodzi o hamulce to tarcze z tylu i z przodu daja rade ale niestety w mojej wersji brak abs\\\'u.

Brak zastrzezen - zima szybko grzeje a latem chlodzi - fabryczna klima naprawde dobrze sobie radzi. Dla amatorow jazdy z wiatrem we wlosach jest rowniez elektrycznie otwierany i uchylany szklany szyberdach.

Honda Concerto: hatchback, liftback

Honda Concerto: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Honda Concerto: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8

Honda Concerto: 2008, 2006, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990