Honda HRV opinie, oceny użytkowników, Honda HRV spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Honda HRV

8.23/10

Honda HRV spalanie (l/100km)

miasto 9.49/11.30 -.--
trasa 7.61/9.45 -.--
cykl mieszany 8.64/10.50 -.--

HRV

OCENY HONDY HRV

Auto słabo wyciszone, a powyżej 130 tragedia. Fotele małe, twarde, niewygodne.
Wszędzie twarde plastiki, po jakimś czasie zawsze coś piszczy, puka, stuka itp.. Po za tym auto jest 4 osobowe - tak przewidział producent i tak zaprojektował tylne siedzenia (dzielone 50/50). Bagaznik baaardzo mały.
Układ kierowniczy podatny na luzy kolumny kierowniczej - rzekoma wada fabryczna modeli produkowanych w WB

Auto jest doskonałe do jazdy po naszych miastach. Wsokie, sztywne zawieszenie jest idealne do tego celu. Mam żonę i dorastającą córkę. T autko służyło nam dzielnie przez 4 lata. Gdyby dalej było w produkcji to już bym jeździł 5-cio drzwiowym modelem wyprowadzonym z salonu ale z napęde...
Silnik Hondy wysokoobrotowy - nic dodać, nic ująć. Jest tak prosty, że nawet luzy zaworowe trzeba ustawiać ręcznie. Traktuję to jako zaletę. Nie lubię aut przekombinowanych.
Szczerze mówiąc pow. 4 tyś. obrotów zaczyna być głośno. Fotele trochę spartańskie. Ale całość jest taka jaka powinna być w tym aucie.
Z bagaznikiem szału nie ma. Z tyłu nie siedzę więc jest mi to obojętne.
Auto z napędem tylko na przód. Zawieszenie "twarde" ale tak właśnie ma być. Po 190000 km jedynie zaczęły siadać gumowe końcówki na drążku reakcyjnym (2x40zł). Pikuś:-)

******************************
jak na taką bryłkę moja HRV-ka przyjemnie przyśpieszała, i słychać było tylko cichutki pomruk...
nic nie skrzypiało, nie trzeszczało, milusie, przyjazne autko.
bardzo rzadko podróżowałam jak pasażer, a jeśli już to z przodu, ale moi goście nie narzekali. Karoseria bez odprysków, odporna na przecierki. Do tej pory żałuję, że zmieniłam samochód...
Świetny samochodzik, typowy SUV, doskonale sie prowadził

polecam

5.8/10
5.8/10
5.1/10
3.3/10

Osoby zainteresowane autem Honda HRV brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda CRV.

Honda

HRV

Honda

CRV

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie HRV

Honda HRV 4WD 1600 V-TEC 124KM 2003r. terenowy

Auto wiedzie wszędzie. Niestety nadaje się tylko na miasto, na trasie problemy z wyprzedzaniem powyżej 100km/h (ale da się przeżyć). Osobiście byłem zadowolony z tego wozu z małym wyjątkiem czyli: duże spalanie oleju (0,6 l/1000km)-nie do zrobienia; szumy z tylnego mostu tylko przy 50km/h - naprawa 4500pln; stuki w kierownicy na nierównościach (luż w kolumnie kierowniczej)-naprawa 2500pln.

Auto ma dobry start, lecz bardzo szybko "męczy się". Idealne na miasto, lecz w trasie przy 90 żeby wyprzedzić TIR-a trzeba się zastanowić czy naprawdę tego chcemy. Silnik posiada wadę fabryczną - pali olej (od nowości). Producent wykazał że w ciężkich warunkach silnik ten potrafi spalić do 1l na 100km !!!!!! Przy 3L w misce olejowej nietrudno się domyślić jak często będziemy dolewać olej. Mi przy przebiegu 80tys palił 0,6 l/1000km, ale i taka ilość powodowała zniknięcie całkowite oleju z bagnetu już po przejechaniu 1500km!!! To samo (lecz w mniejszym stopniu) działo się juz przy przebiegu auta 20tys km - czyli nowe auto. W serwisie powiedzieli mi że każdy V-TEC do 2005r tak ma i jeżeli nie pali 1l/1000km to nie jest źle. Ponoć po 2005r japońscy konstruktorzy poprawili ten defekt. Mi właśnie to niebardzo odpowiadało, więc sprzedałem auto.

Auto słabo wyciszone, a powyżej 130 tragedia. Fotele małe, twarde, niewygodne.

Ceny serwisowe przerażaja, lecz w niektórych sytuacjach nie warto oszczędzać, ponieważ zemści się to na nas w niebawym czasie.

ogrzewanie i klimatyzacja na bardzo dobrym poziomie. Silnik bardzo szybko sie nagrzewa, a klima schładza.

Pełna opinia o Honda HRV 4WD 1600 V-TEC 124KM 2003r. terenowy »

Honda HRV: coupe, hatchback, terenowy

Honda HRV: benzyna, benzyna+gaz