Honda Jazz opinie, oceny użytkowników, Honda Jazz spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Honda Jazz

8.98/10

Honda Jazz spalanie (l/100km)

miasto 6.76/-.-- 6.50
trasa 5.24/-.-- 5.50
cykl mieszany 6.12/-.-- 6.20

Jazz

OCENY HONDY JAZZ

Przesiadłem się diesla na benzynę i do diesla już nie wrócę nigdy.-20 pali na dotyk,rozrząd łańcuszek czyli bezobsługowy silnik,małe spalanie,w miarę dynamiczny ale mi brakuje ze 30KM jak chce się poszaleć w miarę możliwości to kręcić do 6000tyś.jedyne rozwiązanie.Funkcjonalnoś...
5 bieg możemy wrzucić przy 60km/h i samochód jedzie.Honda wprowadziła wskaźnik przełączania biegów ekonomicznej jazdy i to działa.Bardzo dobra sprawa jak dużo jeździ się po mieście.Natomiast w trasie przy tej prędkości i na tym samym biegu nie próbujmy wyprzedać.Może być niebezpie...
Jak dla mnie resorowanie w sam raz.Fotele przednie dobrze trzymają na boki i są wygodne wersja elegance.Przy 120 km/h robi się już głośniej.
Z tyłu więcej miejsca na nogi niż w audi a4 avant.Miałem więc mam porównanie.Aranżacja wnętrza bije na głowę auta z klasy średniej.Przewoziłem już górala w pozycji stojącej i mebel o długości 2,20cm z zamkniętą klapą.Siedzenia tylne nazwane przez Honde magic są najlepszym rozwi...
Pewne prowadzenie,układ kierowniczy precyzyjny,hamulce ostre,bezproblemowe parkowanie wciśnie się wszędzie

Samochód wart jest polecenia, dla osób ceniących sobie niezawodność, chcących mieć samochód dobrej marki i o przyzwoitych osiągach. Jednak, jeśli miałbym kupować ten sam model to na pewno kupiłbym już samochód z silnikiem 100 km (1346 cm sześc).
Przednie fotele przy dłuższej jeździe (ponad 150 - 200 km) mało wygodne, twarde. Samochód jak na tą klasę bardzo dobrze wyciszony.

w porownaniu do wczesniej posiadanego nowego fiata punto to niebo i ziemia samochody tej samej klasy ale honda to po prostu rewelacja
w porownaniu z fiatem punto 75, silnik mniej dynamiczny ale bez awaryjnymalo pali. wiec cos za cos
pomyslowosc konstrukcji tylniej kanapy po zlozeniu plaska podloga bagaznika, przedi fotel kierowcy moglby sie nizej opuszczac, wiem ze jest on osadzony na zbiorniku paliwa ale mozna bylo go jakos inanczej zaprojektowac. przy pokonywaniu nierownosci auto nie dobija ale powracajac do pierwotnego stanu...
jak na tak male autko calkiem wygodne.mankament tylko jeden schowek. mam klopoty z listwami przy podlogowymi plastikowymi prawa ciagle z jednej strony sie odczepia,po 3 latach pojawila sie rdza od wewnatrz na dzwiach na styku z yszczelkami u dolu usterke usunieto w ramach gwarancii. kasowanie liczni...
jak na tej klasy autko prowadzi sie bardzo fajnie.abs bardzo czuly.

Wybierałem pod kątem potrzeb, niezawodności i funkcjonalności. Nie czasy dla samodzielnej naprawy (nie epoka syrenki czy kadeta), bez specjalistycznego oprzyrządowania wiele się nie zrobi. Nie zależ mi na szpanie czy wzbudzani zazdrości u sąsiada lub rodziny.
Pod kątem jazdy w mieście przyspieszenia są aż nadto wystarczające natomiast na trasie mogoł być lepsze szczególnie na wyższym (na 4) biegu, wyprzedzanie było by efektowniejsze, w krótszym czasie, bezpieczniejsze
Zestrojenie fabryczne a więc dość twarde a nasze drogi wiadome pełne dziur, jeżdżę przeważnie w dwie osoby i miasto to i odczucie adekwatne do warunków drogowych
Mnie się podobał patrzę przy wyborze na funkcjonalność samochodu, rozwiązania techniczne, niezawodność użytkowania i moje potrzeby. Kolory (na tym się nie jedzie) zostawiam Paniom
Same pozytywy

Udane autko,pojemne w środku,dopracowane.Do jazdy w mieście wystarczy,w trasy polecam silnik 1,4.Na razie jestem bardzo zadowolony.polecam Jazzika,sprytne autko z charakterem.
silnik pomimo deklarowanej mocy trzeba mocno kręcić aby dynamicznie wyprzedzać,z pełnym obciążeniem auta to duże wyzwanie.Wersja 1,2 do spokojnej jazdy wystarczy.
do setki jest cicho,miejsca dla 4 pasażerów pod dostatkiem,ato sprężyste,nie buja w zakrętach
super pomysłowe wnętrze,fotele tylne dają wiele mozliwości wykorzystania przestrzeni
Ograniczona widoczność przez tylna szybę, reszta bez zastrzeżeń

ŚREDNIE OCENY HONDA JAZZ

9.4/10
9.6/10
6.8/10

Osoby zainteresowane autem Honda Jazz brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Yaris.

Honda

Jazz

Toyota

Yaris

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie Jazz

Honda Jazz 1200 78KM 2005r. hatchback

Do jazdy miejskiej samochód idealny. Przyspieszenie przyzwoite, zwrotny, mieszczący duzo bagażu ( bardzo sprytnie składane tylne siedzenia). Poza miastem, przy pojemności 1246 cm i mocy 78 KM, brakuje trochę przyspieszenia zwłaszcza na 5 biegu. Należy o tym pamiętać przy wyprzedzaniu. Silnik o dużej kulturze pracy, elastyczny, wysokoobrotowy. Aby osiagnąć właściwą dynamikę jazdy należy osiagać obroty rzędu 3,0 - 3,5 tys. aby włączyć wyższy bieg.

Widoczność do przodu ogranicza nieco boczny słupek szyby. Ale w wersji z 2008 r zostało to już poprawione. Widoczność do tyłu wystarczająca. Lusterka zewnętrzne boczne nieco za małe.

Samochód jest dość obszerny z przodu. Również pasażerowie z tyłu nawet przy wysokim kierowcy (190 cm) nie wbijają swoich kolan w plecy kierowcy.Wydaje się, że blacha nadwozia jest podatna na wgniecenia i lakier trochę podatny na odpryski i zadrapania. Po 5 latach zauważyłem bardzo niewielkie ogniska korozji nad samym progiem na drzwiach przednich, na błotniku przednim na dole przy drzwiach.

Przeglądy wykonywałem raz w roku i w zależności od zakresu koszty przeglądów wahały się od 700 do 1100 zł łącznie z czyszczeniem, odgrzybianiem klimatyzacji.

Słaba wentylacja. Przy deszczowej pogodzie bardzo szybko zaparowują się szyby przednie i boczne ale radą na to jest włączenie na parę minut klimatyzacji. Wnętrze samochodu przy niższych temepraturach dość wolno się zagrzewa. Trzeba przejechać 6-8 km, aby temperatura w samochodzie była odczuwalnie wyższa niż przy starcie.

Układ eletryczny nigdy nas nie zawiódł. Po 5 latach z dnia na dzień "padł" akumulator ale to nie jest nic niezwykłego.

Pełna opinia o Honda Jazz 1200 78KM 2005r. hatchback »

Honda Jazz: hatchback, mini-van, van

Honda Jazz: benzyna, olej napędowy

Honda Jazz: 0.6, 0.65, 0.7, 0.8, 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 4.0, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9, 5.0, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 6.0, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7, 7.8, 7.9, 8.0

Honda Jazz: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002