Honda Odyssey opinie, oceny użytkowników, Honda Odyssey spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Honda Odyssey

9.00/10

Honda Odyssey spalanie (l/100km)

miasto 12.00/16.80 -.--
trasa 9.00/12.32 -.--
cykl mieszany 10.00/14.00 -.--

Odyssey

OCENY HONDY ODYSSEY

silnik chyba nieco za słaby do tej masy, najgorzej przy redukcji na 2 (skrzynia 3-biegowa)ok. 30-50 mil/h, potem, powyżej 60 już calkiem nieźle - jak na takie auto, nie jest to demon szybkości, ale na dłuższych trasach całkiem dobrze utrzymuje stałą prędkość i do tego tempomat, oczywiś...
parkowanie - czujniki parkowania z tyłu (4szt.); szybka powiększająca na tylnej szybie - jak się przyzwyczaić może pomóc (zastałem przy kupnie); miałem poprzednio Mazdę MPV - była cięższa, prowadziła się lepiej szczególnie na naszych koleinach;

Samochód rodzinny, mam rodzinę 5 osobową więc nie ma problemu z pakowaniem a jak się trafią znajomi na wyjazd to 3 osoby jeszcze wejdą. Polecam każdemu
Fajny bardzo cichy silnik 3,5 V6 VCM. Przyśpieszenie 0-100km ok 8s. (miny sąsiadów na światłach w "betach, audikach, wieśwagonach..." bezcenne ale długo ich nie widuję bo zostają w tyle heh :) jak na tę masę sinik naprawdę daję radę nie ma problemu na "niemieckiej autos...
zawieszenie dość miękkie jak w sam. z USA samochód cichy, przestronny, 6 osób + bagaże i 2 tyg. nad morze, bez boxa wszystko za 3 rzędem siedzeń (mega pakowny wóz)
ilość miejsca b.duża dla 8 osób, sporo schowków w drzwiach i pod podłogą, na fotelach mam skórę (mięsista, konkretna nie taka jak w europejskich sam. papierek) reszta to plastik ale dobrze wykonany i spasowany nic nie skrzypi ani trzeszczy,
układ jezdny dość dobry jednak trzeba liczyć się z masą i gabarytami samochodu. Jest to Honda na rynek amerykański więc jest dość miękka.

Dla mnie jest to idealny wóz spełniający w 100% moje wygórowane oczekiwania.
Silnik i skrzynia są zgrane idealnie auto jest zrywne i bardzo elastyczne 8sek do 100km/h wyprzedzanie nie stanowi zadnego problemu. Az chce się jeździć :)
Bardzo wygodne auto, fotele duze kapitanskie z pełna regulacją. Wyciszenie silnika bardzo dobre, słychac jedynie szum opon powyzej 130km/h gdyz sa dość szerokie.
Miejsca jest az nadto. Jest to największy van typowo osobowy jaki widziałem. Bagażnik głęboki bardzo pojemny. Fotele składane do płaskiej podłogi. Fotele srodkowe demontowane bardzo łatwo. Zapas-dojazdówka na lewej burcie. Sprytne.
Prowadzi się swietnie, auto jest miękkie po prostu się płynie.

PRZY PRĘDKOŚĆCIACH POWYŻEJ 140KM/H JEST SŁABO WYCISZONY
zbyt głosno przy prędkosciach powyżej 140km/h
ZBYT MAŁE LUSTERKA W STOSUNKU DO GABARYTÓW AUTA

Przy siedmiu dorosłych osobach auto za nisko siedzi.

1 2 z 2

ŚREDNIE OCENY HONDA ODYSSEY

9.4/10
6.4/10

Osoby zainteresowane autem Honda Odyssey brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Sienna.

Honda

Odyssey

Toyota

Sienna

Najciekawsza opinia użytkownika o Hondzie Odyssey

użytkownik: Tadeusz

Honda Odyssey 2200 v6 140KM 1995r. van

jak ktoś lubi duże auta, w miarę pakowne - przy 5 osobach z bagażem na tydzień - luzik całkowity (bez tuby), wygoda, nawet lenistwo w prowadzeniu (automat, tempomat), pilnuje się wymian i serwisu, ma się znajomy warsztat (przy starszym roczniku), to mało jest konkurentów, może Nissan Quest?, Mazda MPV? - szczególnie wyposażenie

silnik chyba nieco za słaby do tej masy, najgorzej przy redukcji na 2 (skrzynia 3-biegowa)ok. 30-50 mil/h, potem, powyżej 60 już calkiem nieźle - jak na takie auto, nie jest to demon szybkości, ale na dłuższych trasach całkiem dobrze utrzymuje stałą prędkość i do tego tempomat, oczywiście

lusterka w porządku; nieco zasłania lewy słupek przy obserwacji lewej strony w czasie skrętu; reszta patrz wyżej - pierwszy komentarz

przednie fotele i drugi rząd (mam 2-3-2), drugi rząd to dwa fotele stykowe rozkładane każdy oddzielnie z 3 miejscami, miejsca na nogi rewelacja, wygoda na wysokim poziomie; tylna kanapa rozkładana 2 miejscowa, dałem 8, bo na kanapie trzeba się zmieniać - mam 182 wzrostu i bez rozprostowania nóg więcej jak 2 godz. nie wytrzymuję, oczywiście jeśli się siedzi samemu to komfort wzrasta

miejsca dużo (patrz wyżej), zegary w porządku - do mil przyzwyczaiłem się przy Maździe, przełączniki też w miarę osiągalne, bagażnik? co to jest? (butla w schowku), ale dwie spore walizy mieszczą się za kanapą - przerobiłem trochę i mam nieco miejsca, tapicerka taka sobie, ale wytrzymała, plastki mogłyby być lepsze, blacha najszybciej \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"idzie\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" na nadkolach - tylnych - brak na rynku \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"reperaturek\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" tylnych błotników

trudności w wyszukiwaniu części, zgodnie z prawem Murphy\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ego psują sie te, które są drogie i trudno je dostać; przykład czujnik stopu - steruje włączaniem się skrzyni i uruchamianiem biegów - małe g..., nie do dostania - tylko serwis (w promocji 190zł), olej do wspomagania - tylko serwis (na wymianę - nie na sprzedaż) ceny nie znam; wymiana rozrządu - 1000zł

klima może być, tył lepszy chyba od przodu, ale ogrzewanie nie jest za ciekawe - dwa małe nawiewy pod przednimi fotelami to trochę za mało, Mazda miała dużo lepsze mimo jednego nawiewu pod fotelem kierowcy

miałem kłopoty z tylną klapą - oświetlenie, ale to chyba wina wieku instalacji, trochę przy ostatnich bardzo obfitych opadach, po jeździe szwankuje alarm (fabryczny), zamyka, ale sygnalizuje otwarcie drzwi;

Pełna opinia o Honda Odyssey 2200 v6 140KM 1995r. van »

Honda Odyssey: mini-van, van

Honda Odyssey: benzyna, benzyna+gaz