Hyundai Accent opinie, oceny użytkowników, Hyundai Accent spalanie 1995r. (strona 1)

Opinie o samochodach Hyundai Accent

1995r.

Średnia ocena: 8.53/10

Hyundai Accent spalanie (l/100km)

7.45/8.50
6.12/6.88
6.84/7.68

Oceny HYUNDAIA ACCENT

Damian2010-01-01

Cichutki, nie to co w poldku gdzie hałasowało wszystko - opływające powietrze, tylny most, wał napędowy i jak już to wszystko zahałasowalo to nawet silnika nie było słychać, w hyundaiu jest cichutko jak w nowym aucie.

2009-07-29

jest ok jak za tę cenę dobry,ekonomiczny, bardziej miejski, szkoda że nie ma klimy, wspomagania i elektrycznych szyn. Generalnie Polecam.
Silnik i skrzynia to największa zaleta tego samochodu, silnik elastyczny i szybka skrzynia i precyzyjna lekko chodzi a biegi można wbijać bardzo szybko bez żadnego haczenia, jeździłem różnymi markami więc mam porównanie. Spalanie 7-8.5 silnik ekonomiczny i dobrze się zbiera. Na 2-biegu ...
Słabe wyciszenie komory silnika i wnętrza przy 120km/h głośno i szumi, fotele przednie są ok ale zagłówki za nisko dla wysokich i z tyłu praktycznie zagłówków nie ma, miejsca z tyłu na nogi wystarczy, w 4 osoby wmiare komfortowo 5 nie polecam
dzielone tylne siedzenie, kiepskie klamki wewnętrzne wszystki popękały, reszta ok, 14 lat i nic nie trzeszczy i nie stuka, wady to rdza ale ojawiła się przez zaniedbanie lub fuszerkę np po wymianie tylnej szyby wokół szyby, na nadkolach (brak nadkoli osłaniających, trzeba zadbać bo inacz...
brak wspomagania kierownicy

Jarek2008-02-11

Jak na swoja klase, to 10.
Jestem wysoki - 192 a z przodu mam mnostwo miejsca. Rewelacyjny samochod dla wysokich osob. Z tylu nie siedze ale pewnie zmiescilbym sie tak jak wszedzie. Troche go zaczyna zjadac rdza ale auto ma juz 13 lat:)
Swietny samochod. Kupilem uzywany i mam go od 4 lat. W sumie zero wkladow poza standardowymi czynnosciami ekploatacyjnymi. Jednym slowem - rewelacja:) Polecam z automatyczna skrzynia biegow - swietnie sie jezdzi.

2008-08-12

Nieco za mały silnik, by liczyć na bardzo dobre przyspieszenie. Filtry wymieniam co 10-12 tys. Olej tylko Shell.
Pierwsza rdza u dołu drzwi kierowcy, ale to prawdopodobnie wynika z nieszczelnej uszczelki przy szybie. Jak na razie udało nam sie złamać dwie klamki wewnętrzne. Na szczęście koszt nowej, to tylko 30,- zł.
ogólnie autko prowadzi sie bardzo fajnie

2009-07-18

bardzo dynamiczny do codziennej jazdy po miescie,troche gorzej np z wyprzedzaniem na trasie
korozja tylnych nadkoli
Jorozja przednich wachaczy

Średnie oceny HYUNDAI ACCENT

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Hyundai Accent brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Almera.

Hyundai Accent

Hyundai Accent

Nissan Almera

Nissan Almera

Najciekawsza opinia użytkownika o Hyundaiu Accent

użytkownik: Damian

Hyundai Accent gls 1300 12v 75KM 1995r. hatchback

Mam bezawaryjne auto, jako niezamożny student jestem zadowolony, jest w miarę ekonomiczne, dość szybkie, szpanerzy w golfach, bmw i audi muszą jednak nacieszyć się znaczkiem na masce więc im nie polecam tego auta, to auto nadaje się tylko dla osoby która nie musi udowadniać innym swojej wartości za pomocą auta, także panowie łysole w bmw i audi, nie kupujcie hyundaia, szkoda takiego auta dla szpanerstwa, to jest auto dla normalnych ludzi :-P

Elastyczność? na 5 biegu od 40 km/h, w zasadzie na trasie nie ma potrzeby używać skrzyni biegów. Przyspieszenie do setki ciągnie jak ferrari a później już jak seicento. Osiągniesz 120 km/h i traci impet. Dla porównania poprzednie auto (polonez GSI - 1.6/84KM) lepiej przyspieszało powyżej 130 km/h. Ale ja jestem raczej kierowcą rozsądnym i jeżdżę w okolicach 90-100 po dobrych drogach, więc w zasadzie nie ma to znaczenia, trochę jednak za wolny.

Dobra widoczność, do tyłu jak to w hatchbacku.

Wnętrze zadbane, bagażnik dużo większy niż w polonezie (po raz pierwszy gdy zobaczyłem ile w środku miejsca biorąc pod uwagę wymiary zewnętrzne byłem w szoku!), karoseria - słaby punkt co prawda korozja niewielka - tylko małe kółko na nadkolu, ale odchodzą na bagażniku powłoki lakieru (czy jak to się tam nazywa), ale nowa klapa bagażnika kosztuje 300 w idealnym stanie na allegro więc to nie problem, niedługo i tym się zajmiemy.

Auto kupione równo rok temu w sylwestra. Dzisiaj już mogę powiedzieć, że był to super wybór. Dałem 2800 od kobiety (w dodatku znałem ją wcześniej). Ale zacznijmy od początku. Brałem pod uwagę: Suzuki Swifta (od starszych ludzi) 1.3-1996/2600zł, Golfa III (1.8) oraz Felicję. Dziś po roku - pomimo iż przejechałem zaledwie 12000 - powiem jedno WYBRAŁEM NAJLEPSZE AUTO JAKIE MOGŁEM. Dobrze, że nie wziąłem niemieckiego złoma, niemieckie zwykle są szykowane na sprzedaż, palą jak smoki, szybki na korbkę, jak jest wspomaganie to już trzeba się cieszyć. Wciąż się dziwię postawą rodaków, przez którą auta niemieckie są w cenach 70% wyższych niż są warte - no ale z drugiej strony cieszy mnie to hehe, ja sobie kupiłem świetne autko za 2800 z 1995 roku, w stanie bdb (jedynie lakier kiepski ale korozji prawie w ogóle), technicznie idealny (przez rok się prawie nie psuł a koszt napraw to 300 złoty/rok). Auto ma ABS, elektryczne szyby, wspomaganie, poduszkę powietrzną, webasto, coś o czym możesz pomarzyć kupując niemieckiego złoma. Auto jest śliczne, zadbane w środku, dynamika? Jak dla mnie trochę słaby - 75 KM na 955 kg trochę mało ale kopa ma, przyspieszenie świetne - ale prędkość maksymalna to ledwo 140-150. Ale co tutaj mówić, niemiecki rzęch za 2800, np. golf 1.4 czy astra 1.4 czy nawet 1.6 mogą się schować. Następne auto to będzie koreańczyk, mam nadzieję że już za większą sumkę - za 20000 można mieć 2-letniego akcenta bo rodacy wolą kupować za tą sumę 10-letniego rzęcha z niemiec ale to dobrze, mądry kupuje koreańczyka, mądry-inaczej pójdzie kupić niemca z szybkami na korbkę, 10-letniego bez abs, od 10 właściciela po 5 stłuczkach, powodzenia! Po roku czasu bezawaryjnej jazdy w każdych warunkach mogę powiedzieć, że to auto jest perfekcyjne poprostu. Średnie spalanie jak dla mnie za duże a gazu nie mam, 7.1-7.7 - miasto 30%, trasa 40%, krótkie odcinki reszta. Jeżdżę spokojnie, nie wariuję, miało mniej palić, no ale trudno, niezawodność rekompensuje jego benzynoholizm!

W ciągu roku wymieniłem olej 2 razy, zaraz po kupnie pasek rozrządu, filtry, płyny, raz skrzynia się zakleszczyła na dwójce - koszt naprawy około 100 złoty i jeździ, reszta to koszty ekploatacyjne.

Wentylacja? - elektryczny szyberdach, w lato w zasadzie upału się nie czuje, dmuchawa genialna, na 1 już mocno daje. Ogrzewanie? Webasto - czyli ogrzewanie postojowe, czego więcej chcieć? Nastawiam sobie aby mi nagrzał 15 minut wcześniej przed tym jak zamierzam gdzieś pojechać i mam saharę w mrozy! Inni się męczą, ja mam jak w luksusowym aucie.

Zero kłopotów.

Hyundai Accent: cabrio, coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Hyundai Accent: benzyna, turbo diesel, benzyna+gaz

Hyundai Accent: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Hyundai Accent: 2008, 2004, 2003, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995