Hyundai Santa Fe opinie, oceny użytkowników, Hyundai Santa Fe spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Hyundai Santa Fe

8.33/10

Hyundai Santa Fe spalanie (l/100km)

miasto 15.50/16.50 9.17
trasa 12.00/12.75 7.33
cykl mieszany 13.75/15.25 8.33

Santa Fe

OCENY HYUNDAIA SANTA FE

Auto super, każdy może mieć swój gust – może przydał by się bardziej awangardowy środek i jak jest montowane radio z nawigacją i kamerą to brakuje sterowania radiem z kierownicy.
Silnik moim zdaniem ma najwyższą kulturę pracy z pośród wszystkich 4 cylindrowych rzędowych silników diesla, jakim jeździłem. Jest znakomicie wyciszony, bezawaryjny i nie wrażliwy, na jakość paliw na polskich stacjach benzynowych. Automatyczna 5 biegowa skrzynia jest wystarczająca do te...
Komfort to najmocniejsza strona tego auta. I choć koreańska marka jest niedoceniana to naprawdę warto wykonać jazdę próbną. Wyciszenie, przestrzeń zarówno szerokość jak i miejsce na nogi i głowy – to naprawdę przestronne i wygodne auto pyzatym świetnie wyciszone
Bagażnik ma funkcje podwójnego dna gdzie można przewozić wiele drobiazgów, siedzenia tylne łatwo się składają i robi się z autka mała ciężarówka. Zawieszenie też dobrze radzi sobie z przewożeniem płytek i innych potrzebnych materiałów do remontu domu. Moje auto ma ciemną tapicerk...
Auto prowadzi się bardzo dobrze, pomimo gabarytów jest mało wrażliwe na podmuchy wiatru. Układ kierowniczy bez zastrzeżeń, auto jest zwrotne. Hamulce skuteczne. Mój egzemplarz wyposażony jest w kamerę cofania i czujniki parkowania z tyłu, więc z parkowaniem nie ma najmniejszych kłopotó...

Super auto za niezłą kase, każde zadenie jest do zrobienia, może trochę głośniej niż w osobówce ale one nie bujają się na takich oponach. Polecam
Napewno nie jest to wyścigówka ale większośc tych podstawowych wersji zostaje w tyle. Jedynie o czym trzeba pamietać to ze to jest turbo i poniżej 1700 obr/min jest ospały
Komfort jazdy super, nie straszne nasze dziury, trochę się przechyla przy zaostrej jeżdzie , ale ogólnie mały czołg który nakazuje respekt innych
Wprawdzie nowy model kładzie na kolana, ale i poprzednikowi nie brakuje urody i bynajmniej wcale nie musi to być ML czy Land .....

Wydaje mi sie, ze na tyle szczegolowo opisalem poszczegolne kategorie - ze tu moge odpuscic :)
3,3 V6 to jest jedyny sluszny silnik do tego auta. A jak komus automat za malo dynamicvzny - to na tiptroniku objedzie silniejsze automaty. 5-biegowa skrzynia zmienia plynnie, cicho i bez jakichkolwiek szarpniec.
"Puste" auto troche skacze na polskich dziurach i poprzecznych nierownosciach. Koleiny go nie ruszaja. Fotelom z przodu brak bocznych podparc. Przy normalnej jezdzie nie wie sie czy silnik pracuje, do 120 - zero halasow i szumow. Przy 200 km/h - troche gorzej, ale i tak lepiej niz w kilku ...
Auto ma 3.rok, wiec nadwozie nie koroduje. Rozmieszcenie wskaznikow OK - wszystko w zasiegu reki i wwzroku ( w porownaniu do niemieckich SUV-ow, wrecz idealne. Wresja limited na wykonczenie, skóra, welurem i dobrze spasowanymi plastikami. Nie mam zastrzezen.
Auto w wersji amerykanskiej - hamulce tragiczne, parkowanie bez kamery - mocno utrudnione. Ale da sie nim dynamicznie pokonywac zakrety, a uklad kierowniczy pracuje lekko i precyzyjnie.

Rewelacyjny Koreański SUV !Doceniony już przez użytkowników z Europy zachodniej. W Polsce docenimy go dopiero za parę lat.
Fantastyczny motor ! Potrafi szybko rozpędzić prawie 1,8tonowego suv .
Komfort jazdy doskonały. Miejsca dla kierowcy i pasażerów full.Przyjemny pomruk diesla Mercedesa nie przeszkadza nawet przy 150km/h.
Tutaj Koreańczycy zawiesili wysoko poprzeczkę.Nie ma się do czego przyczepić.
Samochód w czasie jazdy prowadzi się super, bardzo dobry układ kierowniczy. Parkowanie nie nastręcza żadnych problemów.

Samochód sprowadziłem z Francji w 2010 r. zprzebiegiem 127 T km , teraz ma 163- jak na razie bez większych problemów. Wkurza czasem sprzęgło wiskotyczne. Najlepsze rozwiązanie to dołączany napęd. Nie jest to typowa terenówa ale jak na razie nie było problemów z zawiechą w terenie
Skrzynia biegów 1-bieg trudności przy włączaniu na zimnym silniku.4- bieg czasami sprawiał wrażenie, że zaraz się wyłączy.
Skóra fajna ale czasami w zimie ZIMNO W PLECY !!!
W zimie trzeba doliczyć do wyjazdu 15 min na odśnieżenie całej karoserii.
Zawieszenie dość miękkie.

ŚREDNIE OCENY HYUNDAI SANTA FE

7.2/10

Osoby zainteresowane autem Hyundai Santa Fe brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai Tucson.

Hyundai

Santa Fe

Hyundai

Tucson

Najciekawsza opinia użytkownika o Hyundaiu Santa Fe

użytkownik: Ryszard

Hyundai Santa Fe 4WD 2000 2.0CRDi 113KM 2002r. terenowy

Pozycja za kierownicą jest wysoka co daje komort dalekij widoznośc, pzy skretach moga przeszkadzać słupki, ale ogó.lnie nie najgorze. Do tyłu to bynajmniej dla mnie to bajka, duże lustra zapewniaja bardzo dobrą widiczność

Samochód naprawde wielozadaniowy, prowadzi się jak osobówka z małą poprawką na środek ciężkości co może nauczyc pokory w ostrych zakrętach. Idealny na zimę i do przyczepy. Na nartach wszyscy szukali miejsca na parkingu , a nim parkowałem w zaspie pod wyciągiem. Nie jest to auto do railly crossu alez wieloma przszkodami daje spokojnie radę i do tego te nasze wysokie krawężniki, dla niego bajka. Polecam !!!

według zaleceń zdarza sę wymiana sprzegła, w moim przypadku wyglało prawie jak nowe tylko że przypaliłem je nawet wiem kiedy. Rpzrząd to typowe asekurandstwo

Silnik bardzo szybko ma swoją temperature pracy tak i ciepełko jest szybciutko, nawet i 30 jak ktoś lubi. Jeżeli mamy climetronik to wszystko robi tak jak lubimy i to dość szybko

Nie wiem czy może być lepiej ale zakładem że tak. Nigdy żaden z ukladów nie zaiódł, a za 3 lata jedynie żarówka mijania się przepaliła

Pełna opinia o Hyundai Santa Fe 4WD 2000 2.0CRDi 113KM 2002r. terenowy »

Hyundai Santa Fe: kombi, terenowy

Hyundai Santa Fe: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz