Hyundai Sonata opinie, oceny użytkowników, Hyundai Sonata spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Hyundai Sonata

8.61/10

Hyundai Sonata spalanie (l/100km)

miasto 11.52/11.74 8.00
trasa 8.88/8.79 6.00
cykl mieszany 9.98/10.28 6.70

Sonata

OCENY HYUNDAIA SONATA

to auto to jest to niedużo mnie kosztowało a daje tak dużo że aż trudno to opisac kto nie wierzy niech się przejedzie to zrozumie :)))))))))))))
limuzyna na długie trasy po 1000 km nie czuć zmęczenia fotele wygodne ale jak się sportowo chce pojeździć to człowiek ślizga się po skórce z tyłu wygodnie ale jak ma się długie nózki to trochę małowyciszenie w tym aucie jest jego najwiekszą zaletą to w nim kocham tę ciszę
trzyma się drogi jak przyklejony tego auta nie da sie wprowadzić w poślizg zawieszenie komfortowe jak w limuzynie ale na nierównościach są pewne zastrzeżenia ale to nie auto za 500 000 zł wspomaganie kierownicy marzenie

Największą wadą Sonaty jest brak prestiżu, bo ludzie wciąż na hasło HYUNDAI reagują śmieszkiem. Po wnikliwym obejżeniu auta lub próbą jazdy zmieniają diametralnie zdanie. Ta sama wada jest również ogromną zaletą, bo aut tych po mieście jeździ mało, zlodzieje się nim nie interesu...
Jeździłem dieslami wielu producentów. Ten w Soancie jest jednym z najlepiej wyciszonych. Tylko po wyłączeniu wszystkiego co hałasuje można go usłyszeć.Bardzo płynnie rozwija swoją moc, bez szarpania, czy turbo dziury.
Auto jest stusunkowo wysoko zawieszone. Wjazd na krawężnik nie jest stresem, że zachaczymy podwoziem. Nie doznałem również zjawiska dobijania zawieszenia, jak to ma miejsce w nowych Passatach. Fotele są nastawione na konfort a nie na sport.
Z aranżacją jest słabo, bo do proponowanej wersji wyposażenia niewiele można domówić. Niemniej jednak auto w każdej wersji jest bogato wyposażone w stosunku do konkurencji. Linia nadwozia, jak na limo przystało, jest ponadczasowa i jeszcze długo nie będzie gryzło po oczach. Jakość mat...
Należy pamiętać o czujnikach. Auto jest duże. Jest bardzo komfortowe i prowadzi się, jak na limuzynę przystało. Jeśli ktoś oczekuje szaleństw w stylu sportowym to nie tutaj.

Mało które auto jest tak dobrze zrobione i wygodne jak Sonata. Jestem bardzo zadowolony nadal używam to moje drugie auto . Wcześniej miałem również Sonatę ale starszą , chociaż ten sam model. Usterki były drobne ale co dziwne takie same w dwóch róż...
silnik 2,0l 16V daje dość spory komfort w postaci długiego ciągu gdy chcemy dochodzić w obrotach do 5500obr. Daje to najczęściej dużą przewagę nad większością auta co przydaje się w mieście gdzie auto zachowuje się normalnie jak wszystkie przy docho...
Sonata ma bardzo ładny lakier , który przy użyciu wosków daje ten piękny efekt lustra. Wyróżnia się. Są jednak miejsca gdzie auto zaczyna korodować np:progi.
Pracuję we firmie zajmującej się naprawą różnych aut więc mam okazję prowadzić auta teoretycznie wyższej klasy. Jednak żadne nie jest tak dobre jak Sonata , gdzie głównie porównuję jakość do ceny. Auto prowadzi się dobrze chociaż wymagało ode mni...

Bardzo wygodny samochód. W tej cenie nie ma nic lepszego. Jeżeli ktoś szuka dużej limuzyny za rozsądne pieniądze to polecam. Myślałem nad E klasą Mercedesa, ale za te pieniądze jest kilka lat starsza, z większym przebiegiem i zardzewiała.
Jest to silnik z dalekiego wschodu, więc trzeba go kręcić wysoko. Skrzynia dość precyzyjna. Co do przyspieszenia, jeżeli ktoś wymaga osiągów to niech sobie kupi większy silnik. Ale do normalnej jazdy wystarcza.
Jeżeli zawieszenie będzie w dobrym stanie to samochód jest typową limuzyną. Wygodne, tłumiące nierówności, dużo miejsca itp.
Przestrzeni jest dużo zarówno z przodu jak i z tyłu. Bagażnik niestety nie za duży. Materiały wbrew oczekiwaniom bardzo dobrej jakości. Skóra na siedzeniach ma już minimum 240 tyś. kilometrów, a jest w lepszym stanie niż w mondeo kilka lat i 100 tyś. km młodszym. Karoseria jeżeli nie ...
Auto jest duże, więc do wyścigów po ciasnych zakrętach się nie nadaje, ale do normalnej, wygodnej jazdy idealne. Mały promień skrętu pozwala zaparkować wszędzie. Hamulce przeciętne.

Nie ma auta idealnego, wszystko zależy od tego do czego auto ma nam służyć. W moim przypadku 99,9% satysfakcji.
Bardzo dobra elastyczność silnika. Manewry wyprzedzania nie zmuszają do częstej redukcji biegów. Przy niewielkim natężeniu ruchu na trasie i spokojnej jeździe, na 5 biegu bez redukcji można pokonać całkiem spory dystans. Rozrząd napędzany łańcuszkiem a nie paskiem pozwala na komfort p...
Jak na auto klasy średniej wyższej, resorowanie trochę za twarde, winno być zestrojone bardziej komfortowo. Brak trzymania bocznego przednich foteli. Wysiszenie wnętrza bardzo dobre. Nawet przy dużych prędkościach można mówić szeptem.
Przestrzeni z przodu i z tyłu jak i w bagażniku całkiem sporo. Włączniki na desce rozdzielczej czytelne i rozlokowane pod ręką w odpowiednich miejscach. Razić może zbyt plastikowa deska rozdzielcza i obicia drzwi.
Skuteczność hamulców mogłaby być lepsza, ale i tak nie jest źle.

ŚREDNIE OCENY HYUNDAI SONATA

7.1/10
6.8/10
6.8/10
6.5/10
4.8/10

Osoby zainteresowane autem Hyundai Sonata brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Kia Magentis.

Hyundai

Sonata

Kia

Magentis

Najciekawsza opinia użytkownika o Hyundaiu Sonata

Hyundai Sonata 2700 v6 173KM 2003r. sedan (limuzyna)

silnik tego auta to marzeenie każdego chłopca moc i koci pazur kiedy trzeba to auto jest cudowne z tym silnikiem kiedy trzeba to strzała a kiedy trzeba powolo to silnika nie ma moj kolega go właczał jak był włączony i dziwił sie czemu nic nie słychać przyspieszenie wbija w fotel jak sie da na tryb manualny skrzyni tym autem nie można jeżdzić powoli na autostradzie aż korci zeby przekroczyć 200 km/h a fabryczna 240 km/h przy 200 czuje sie jakby jechało sie koło 140 km/h skrzynia biegów automat 4 biegi trochę mało ale nowsze mają miec 6 biegów

widoczość do przodu super tył to porażka czujniki koniecznie w lusterkach juz lepiej ale kobietom tego auta do miasta nie polecam za duży

linia tego auta jest ponadczasowa skrzyżowanie mercedesa z jaguarem ale ma swój styl ma to coś bagaznik fajny duży ale niestety to nie kombi lodówki nie zawieziesz do domciu materiały dobrej ajkości ale plastykowe klameczki mnie denerwuja no cóż kazdy ma jakąś wade kolor zegarka a kolor zegarów też mnie drażni ale to takie detale

zacieły mi sie jedynie lusterka elektryczne bo majstrowałam nimi trzy - od kiedy mam to auto zrobione jest nim po Polskich drogach 33 000 km i nic a po Wrocławskich dziurach dużo sie najeździło spaliła się żarówka i co jeszcze chyba juz nic bo nie pamiętam

super latem ja i zimą

wszystko super chodzi i sie nie psuje

Pełna opinia o Hyundai Sonata 2700 v6 173KM 2003r. sedan (limuzyna) »

Hyundai Sonata: sedan (limuzyna)

Hyundai Sonata: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Hyundai Sonata: 1.8, 2.0, 2.4, 2.5, 2.7, 3.0

Hyundai Sonata: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 1999, 1998, 1997, 1995, 1994, 1992