Jaguar X-Type opinie, oceny użytkowników, Jaguar X-Type spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Jaguar X-Type

8.80/10

Jaguar X-Type spalanie (l/100km)

miasto 12.85/17.00 7.84
trasa 9.27/11.75 5.77
cykl mieszany 10.77/14.75 6.90

X-Type

OCENY JAGUARA X-TYPE

Ja z zakupu jestem zadowolony,jeśli finanse pozwolą przesiadę się na jaguara,ale chciałbym klasę wyżej

Autko mam niecały rok.jestem z niego bardzo zadowolony duzy komfort i dobre prowadzenie i trzymanie sie drogi.raz sie przejedziesz to sam to samo stwierdzisz.I ma niezle kopytko =)) Pozdro
Autko ma kopyto od 0 do 130km robi naprawde w bardzo szybkim tempie.Skazowka dopiero zaczyna isc powoli od 222km wiec predkosc mowi sama za siebie jak sie odpycha.Odglos silnika podkreca jeszcze bardziej V6 =))
Tu moge powiedziec,ze autko w srodku sprawia wrazenie duzego.Z przodu jest duzo miejsc ja mierze 195cm wiec sporo i sie mieszcze i mam jeszcze troche luzu.Jedynym minusem sa siedzienia z tylu przy jezdzie w 4 osoby jest wygodnie ale w 5 to juz jest scisk
Jak juz wspomnialem wczesniej z tylu nie ma miejsca na 3 osoby dorosle zbytnio. Bagaznik jest spory i wysarczy na wyjazd na wakacje 4 sobowej rodziny.Jakos materialu i wykonczenie mowi osobie sama nazwa narki drewno i skura
Autkiem bardzo wygodnie sie [rowadzi nawet moge powiedziec,ze jak na szynach! układ 4x4 bardz pomaga i jest przyjemny w prowadzeniu,autko czuc co sie nim dzieje

Dobry na rodzinne wakacje. Wygodny na dalekie trasy. Kupiony w Anglii, ceny jaguarów naprawdę przyjemne(zarówno nowych jak i używanych). tak mam kierownicę z prawej strony ale też mi to nie przeszkadza, większość czasu spędzam na angielskich drogach ale w Europie też mi to nie przeszkadza...
Jak na 130KM to całkiem dynamiczne autko. Ma swój temperament
do 120km/h miła cisza we wnętrzu. Powyżej 130km/h zaczyna sie szum wiatru dochodzący z zewnątrz, nieco uciążliwe przy dłuzszej jeździe. Fotele wygodne dużo miejsca ( może nie jestem olbrzymem 172cm).
Tylna kanapa składana pozwala na przewożenie większych przedmiotów, wysoki próg załadunku czasami to nieco utrudnia. Ogólnie dużo przestrzeni we wnętrzu.
Parkuję używając czujników gdyż przez małą tylną szybę, umieszczoną wysoko, nic nie widać. Samo prowadzenie to czysta przyjemność

ładny samochód, bardzo charakterystyczny wygląd zwracajacy uwage swą stylistyką, bardzo dobrze trzyma się drogi za sprawą troszkę twardszego niż w innych limuzynach zawieszenia, co się odczuwa na miejskich dziurawych rogach, drogi serwis, ale to w końcu Jaguar - nie dla każdego
nie ma nic piękniejszego jak automatyczna skrzynia biegów, a jeśli ktos jeszcze potrafi w automacie korzystać z ręczej ( nie pomyliłem się - ręczej ) redukcji biegów to \\"odejście\\" samochodu jest natychmiastowe i nie da się tego porównać z manualem ..
w X-typie jest stosunkowo mało miejsca z tyłu, ale ten model z zaąłozenia był przeznaczony dla kierowcy i pasażera a nie jako samochód rodzinny

Autko kupilem z mieszanymi uczuciami kazdy smial sie ze mnie ze kupilem forda lecz naprawde bylem z niego zadowolony i jezdzil bym do dzisiaj gdybym nie wpadl nim w poslisg i nie dachowalbym przy predkosci 160 km/h a i w tym momencie auto mnie nie zawiodlo wyszedlem z tego bez najmniejszego zadrapa...
skrzynia chodzi bez zazutu silnik dynamiczny przyspiesza nieodczuwalnie lagodnie
Jaguar x- type naprawde prowadzi sie swietnie zawieszenie sztywne jak na limuzyne,latwo sie prowadzi polecam dla kobiet w ciazy

1 2 3 z 3

6.5/10
6.3/10
6.7/10
4.6/10

Osoby zainteresowane autem Jaguar X-Type brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Rover 75.

Jaguar

X-Type

Rover

Najciekawsza opinia użytkownika o Jaguarze X-Type

użytkownik: jarek

Jaguar X-Type 2000 130KM 2006r. sedan (limuzyna)

Duże dość ciężkie auto,silnik mógłby mieć z 20 KM więcej,co z pewnością miałoby wpływ na osiągi,ale nie ma co narzekać,do wyprzedzania mocy wystarcza,do ścigania z pod świateł?-nie ten typ auta,choć nie jednego mógłby wprawić w zdziwienie.Jak na sportowy charakter marki silnik troszkę za bardzo fordowski:-)

jw

do 110-120 w środku dość cicho-poprawnie.Powyżej szumy z opływu powietrza dają się we znaki uszom.Komfort resorowania z/bez pasażerów dość porównywalny,chociaż z kompletem jeździ się pewniej w zakrętach.Niestety stuki zawieszenia się zdarzają-ale to nie jest raczej wada konstrukcji lecz stanu naszych dróg.Po zimie strasznie trzeszczą gumy zawieszenia!!! No tak ale to angielskie autko i raczej nie przyzwyczajone do naszych zim.Z przodu miejsca dużo,fotele wygodne,choć jak dla mnie nieco krótkie siedzisko-ale to raczej wina mojego wzrostu:-)W mojej wersji brak regulacji odcinka lędźwiowego-wielka szkoda.Po długiej jeździe potrzebny masaż pleców:-)Tylna kanapa bez podłokietnika-duży błąd moim zdaniem,oraz bez możliwości złożenia-jeszcze większy.

Z przodu po odsuniętych fotelach miejsca wystarczająco dużo zwłaszcza po stronie pasażera-tam pełen komfort.Ja mam ponad 1,90 wzrostu więc muszę trochę kombinować z ustawieniem fotela na wysokość i ustawieniem kierownicy,ale to drobny mankament rekompensowany prestiżem auta.Z tyłu-to raczej pomyłka.Auta klasy kompakt maja więcej miejsca,kanapa prawie pod kątem prostym.Dla dzieci ok.Dla dorosłych na podwózkę ok,na długą jazdę?-muszą być twardzi.Jakość wykończenia bardzo dobra,miłe w dotyku plastiki i...piękna skóra,łatwa do czyszczenia.Prawdziwe drewno w tej klasie rzadko spotykane,ergonomia prawidłowa.Możliwość aranżacji? to nie jest dobre pytanie.Ja nie mam firmowej nawigacji,wiec kombinowałem bardzo gdzie ja zamontować-znalazłem-w miejscu poduszki pasażera-więc używam tylko w czasie samotnej jazdy ze względu na bezpieczeństwo.Próba racjonalnego umieszczenia CB zakończyła się fiaskiem.Mam je co prawda w aucie,ale raczej nie dodaje mu prestiżu ale trąci tandetą-jedyne miejsce to podłokietnik między przednimi fotelami:/ nie mówię też o regulacji CB bo to tylko w trakcie postoju lub przy pomocy pasażera

Przy dobrych oponach wyśmienita kontrola kierunku jazdy,pewne prowadzenie w zakrętach,prawidłowa reakcja na ruchy kierownicą.Trzeba włożyć nieco siły w czasie gwałtowniejszego hamowania-dla kobiet nie polecam/,niemniej nie ma obawy czy auto się zatrzyma.Dobre działanie ABS.Parkowanie tyłem-tragedia-sytuację ratują dobre ,duże lusterka boczne,ale niestety trzeba cofać z dużym wyczuciem.Z miejsca kierowcy nie widać tyłu samochodu.

cóż za markę sie płaci

Nagrzewanie w czasie zimy-hmm 20-30 km wtedy jest ciepło.Niestety wyjątkowo ciężkie do opanowania zaparowywanie przedniej szyby.

Pełna opinia o Jaguar X-Type 2000 130KM 2006r. sedan (limuzyna) »

Jaguar X-Type: hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Jaguar X-Type: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Jaguar X-Type: 2.0, 2.1, 2.5, 3.0

Jaguar X-Type: 2009, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001