Jeep Grand Cherokee opinie, oceny użytkowników, Jeep Grand Cherokee spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Jeep Grand Cherokee

8.78/10

Jeep Grand Cherokee spalanie (l/100km)

miasto 18.09/20.76 12.30
trasa 12.91/15.81 8.60
cykl mieszany 15.37/18.98 10.33

Grand Cherokee

OCENY JEEPA GRAND CHEROKEE

+ duże możliwości tuningu i wszelkich przeróbek. MOC, PRZYSPIESZENIE, prowadzenie, hamowanie, wygląd zewnętrzny, wygoda, brak zbędnej psującej się elektroniki (jak w BMW czy MB) - po roku nie dostrzegam
Bo wymianie wydechów na Borla, dolotu CAI K&N i przeprogramowaniu komputera schodzi do 4s/100km. Skrzynia przełącza bardzo szybko (szybciej niż BMW). Moc jest niemalże nieograniczona, a przy tym pojazd jest bardzo prosty w prowadzeniu i słucha się kierowcy.
Mimo, że auto posiada sportowe zawieszenie jest bardzo wygodne na naszych polskich drogach. Wytłumia dziury, nie łapie kolein. Pasażerowie mają do dyspozycji centrum multimedialne.
Budowa pojazdu - niesamowita. Wygląd - niesamowity. Obsługa - bardzo prosta Co do jazdy z pasażerami - drugi rząd jest bardzo dobrze wyposażony lecz jest bardzo mało miejsca na nogi. Demontaż foteli - bardzo prosty.
Samochód prowadzi się idealnie. Zero poślizgów, braku kontroli. Zakręty bierze dużo lepiej niż BMW M. Hamulce BREMBO wyśmienite.

Brak wad. Chociaż jedyną wadą jest to że naprawdę ciężko jest znaleźć auto w dobrym stanie technicznym.
Biegi przerzuca już przy ok 1300obr, silnik ciągnie od samego dołu, rewelacja. Czego nie mogę powiedzieć o skrzyni: działa z dużym opóźnieniem, Na tempomacie i w górzystym terenie potrafi nieźle szarpnąć.
Jasna skóra, klima, podgrzewane fotele do których się wpada a nie wsiada. Komfort nieporównywalny z innym samochodem tej klasy.
W bagażniku zamiast koła zapasowego mam butlę z gazem 88l. Koło dojazdowe jest w bagażniku co zabiera mnóstwo miejsca, ale mimo to nie ma większego kłopotu zapakować rodzinkę na wyjazd wakacyjny (4os.)
Wersja z reduktorem Select Track 2WD/4WD. Prowadzenie rewelacyjne, oryginalne zawieszenie jest b.dobrze zestrojone. Porównując do starszego modelu, dużo mniejsze przechyły na zakrętach.

Super auto za niedużą kasę, max. wyposażone, super bezpieczne, wygodne. Wady i zalety? Tak, nie ma ideałów. Jednak nawet w tym roczniku jest ponad innymi duuuuuuuuuuuuuuuużo młodszymi autami różnych marek.
Mocny V8 ( 220 KM), nie to co 4,0 litra (180 KM), jest różnica i to wielka, mogę to stwierdzić gdyż miałem jednego i drugiego. Dynamiczny, daje wrażenia z jazdy i satysfakcję przy starcie ze skrzyżowania konkurując z młodzieżą w pseudo sportowych autach. Bezpieczny, lepiej współpracuj...
Wygodai jeszcze raz wygoda.
Zprzodu miejsca na maxa, z tyłu trochę mniej , ale nie ma dużych problemów u faceta 180 cm wzrostu. Bagażnik ok. , nawet z butlą. Materiały spoko z wyjątkiem plastików przy desce rozdzielczej ( casem trzeszczą ).
Układ jezdny miękki, wygodny,( przechyły ), ale taki być musi w autach terenowych.

Idealny / Jezdziłem już prawie wszystkim - od Syreny do Mercedesa 600s/ Nie zamienię juz na inny chyba że ten sam model tylko nowszy.
Silnik ma bardzo dobre wejście na obroty.Przyspieszenie prawidłowe - jednak nie radzę startowac zbyt szybko - znacznie wzrasta zużycie paliwa.
Troszkę twardy- lecz jest to jedyny samochód terenowy / prawdziwy / na naszych drogach.
Wygodne sprawne auto.
Prowadzi się idealnie.Proszę jednak uważac przy wchodzeniu w ostre zakręty - tył zażuca.Jako kierowca z 30 letnim stażem mogę doradzic, przed wejściem w zakręt, popuścic gazu - dodac w połowie zakrętu - wtedy prowadzi się idealnie - po prostu rozłączą się mechanizmy różnicowe w m...

Jest samochodem, który potrafi spełnić oczekiwania dunamicznej jazdy w mieście i po autostradzie. W terenie (piasek, las, podmokły i grzązki teren, śnieg)radzi sobie naprawde wysmienicie. Wiem, Q7, BMW5, VW Tuareg są o wiele lepsze - prawda? Ale mam pytanie, czy jeżdziliście tymi samochoda...
Spełnia moje oczekiwania.
Komfort jest naprawdę dobry.
Zadowoli nawet wybrednych.
Jest o niebo lepszy od rocznika 98 5,2 V8

ŚREDNIE OCENY JEEP GRAND CHEROKEE

9.6/10
9.5/10
9.6/10
6.9/10
5.2/10

Osoby zainteresowane autem Jeep Grand Cherokee brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mitsubishi Pajero.

Jeep

Grand Cherokee

Mitsubishi

Pajero

Najciekawsza opinia użytkownika o Jeepie Grand Cherokee

użytkownik: Tomek

Jeep Grand Cherokee Laredo 4000 190KM 2000r. terenowy

Auto posiada bardzo ograniczoną widoczność do tyłu. Można nie zauważyć małego drzewka lub słupka na parkingu. Jednakże ani drzewko ani słupek nie przeszkodzą ci w parkowaniu :)

Przez 150tys km wymieniłem tylko uszczelniacz reduktora (170zł) i moduł wentylatora chłodnicy 350 zł. Więc awaryjność znikoma ale koszty części kosmiczne. 170zł za zimmering i 350 za małą kostkę to porażka. Chociaż przez 3 lata wydałem na niego tylko 520zł !!!

ogrzewane fotele w zimowe dni to rewelacja

przez 3 lata nie miałem żadnych problemów a zrobiłem autem prawie 150 tys km.

Pełna opinia o Jeep Grand Cherokee Laredo 4000 190KM 2000r. terenowy »

Jeep Grand Cherokee: hatchback, kombi, terenowy

Jeep Grand Cherokee: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Jeep Grand Cherokee: 2.5, 2.7, 3.0, 3.1, 3.7, 4.0, 4.7, 5.2, 5.7, 5.9, 6.1

Jeep Grand Cherokee: 2008, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1993