Kia Carens opinie, oceny użytkowników, Kia Carens spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Carens

8.38/10

Kia Carens spalanie (l/100km)

miasto 11.28/11.70 7.64
trasa 8.52/9.80 5.96
cykl mieszany 9.96/10.74 6.92

Carens

OCENY KII CARENS

SILNIK JEST JAK W DOBRYM AUCIE 1 I 2 BIEG DELIKATNIE MRUCZY 3 TO JUZ JEST JAZDA PRZY ZALACZONYM TURBO MALO BENZYNIAKOW MA SZANSE 4 I 5 TO PIEKNY CIAG BLYSKAWICZNIE SIE ROZPEDZA PRZY MASIE 1,5 TONY MANKAMENT JAK U WIEKSZOSCI KOREANCZYKOW GLOSNA PRACA SILNIKA PRZY 130 KM /H
KOMFORT JEST ZDUMIEWAJACO DOBRY JAK NA TEN MODEL MIALEM JUZ 2 KOREANCZYKI TEN JEST 3 JEST NAJWYGODNIEJSZY A WIEM CO MOWIE BO CZESTO JEZDZE W DLUGIE TRASY MANKAMENT DOSC SLABE WYCISZENIE SILNIKA PRZY DUZEJ PREDKOSCI
PRZOD KOMFORT TYL TEZ ALE DLA 2 OSOB WNETRZE PRZESTRONNE DLA KAZDEGO WZROSTU PLASTIKI KIEPSKIEJ JAKOSCI ALE NIE SKRZYPIA[EXTRA MA C-EED ]KAROSERIA OK WOZ MA 6 LAT I NIE MA ZADNEJ KOROZJI SIEDZENIA REWELACJA 5 SEKUND I MOZNA PRZEWIEZC TAPCZAN WSKAZNIKI CZYTELNE PROSTA OBSLUGA
REWELACJA JAK NA KOREANCZYKA JEDYNY MANKAMENT TO PARKOWANIE TRZEBA DOBRZE ZAPOZNAC SIE Z Z SYLWETKA AUTA BO PARKOWANIE TYLEM NIE JEST LATWE SLABA WIDOCZNOSC

Auto średnie, ale jak za tą cenę super. Polecam jako rodzinny samochód. UWAGA unikać autoryzowanych serwisów, a szczególnie KIA-RM Filipowicz-Kraków. Wymieniałęm tam regler, okazało sie ze trzeba CAŁY(?) alternator, koszt 700+350!!!wymiana. Goście nie poinformowali mnie o 5 dniach potrz...
Silnik super, od wymiany do wymiany, wylewam złociutki olej co 15 tysięcy. Czasem kiepsko wchodzi bieg (redukcja c V na IV) Zepsul mi sie regler przy 100tys
Stanowczo za głośny powyzej 120km/h (w porównaniu do Nissan Primera 2002 sedan)
Przestrzeń ogromna. Wygoda ? No chyba jakis kretyn projektował położenia przycisków. Można sie zabić w nocy zanim się znajdzie wycieraczkę tylnej szyby 0 możliwości aranżacji, tylne fotele sie tylko składają, ni ewiem czy d asię je zdemontować, duży minus. Karoseria super, po spo...
Nie wiem czy to kwestia VAN, ale np stara toyota corolla prowadzi sie o niebo lepiej, ale Carens jest wysoki i moze w tym problem Hamulec reczny to porażka, pomysl jak w fiacie 125, w piecioletnim aucie sie przytarl i trzeba przeczyscic

jestem zadowolony za male pieniadze swietny samochod a znaczek na masce nie przynosi mi ujmy
silnik znakomity jak na koreanski woz znakomite przyspieszenie powyzej 3 biegu zarowno na prostej jak i na wzniesieniach [praktykowalem w gorach ]bardzo pewnie mozna wyprzedzac na trasie jedynie 1 bieg troche mulowaty ale to ma chyba kazdy diesel
komfort jazdy znakomity przejezdzalem 800 km i nie bolaly mnie nogi przydalby sie tylko tempomat - wada jak u wiekszosci koreanczykow powyzej 100 silnik pracuje dosc glosno ale ja sie przyzwyczailem i mi to nie przeszkadza
samochod przestrzenny z duzym bagaznikiem tylna kanapa skladana na plasko - wejdzie szafa sporo schowkow najfajniejszy schowek pod plyta bagaznika wejda tam wszyskie klamoty bo jest specjalna szuflada materialy wykonczeniowe kiepskiej jakosci ale np w modelu ceed duza poprawa
bardzo dobrze sprawuje sie na kazdej nawierzchni oczywiscie po lesnych sciezkach z ograniczona predkoscia bo to nie wozek terenowy

Auto ma wszystkie potzrebne dodatki do auta sredniej klasy. Fantastycznie dziala system kontroli trakcji na sliskim podlozu.
jak na ten motor jest auto zrywne szybkie skrzynia pracuje miekko i idealnie.
Jezdzilem roznymi autami auto przy 140 km/h cichutkie!!to nie klekot dieslowski.
Mam 190cm i moge spokojnie zajac wygodne miejsce za kierownica , na miejscu pasażera jak i z tylu. Posiadam wersje 5 osobowa wiec bagaznik jest bardzo duzy liczne schowki w podlodze. jedno co mnie meczy to twardy kokpit.Skora jest ladna miekka siedzenia prawidlowo wyprofilowane a podgrzewane siedzi...
Ja naprawde nie widze minusow w tym aucie. Moze jednym mankamentem sa tarcze ktore przy gwaltownym hamowaniu minimum 160km/h potrafia sie krzywic. Trzeba przetoczyc i juz jest spokojnie.Ta usterka potrafi sie pokazac po 6000km i tak bylo w moim przypadku teraz mam 35000 i jest ok!.

Jest ot jeden z (wielu już teraz) modeli motoryzacji koreańskiej za który nie muszą się wstydzić.
z wyprzedzaniem w różnych warunkach nie ma kłopotów.
Przy niższych prędkościach jest dość cicho ale powyżej 90 km /h zaczyna się robić niezbyt przyjemnie. Radio trochę głośniej i jest O.K. :)
Jakość użytych materiałów niestety pozostawia wiele do życzenia. Trochę trzeszczy i piszczy i nie mogę zlokalizować gdzie te stwory siedzą.
Przy dużych prędkościach na autostradzie (Niemcy) powyżej 150 km/h mało precyzyjny układ kierowniczy. Próba przeprowadzona i nigdy więcej. :) W związku z brakiem wycieraczki tylnej szyby w moim egzemplarzu przy pogodzie deszczowej i na długich trasach ograniczona widoczność do tyłu. jed...

ŚREDNIE OCENY KIA CARENS

6.7/10
9.5/10
9.5/10
6.1/10

Osoby zainteresowane autem Kia Carens brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai Matrix.

Kia

Carens

Hyundai

Matrix

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Carens

Kia Carens EX 2000 CRDI 133KM 2002r. van

WSWZYSCY CO MAJA 20 LETNIE NIEMCE MOWIA ZE TO REKLAMOWKI JA MAM KOREANCZYKI JUZ 9 LAT I MOGE SMIALO POWIEDZIEC ZE TO AUTO NIE PRESTIZOWE ALE ZADNEJ UJMY NIE PRZYNOSI DLA MNIE MA JEZDZIC I BYC NIEZAWODNE I TAKIMI SA TO AUTO MAM DOPIERO NIECALY ROK ZROBILEM 23000 KM BYLEM TYDZIEN TEMU NA PRZEGLADZIE W SERWISOWYM JEDNA USTERKA SPALONA ZAROWKA RESZTE POZOSTAWIAM INNYM OCZYWISCIE NA CZAS WYMIENIAM PLYNY I INNE CZESCI KTORE PO PROSTU TRZEBA WYMIENIAC

PRZOD WIDOCZNOSC JAK W AUTOBUSIE TYL TROCHE MNIEJ LUSTERKA BARDZO DUZE WIDOCZNOSC 100% MANKAMENT JAK PISALEM WCZESNIEJ PARKOWANIE TYLEM DLA MNIEJ DOSWIADCZONYCH KIEROWCOW PROPONOWALBYM ZAMONTOWANIE CZUJNIKOW COFANIA

KLIMATRONIC BARDZO DOBRZE SIE SPRAWDZA CHLOD W LATO ZE AZ PALCE U NOG MARZNA W ZIMIE BARDZO SZYBKO NAGRZEWA KABINE MNOSTWO USTAWIEN ZE CZASAMI NIE WIADOMO CO USTAWIC

Pełna opinia o Kia Carens EX 2000 CRDI 133KM 2002r. van »

Kia Carens: kombi, mini-van, van

Kia Carens: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Kia Carens: 1.8, 2.0, 2.4

Kia Carens: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000